Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Symbian vážně umírá, Carla ani Dona nebudou. Už jen malé updaty stylem Feature Packů

  |  24 komentářů  |  autor: Jakub Vrbacký

Dnes tu máme pro všechny věrné příznivce Symbianu špatné zprávy. Jejich oblíbená platforma umírá rychleji, než se původně slibovalo. Zdroj pochází přímo z Nokie, tudíž se jedná o věrohodné zprávy. Updaty nás sice čekají, ale budou to jen drobné změny.

Všechny uniklé informace o vylepšeních stávajícího operačního systému Nokia Belle verzemi Nokia Carla či Nokia Dona vzaly za své. Ústy manažera produktového marketingu Nokie pro jižní Evropu, Mathiase Fiorina, byl update Nokia Carla zrušen. Tuto informaci sdělil serveru Nokialino, italskému fanserveru Nokie při akci, na které byly v Itálii představeny modely Lumia 610, Lumia 900 a 808 PureView.


Podobně rudo mají před očima fanoušci dlouhověkého Symbianu, pro něž je Nokia 808 PureView zřejmě posledním modelem…

Samozřejmě, že ještě pár updatů k Nokia Belle přibude, ale už budou následovat jen jako Nokia Belle FP2 a další. A to kdoví jestli nebude FP2 poslední. To znamená žádné majoritní změny, jakými měla být podpora vícejádrových procesorů, jemnější rozlišení displeje a další. Navozuje mi to pocit, jako kdyby si Nokia řekla: „Když už si pod sebou řežeme tu větev, tak si ji podřežeme hned a pořádně.“ Z toho všeho nakonec snad i vyplývá, že Nokia 808 PureView bude vážně posledním symbianovým modelem.

Snad jedinou dobrou zprávou, kterou se server Nokialino dozvěděl, je, že i telefony první symbianové generace dostanou update na Nokia Belle FP1, který už druhá generace Symbianů dávno má.

zdroj: Nokialino

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Maxi
Maxi

To snad ani není pravda toto.My se tešíme na podporu aspoň do roku 2016 a já osobně i na Carlu,která měla být koncem roku a na konec nás Nokia,takhle sprostě podrazí!!!!!!!!!!!!
Tak víš co milá Nokie ? Jdi do prdele a strč si ty WPhone na hnůj!!!!!!!!

hadas
hadas

Tak nic, pořád jsem věřil, že bude ještě nějaký nástupce a po updatu bude i podpora vyššího rozlišení, ale N808 se mi totálně nelíbí. N8 má už poměrně pomalý HW a když na tom budu chtít i něco dělat, tak prostě tu svojí starou E66 vyměním za něco s Androidem, i když není úplně ideální :-(

Maxi
Maxi

taktak raději Android než Nokii s WP!!

stan
stan

a to fakt čekají že si koupím 808 za 16 nebo přejdu na wp od Nokie-no tak to ať sní dál. Ještě počkáme na tizen a nový systém od B.B ale Nokie už těžko,jedině výprodej 808:)

milanzu
milanzu

To je už u Nokie normální, že pořad se u ní nedá už na nic spolehnout, hlavně rychle a draho prodat, a pak už je to jedno, oní už svoje mají.
To je její konec, ted jen Samsung !!
Tam jsou v poho a nic nevymíšlí, jak jse jim to zrovna hodí !!

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Funkce Edge Sense míří i na telefony, které nevyrábí HTC

Funkce Edge Sense míří i na telefony, které nevyrábí HTC

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Minulý rok HTC představilo model U11, který kromě špičkové výbavy zaujal také jednou unikátní funkcí. Tou je Edge Sense, nebo citlivé…

Chyba u iOS 11 zázračně zmizela, ale jen v oficiálním videu

Chyba u iOS 11 zázračně zmizela, ale jen v oficiálním videu

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Apple očividně ví o jedné z chyb u iOS 11, kterou dokonce zachytil přímo ve svém oficiálním videoklipu. Tip: iOS 11 má…

Majitelé Lenovo Moto Z začínají dostávat nový Android 8.0

Majitelé Lenovo Moto Z začínají dostávat nový Android 8.0

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Modulární telefon Moto Z asi není třeba představovat. Když se před dvěma lety objevil na trhu, nabízel líbivý design, ultimátní výbavu…

Mobilní zobrazení