Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Zprávy lhaly. Apple nesnížil nároky na kvalitu dílů pro Face ID

  |  3 komentáře  |  autor: Martin Skořepa

Společnost Apple se k informacím z médií zpravidla nevyjadřuje. Nyní však udělala jednu z mála výjimek a včerejší podrobnou zprávu od serveru Bloomberg, kterou převzala i celá řada dalších médií, označil za kompletně lživou.

Tip: Nečekejte na 27. říjen. iPhone X si můžete rezervovat už nyní

Informace totiž hovořila o tom, že prý Apple snížil nároky na kvalitu součástek pro čtečku tváře Face ID, aby stihl vyrobit dost kusů nového iPhonu X. A ještě k tomu nedlouho předtím upozornil na údajné výrobní problémy nové „revoluční“ čtečky, které mohly vést k omezení dodávek, taktéž zavedený zahraniční deník, The Wall Street Journal.

Jak je to tedy možné, že přední zahraniční média přijdou s takto zásadní informací, kterou mají ověřenou pouze od nejmenovaných zdrojů, a Apple vše vyvrátí?

Pravda může být klidně někde mezi. Nechceme zde spekulovat, ale Apple v oficiálním vyjádření pro The Verge tvrdí, že dodrží slibovanou přesnost čtečky 1 000 000:1, ovšem neříká, že u některých kusů iPhonu nepoužije třeba trochu jiné součástky, než které měl v plánu použít původně.

Jen pro srovnání, dnešní čtečky otisků mají podle Applu výrazně nižší přesnost dosahující jen asi 50 000:1, což je prý hlavní důvod, proč jablečná společnost přešla od čtečky prstů k výrazně bezpečnější čtečce tváře.

Každopádně nás hlavně zajímá to, jak bude údajně převratná čtečka nového iPhonu X fungovat při běžném každodenním používání, navíc když podle některých analytiků má být technologicky hned několik let před konkurencí. Nechce se nám tomu věřit, ale rádi se necháme přesvědčit o opaku.

zdroj: The Verge

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Bjørn
Bjørn

To sem teda taky zvědavý, ale nutnost odemykat telefon čuměním na displej je dost dementní. A co teprv třeba platba na pokladně, to bude jak u dementů na dovorečku. Zlatej prst.

Lukáš
Lukáš

Je to nesmysl při každém odemknuti dávat telefon nvm kolik 20cm? K obličeji …kdyby to bylo třeba aspoň 50 cm tak by to bylo dobré třeba aspoň na odemceni telefonu, když ho máte třeba v drátku v autě ale takhle..Ale to nevadí přece, protože lidi to budou hájit, protože je to Apple tak to musí být přece skvěle.

Radek
Radek

Za týden ho začnou iOvce testovat, tak uvidíme co to bude za „kvalitu“. Překvapuje mě ta vzteklá reakce Applu na Bloomberg, že by neměl čisté svědomí?

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Phablet LG V40 v přípravě? Zatím se mu přezdívá Storm

Phablet LG V40 v přípravě? Zatím se mu přezdívá Storm

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Ještě sice nebylo představeno ani LG G7 ThinQ, již teď se ale spekuluje o modelu V40. Díky spolehlivému zdroji se nyní…

Motorola Moto E5 Plus: velký 5,99" displej či 5 000 mAh baterie

Motorola Moto E5 Plus: velký 5,99″ displej či 5 000 mAh baterie

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (1)

Pluskový model Motoroly Moto E5 je o tisícovku dražší, ovšem nabízí o 0,29″ větší displej či o 1000 mAh větší baterii.

Motorola Moto E5: slušný základ za méně než 4 tisícovky

Motorola Moto E5: slušný základ za méně než 4 tisícovky

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Motorola, respektive Lenovo má smartphone i pro ty nejméně náročné uživatele. Vychází na méně než 4 tisícovky. Nové Moto E5 se v…

Mobilní zobrazení