Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Zprávy lhaly. Apple nesnížil nároky na kvalitu dílů pro Face ID

  |  3 komentáře  |  autor: Martin Skořepa

Společnost Apple se k informacím z médií zpravidla nevyjadřuje. Nyní však udělala jednu z mála výjimek a včerejší podrobnou zprávu od serveru Bloomberg, kterou převzala i celá řada dalších médií, označil za kompletně lživou.

Tip: Nečekejte na 27. říjen. iPhone X si můžete rezervovat už nyní

Informace totiž hovořila o tom, že prý Apple snížil nároky na kvalitu součástek pro čtečku tváře Face ID, aby stihl vyrobit dost kusů nového iPhonu X. A ještě k tomu nedlouho předtím upozornil na údajné výrobní problémy nové „revoluční“ čtečky, které mohly vést k omezení dodávek, taktéž zavedený zahraniční deník, The Wall Street Journal.

Jak je to tedy možné, že přední zahraniční média přijdou s takto zásadní informací, kterou mají ověřenou pouze od nejmenovaných zdrojů, a Apple vše vyvrátí?

Pravda může být klidně někde mezi. Nechceme zde spekulovat, ale Apple v oficiálním vyjádření pro The Verge tvrdí, že dodrží slibovanou přesnost čtečky 1 000 000:1, ovšem neříká, že u některých kusů iPhonu nepoužije třeba trochu jiné součástky, než které měl v plánu použít původně.

Jen pro srovnání, dnešní čtečky otisků mají podle Applu výrazně nižší přesnost dosahující jen asi 50 000:1, což je prý hlavní důvod, proč jablečná společnost přešla od čtečky prstů k výrazně bezpečnější čtečce tváře.

Každopádně nás hlavně zajímá to, jak bude údajně převratná čtečka nového iPhonu X fungovat při běžném každodenním používání, navíc když podle některých analytiků má být technologicky hned několik let před konkurencí. Nechce se nám tomu věřit, ale rádi se necháme přesvědčit o opaku.

zdroj: The Verge

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

3
Komentujte

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
RadekLukášBjørn Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Bjørn
Bjørn

To sem teda taky zvědavý, ale nutnost odemykat telefon čuměním na displej je dost dementní. A co teprv třeba platba na pokladně, to bude jak u dementů na dovorečku. Zlatej prst.

Lukáš
Lukáš

Je to nesmysl při každém odemknuti dávat telefon nvm kolik 20cm? K obličeji …kdyby to bylo třeba aspoň 50 cm tak by to bylo dobré třeba aspoň na odemceni telefonu, když ho máte třeba v drátku v autě ale takhle..Ale to nevadí přece, protože lidi to budou hájit, protože je to Apple tak to musí být přece skvěle.

Radek
Radek

Za týden ho začnou iOvce testovat, tak uvidíme co to bude za „kvalitu“. Překvapuje mě ta vzteklá reakce Applu na Bloomberg, že by neměl čisté svědomí?

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Corning uvádí novou generaci ochranných skel Gorilla Glass 6

Corning uvádí novou generaci ochranných skel Gorilla Glass 6

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Odolné krycí sklo displeje není v prioritách zákazníka kupujícího smartphone obvykle příliš vysoko. To se ovšem dramaticky mění v okamžiku, kdy…

Doro 8035: smartphone stvořen pro seniory

Doro 8035: smartphone stvořen pro seniory

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Na trhu se nachází opravdu spousta chytrých telefonů, které doslova překypují všemožnými vymoženostmi. Vybere si tak téměř každý. Pro seniory tu…

Huawei slaví, letos prodalo již 100 milionů smartphonů

Huawei slaví, letos prodalo již 100 milionů smartphonů

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  3 komentáře

Výrobci se často předhání, kdo má nejlepší statistiky. Huawei samozřejmě není jiné. Aktuálně však zaznamenalo opravdový úspěch, jelikož letos prodala firma…

Mobilní zobrazení