Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Windows Mobile 10 je na 11 % Windows mobilních zařízeních

  |  5 komentářů  |  autor: Lumír Kratochvíl

AdDuplex je jednou z nejdůležitějších reklamních platforem na Windows Phone (Mobile) zařízeních, proto se dostává k datům, které nejsou na první pohled pro ostatní smrtelníky vidět. To je také důvod, proč je AdDuplex v posledních letech jedním z nejrelevantnějších zdrojů, co se týče statistik na mobilních platformě Windows Phone (Mobile).

Podle společnost AdDuplex ze všech zařízení s operačním systémem Windows Phone běželo v průběhu června 11 % na systému Windows Mobile 10, oproti předchozímu měsíci je to nárůst o 0,5 procentních bodů. Nejrozšířenější verzí zůstává stále Windows Phone 8.1, který pohání 78,8 % všech zařízení. Druhým v pořadí je Windows Phone 8 se zástupem 7,4 % modelů. Statistiku doplňuje 2,9 % telefonů běžících na dnes už velmi zastaralé verzi Windows Phone 7.x.

Pro Microsoft není ani velmi příznivý fakt, že 75 % telefonů s Windows Mobile 10 bylo updatováno z Windows Phone, to znamená, že pouhých 25 % zařízení s WM 10 je nově zakoupených. Pokud vezmeme v potaz, že WP platforma tvoří od 1 % do 3 % podílu na celosvětovém mobilním trhu, tak musí být všem jasné, že nejde o nikterak velkého hráče v mobilním byznysu.

Zajímavé je, že společnosti Microsoft a Nokia vyrobily 98,74 % aktivních Windows zařízení. Druhým „největším“ hráčem je Alcatel, který vyrobil 0,51 % aktivních zařízení, následuje ho HTC s 0,19 %, BLU s 0,15 % a koláč dokončuje všichni ostatní s 0,41 % aktivních zařízení. Co se týče zastoupení jednotlivých modelů, tak největším trhákem je low-endová Lumia 535 (recenze), která zabírá 13,4 % trhu, za ní je Lumia 640 s 11,9 % a Lumia 550 (recenze) s 11,2 %.

Vcelku tedy nejde o moc dobré zprávy pro Microsoft a podle uniklých informací to zatím vypadá, že Microsoft žádné velké změny do budoucna nechystá.

Zdroj: Phonearena

ČLÁNKY:, , , , , , ,

Diskuze

5
Komentujte

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
jiříkarelJindraReadytogoolaola Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
olaola
olaola

Tedy na 0,1 % celkem na světě. Windows na mobilu je velmi srandovní mrtvola, od který dávají všichni vývojáři ruce pryč :)

Readytogo
Readytogo

Nemal byt ten „Microsoft Windows Mobile Phone 2010 Redmont Edition“ na kazdom zariadeni???

Jindra
Jindra

Což je velmi smutné, protože já si prostě na WM 10 nemůžu stěžovat. Všechno funguje jak má, plynule bez nějakýho zasekávání, appek ve storu je dost a s každym novym buildem je to lepší a lepší, takže jak říkám, není na co si stěžovat :-)

karel
karel

koupil jsem u O2 lumii 950 v akci s dockem na zkoušku jako druhý mobil{jinak P9} a zatím si nemohu stěžovat.uvidíme co bude dál.

jiří
jiří

Je to škoda, vše, co jsem potřeboval fungovalo (internet normální nikoliv pro mobily, Office včetně Excelu, spousty bezvadně fungujících map, navigace), vše i složitější akce se daly nastavit na 1 klepnutí na hlavním panelu, a najednou mapy v navigaci se mi neaktualizují, důvod zde, naštěstí jsem tam nahrál navigaci tom-tom tedy jakýsi FM navigátor s novými mapami, ale „seká se“ není plynulá ale funguje, takže zbytečně komplikovaný android ještě chvíli počká.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Facebook vám bude měřit, kolik času na něm strávíte

Facebook vám bude měřit, kolik času na něm strávíte

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Vlnu dobra, ve které se velké korporace snaží dávat najevo, jak jim záleží na tom, aby jejich přístroje, případně aplikace, uživatelé…

Google vydal aplikaci na měření v rozšířené realitě

Google vydal aplikaci na měření v rozšířené realitě

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Rozšířená realita umí být nejen zábavná, ale občas i užitečná. Pokud máte telefon, který podporuje ARCore, můžete ho využít k orientačnímu…

V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

22. 6. 2018  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Aktuální vlajkový model XZ2 od Sony je tu s námi zatím poměrně krátkou dobu. Již nyní se ale začíná spekulovat o…

Mobilní zobrazení