Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

6 důvodů proč je iPhone 6 Plus horší než konkurence

  |  27 komentářů  |  autor: Tomáš Bárta

Po šesti důvodech, proč je nový Apple iPhone 6 Plus lepší než konkurence, jsme pro vás připravili naopak šest důvodů v čem má konkurence jednoznačně navrch.

Doporučujeme: 6 důvodů proč je iPhone 6 Plus lepší než konkurence

1) Cena

Phablet Apple iPhone 6 Plus rozhodně není levné zařízení. Cena za základní 16 GB verzi se vyšplhala v sousedním Německu na 799 euro, což je v přepočtu zhruba 22 400 korun. Nejdražší verze s 128 GB úložištěm pak vyjde na 999 euro (cca 28 000 korun). Za tuto částku si již můžete pořídit například 13” Macbook Air nebo dobře vybavený počítač a smartphone od konkurence.

2) Absence stylusu

Znovuobjevení stylusu má na svědomí především Samsung, který bývá označován za zakladatele celé kategorie phabletů. Jeho speciální stylus S Pen se stal hlavním znakem a zbraní celé modelové řady Galaxy Note.

Velký displej pak přímo vybízí k ovládání pomocí stylusu, zaznamenávání poznámek nebo kreslení. Nic z toho však nový Apple iPhone 6 Plus nemá a tak se případní zájemci budou muset spokojit pouze s klasickým kapacitním stylusem od výrobců příslušenství.

3) Celkové rozměry

Největší iPhone v historii nabídne displej s úhlopříčkou 5,5 palce. Vzhledem k celkovým rozměrům 158 x 78 x 7,1 mm je však displej na poměry konkurence celkem malý. Například nedávno testovaný Huawei Ascend Mate 7 disponuje podobnými rozměry a 6” displejem nebo LG G3 ukrývá stejně velký displej v menším těle.

4) Plnohodnotný multitasking

Marketing většiny společností prezentuje velké smartphony jako pracovní zařízení, na kterých lze dělat několik věcí najednou. Především pak Samsung si zakládá na možnosti spouštět více aplikací najednou vedle sebe.

Teoreticky tak není problém například sledovat video a dělat si u toho poznámky. Další výrobci pak nabízejí hlavně tzn. plovoucí aplikace, které se jakoby vznáší nad prostředím. Operační systém iOS však zatím nic z toho neumí.

5) Slabší hardware

Apple se již nějakou dobu nežene za nejlepšími parametry a iPhone 6 Plus je toho jasným důkazem. Pouze 2-jádrový 1,4 GHz procesor nebo 1 GB operační paměti RAM dnes nikoho neoslní. Na druhou stranu síla operačního systému je především v precizní optimalizaci, díky které bude novinka ve výsledku možná rychlejší než všechna konkurence.

Především pak velikost operační paměti RAM ale může být do budoucna limitující. Propracované a rozsáhlé 3D prostředí akčních her nebo i více záložek v prohlížeči může iPhonu v budoucnu dát celkem zabrat. Navíc samotný operační systém iOS přináší s každou verzí stále více a více funkcí a jeho typická jednoduchost se pomalu ale jistě začíná vytrácet.

6) Baterie

Posledním důvodem může být kapacita baterie nového iPhonu, která nabídne pouze 2 915 mAh. Opět vzhledem k rozměrům to není nijak zázračné číslo. Konkurence nabízí více. Například již zmiňovaný Huawei Ascend Mate 7 má 4 100 mAh baterii ve zhruba stejně velkém těle.

Také hlavní konkurent v podobě Samsungu Galaxy Note 4 disponuje větší baterií s kapacitou 3 220 mAh a možností rychlého nabíjení. Reálnou výdrž iPhonu 6 Plus však ukáže až samotná recenze, a proto berte tento důvod se značnou rezervou.

Doporučujeme: 6 důvodů proč je iPhone 6 Plus lepší než konkurence

ČLÁNKY:, , , ,
Dívka se nedožila rána. Ve spánku ji zasáhl proud z nabíječky

Dívka se nedožila rána. Ve spánku ji zasáhl proud z nabíječky

VČERA  |  Tomáš Richter  |  9 komentářů

Většina z nás běžně nechává svůj telefon v noci nabíjet. Lze si jen těžko představit, že taková nevinná činnost jako je…

Unikly fotografie chystaného telefonu Huawei P11 Plus?

Unikly fotografie chystaného telefonu Huawei P11 Plus?

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  3 komentáře

Huawei již všechny své letošní trumfy v rukávu vytáhl, proto se nyní začalo spekulovat o vlajkové lodi pro rok 2018. Nyní…

Facebook chce přetáhnout tvůrce videí. Vydal pro ně aplikaci

Facebook chce přetáhnout tvůrce videí. Vydal pro ně aplikaci

VČERA  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Největší sociální síť na světě vydala aplikaci Facebook Creator, která je určena lidem natáčejícím videa. Jde o konkurenci pro YouTube? Aplikace Facebook…

Mobilní zobrazení