Mobilizujeme.cz

6 důvodů proč je iPhone 6 Plus horší než konkurence

  |  27 komentářů  |  autor:

Po šesti důvodech, proč je nový Apple iPhone 6 Plus lepší než konkurence, jsme pro vás připravili naopak šest důvodů v čem má konkurence jednoznačně navrch.

Doporučujeme: 6 důvodů proč je iPhone 6 Plus lepší než konkurence

1) Cena

Phablet Apple iPhone 6 Plus rozhodně není levné zařízení. Cena za základní 16 GB verzi se vyšplhala v sousedním Německu na 799 euro, což je v přepočtu zhruba 22 400 korun. Nejdražší verze s 128 GB úložištěm pak vyjde na 999 euro (cca 28 000 korun). Za tuto částku si již můžete pořídit například 13” Macbook Air nebo dobře vybavený počítač a smartphone od konkurence.

2) Absence stylusu

Znovuobjevení stylusu má na svědomí především Samsung, který bývá označován za zakladatele celé kategorie phabletů. Jeho speciální stylus S Pen se stal hlavním znakem a zbraní celé modelové řady Galaxy Note.

Velký displej pak přímo vybízí k ovládání pomocí stylusu, zaznamenávání poznámek nebo kreslení. Nic z toho však nový Apple iPhone 6 Plus nemá a tak se případní zájemci budou muset spokojit pouze s klasickým kapacitním stylusem od výrobců příslušenství.

3) Celkové rozměry

Největší iPhone v historii nabídne displej s úhlopříčkou 5,5 palce. Vzhledem k celkovým rozměrům 158 x 78 x 7,1 mm je však displej na poměry konkurence celkem malý. Například nedávno testovaný Huawei Ascend Mate 7 disponuje podobnými rozměry a 6” displejem nebo LG G3 ukrývá stejně velký displej v menším těle.

4) Plnohodnotný multitasking

Marketing většiny společností prezentuje velké smartphony jako pracovní zařízení, na kterých lze dělat několik věcí najednou. Především pak Samsung si zakládá na možnosti spouštět více aplikací najednou vedle sebe.

Teoreticky tak není problém například sledovat video a dělat si u toho poznámky. Další výrobci pak nabízejí hlavně tzn. plovoucí aplikace, které se jakoby vznáší nad prostředím. Operační systém iOS však zatím nic z toho neumí.

5) Slabší hardware

Apple se již nějakou dobu nežene za nejlepšími parametry a iPhone 6 Plus je toho jasným důkazem. Pouze 2-jádrový 1,4 GHz procesor nebo 1 GB operační paměti RAM dnes nikoho neoslní. Na druhou stranu síla operačního systému je především v precizní optimalizaci, díky které bude novinka ve výsledku možná rychlejší než všechna konkurence.

Především pak velikost operační paměti RAM ale může být do budoucna limitující. Propracované a rozsáhlé 3D prostředí akčních her nebo i více záložek v prohlížeči může iPhonu v budoucnu dát celkem zabrat. Navíc samotný operační systém iOS přináší s každou verzí stále více a více funkcí a jeho typická jednoduchost se pomalu ale jistě začíná vytrácet.

6) Baterie

Posledním důvodem může být kapacita baterie nového iPhonu, která nabídne pouze 2 915 mAh. Opět vzhledem k rozměrům to není nijak zázračné číslo. Konkurence nabízí více. Například již zmiňovaný Huawei Ascend Mate 7 má 4 100 mAh baterii ve zhruba stejně velkém těle.

Také hlavní konkurent v podobě Samsungu Galaxy Note 4 disponuje větší baterií s kapacitou 3 220 mAh a možností rychlého nabíjení. Reálnou výdrž iPhonu 6 Plus však ukáže až samotná recenze, a proto berte tento důvod se značnou rezervou.

Doporučujeme: 6 důvodů proč je iPhone 6 Plus lepší než konkurence

ČLÁNKY:, , , ,
Nová platební aplikace od Googlu posílá peníze skrze zvuk

Nová platební aplikace od Googlu posílá peníze skrze zvuk

VČERA  |    |  diskuze (0)

Google v Indii zavedl novou platební aplikaci a nazval ji Tez, což v hindštině znamená rychlý. A ona je nejen velmi rychlá,ale…

První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

VČERA  |    |  diskuze (0)

Někteří z vás se možná v duchu ptali, jestli svůj „bezrámečkový“ smartphone chystá i společnost Vernee, která už přinesla řadu zajímavých telefonů…

HTC U11 Plus možná nabídne bezrámečkový design

HTC U11 Plus možná nabídne bezrámečkový design

VČERA  |    |  diskuze (0)

Včera se u HTC děly velké věci. Za 1,1 miliardy dolarů odkoupila společnost Google část této tchaiwanské firmy. HTC tak může dál…

Mobilní zobrazení