Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Vyzkoušej Vodafone 3G s HSPA modemem Huawei K3765

  |  6 komentářů  |  autor: Jindřich Srb

Neočekávané podmínky, krkolomné zprovoznění modemu a předčasné odevzdání, mohou však nastat i lepší varianty. Místo 30ti dní zdarma až 59. Poradíme, jak na to.

Každá ze speciálních akcí Vodafonu v sobě skrývá možnosti, o kterých mnozí z vás nemají ani tušení. Pojďme si proto připomenout, jak si aktivovat na měsíc internet zdarma, který je nabízen v rámci spuštění 3G v Brně a Praze. Pro informace o spuštění 3G v Brně a dalších částech Prahy, ceně a dalším pokrytí čtěte článek – Vodafone – 3G v příštích 12 měsících – kde, kdy a za kolik.

Akce se jmenuje „Vyzkoušej si 3G mobilní internet v Brně a Praze“ a slibuje 30ti denní lhůtu, po kterou můžete vyzkoušet internet s 3G zdarma. Zaplatíte pouze 77 Kč za HSPA modem Huawei K3765, se kterým je akce úzce spojena a bez něhož prý internet nebude možno využít. Jak vám však ukážeme, nejen poslední větu lze lehce vyvrátit.

V podmínkách je uvedeno, že službu si lze aktivovat pouze na prodejnách v Praze a Brně. Navštívili jsme proto nejbližší z nich a službu během deseti minut na pobočce měli zřízenu včetně přibaleného modemu. Obdrželi jsme novou SIM kartu, na které byl aktivován tarif Na míru v podobě Internetu na stálo za 525 Kč měsíčně. K užívání je zcela nezbytný modem, který vám prodejce přidá za 77 Kč při dobré platební morálce ve vaší historii, jste-li již delší dobu uživatelem Vodafonu. Ostatní, nově příchozí, zaplatí ještě kauci ve výši 500 Kč. Prodejce vás upozorní, že po dobu 30ti dní máte internet zdarma a lze službu bez závazku zrušit odesláním modemu spolu se SIM kartou zpět na adresu operátora. Poté vám služba přejde automaticky v placenou variantu a vy budete podmíněni dalšími 5 měsíci užívání (celkem 6ti měsíční závazek). U Vodafonu tedy již neplatí, že je to operátor bez závazků a smluv. Smlouvu sice nepodepisujete, ale pořízením služby se závazkem souhlasíte!

Nyní se dostávám k první podmínce, se kterou získáte internet zdarma na více dní, než avizovaných 30. Patříte-li mezi uživatele s paušálem a máte datum splatnosti stanovené např. na 10., 15., atd den v měsíci, pak se jednoznačně vyplatí si pro službu zajít den či dva po začátku nového účtovacího období! Internet dostanete zdarma na zbytek aktuálního účt. období (až 29 dní) a poté teprve oněch 30 dní v novém účt. období na vyzkoušení zdarma. Celkem se tedy vyšplháte až na 59 dní zdarma, což není nezanedbatelné. Stejný postup jsme zvolili i my, proto jej vřele doporučujeme.

Cena služby Internet na stálo je v současnosti u Vodafonu za 525 Kč měsíčně, s datovým omezením (FUP) ve výši 3GB. O trochu snížit cenu můžete s využitím služby „Po svém“, kdy aplikujete 10% slevu na služby. Pak dělá výsledná cena 472,50 Kč. Pro zákazníky Vodafonu, kteří mají službu Po svém zavedenu už delší dobu, mám ještě jednu možnost. Dříve bylo zlevnění Po svém ve výši 20% a dalo se také využít na internet (mohu potvrdit aktivovaným Internetem v mobilu se zvýhodněním student (50% ceny) a ještě slevou 20% z oněch 89 Kč!). Pokud by stejný postup šel i zde, pak by výsledná cena internetu činila 420 Kč. Dalšími možnostmi je např. moc dobře známý způsob oznámení odchodu ke konkurenci, kdy jistě obdržíte od operátora zajímavou nabídku k setrvání.

Vraťme se k 3G internetu na vyzkoušení. Do modemu jsme po aktivaci tel. čísla vložili onu SIM kartu a nainstalovali ovladače a příslušné programy, které obsahuje paměť modemu. Není proto zapotřebí nějaké instalační CD atp. Programy – Vodafone SMS a Vodafone Mobile Connect – se instalují bez komplikací. Ty nastanou později, když chcete modem již využít k připojení. Na počítači máme Windows 7, které patří bezesporu mezi podporované systémy a lze případně stáhnout nejnovější verzi programů z internetu. To jsme také provedli. Program však nadále hlásí, že zařízení je připojeno, avšak nelze jej aktivovat pro připojení. Problém by mohl vyřešit RegisterWindowsScriptEngine.zip, o kterém píší některá fóra přímo v souvislosti s tímto modemem a Windows 7. Bohužel, problém setrvává. Modem nereaguje ani s jinou SIM kartou Vodafone, a tak nezbývá, než jej po svátcích zanést vrátit.

SIM kartu jsme tedy z modemu přesunuli do telefonu, ve kterém by dle slov prodejce neměla fungovat (akce opravdu spojuje SIM kartu s internetem pouze v závislosti užívat modem Huawei K3765). Jak se ukázalo, surfování přes mobil nebo následně přes počítač, ke kterému se telefon připojil, není žádný problém. Rychlosti se v době špičky mezi čtvrteční 19. – 21. hodinou pohybovaly mezi 0,5 – 1 MB/s při downloadu.

Příběh bude mít zajisté své pokračování, které vám také přineseme. V případě dotazů se na nás obracejte v diskuzi pod článkem.

ČLÁNKY:
Huawei si v nové reklamě dělá srandu ze Samsungu

Huawei si v nové reklamě dělá srandu ze Samsungu

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  7 komentářů

Huawei letos uvedl modely Mate 10 a Mate 10 Pro. Špičkově vybavené smartphony, které v sobě navíc skrývají umělou inteligenci. Tentokrát…

Další profesionálně stabilizovaná tyč pro smartphony ve slevě

Další profesionálně stabilizovaná tyč pro smartphony ve slevě

VČERA  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Zhiyun Smooth-Q zajistí velmi pokročilou stabilizaci telefonu, což se skvěle hodí nejen při focení, ale zejména při natáčení videí. K dispozici…

Apple chystá vlastní brýle pro AR a skupuje startup Vrvana

Apple chystá vlastní brýle pro AR a skupuje startup Vrvana

VČERA  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Apple má teď za sebou neskutečně moc práce. Téměř vše se ale vydařilo na výbornou a lidé z Applu se mohou…

Mobilní zobrazení