Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Windows Mobile 10 je na 11 % Windows mobilních zařízeních

  |  5 komentářů  |  autor: Lumír Kratochvíl

AdDuplex je jednou z nejdůležitějších reklamních platforem na Windows Phone (Mobile) zařízeních, proto se dostává k datům, které nejsou na první pohled pro ostatní smrtelníky vidět. To je také důvod, proč je AdDuplex v posledních letech jedním z nejrelevantnějších zdrojů, co se týče statistik na mobilních platformě Windows Phone (Mobile).

Podle společnost AdDuplex ze všech zařízení s operačním systémem Windows Phone běželo v průběhu června 11 % na systému Windows Mobile 10, oproti předchozímu měsíci je to nárůst o 0,5 procentních bodů. Nejrozšířenější verzí zůstává stále Windows Phone 8.1, který pohání 78,8 % všech zařízení. Druhým v pořadí je Windows Phone 8 se zástupem 7,4 % modelů. Statistiku doplňuje 2,9 % telefonů běžících na dnes už velmi zastaralé verzi Windows Phone 7.x.

Pro Microsoft není ani velmi příznivý fakt, že 75 % telefonů s Windows Mobile 10 bylo updatováno z Windows Phone, to znamená, že pouhých 25 % zařízení s WM 10 je nově zakoupených. Pokud vezmeme v potaz, že WP platforma tvoří od 1 % do 3 % podílu na celosvětovém mobilním trhu, tak musí být všem jasné, že nejde o nikterak velkého hráče v mobilním byznysu.

Zajímavé je, že společnosti Microsoft a Nokia vyrobily 98,74 % aktivních Windows zařízení. Druhým „největším“ hráčem je Alcatel, který vyrobil 0,51 % aktivních zařízení, následuje ho HTC s 0,19 %, BLU s 0,15 % a koláč dokončuje všichni ostatní s 0,41 % aktivních zařízení. Co se týče zastoupení jednotlivých modelů, tak největším trhákem je low-endová Lumia 535 (recenze), která zabírá 13,4 % trhu, za ní je Lumia 640 s 11,9 % a Lumia 550 (recenze) s 11,2 %.

Vcelku tedy nejde o moc dobré zprávy pro Microsoft a podle uniklých informací to zatím vypadá, že Microsoft žádné velké změny do budoucna nechystá.

Zdroj: Phonearena

ČLÁNKY:, , , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
olaola
olaola

Tedy na 0,1 % celkem na světě. Windows na mobilu je velmi srandovní mrtvola, od který dávají všichni vývojáři ruce pryč :)

Readytogo
Readytogo

Nemal byt ten „Microsoft Windows Mobile Phone 2010 Redmont Edition“ na kazdom zariadeni???

Jindra
Jindra

Což je velmi smutné, protože já si prostě na WM 10 nemůžu stěžovat. Všechno funguje jak má, plynule bez nějakýho zasekávání, appek ve storu je dost a s každym novym buildem je to lepší a lepší, takže jak říkám, není na co si stěžovat :-)

karel
karel

koupil jsem u O2 lumii 950 v akci s dockem na zkoušku jako druhý mobil{jinak P9} a zatím si nemohu stěžovat.uvidíme co bude dál.

jiří
jiří

Je to škoda, vše, co jsem potřeboval fungovalo (internet normální nikoliv pro mobily, Office včetně Excelu, spousty bezvadně fungujících map, navigace), vše i složitější akce se daly nastavit na 1 klepnutí na hlavním panelu, a najednou mapy v navigaci se mi neaktualizují, důvod zde, naštěstí jsem tam nahrál navigaci tom-tom tedy jakýsi FM navigátor s novými mapami, ale „seká se“ není plynulá ale funguje, takže zbytečně komplikovaný android ještě chvíli počká.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Huawei P20 Plus nabídne velkou baterii či Always on displej

Huawei P20 Plus nabídne velkou baterii či Always on displej

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Huawei si pro letošní rok chystá několik zajímavých kousků. Jedním z nich bude model P20 Plus, o kterém již například víme,…

Vlaštovka ovládaná telefonem PowerUp Dart jde do prodeje

Vlaštovka ovládaná telefonem PowerUp Dart jde do prodeje

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Roku 2014 představila firma PowerUp papírovou vlaštovku s vrtulkou, kterou lze ovládat mobilem. Dnes, když už projekt na Indiegogo překonal o…

Xiaomi Mi Mix 2S představuje na uniklém videu ovládací prvky

Xiaomi Mi Mix 2S představuje na uniklém videu ovládací prvky

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Není to tak dávno, co jsme informovali o tom, že se čínská společnost Xiaomi pokouší okoukat od kalifornského Applu jeho povedená…

Mobilní zobrazení