Mobilizujeme.cz

Společnost FLIR uvedla šikovné termokamery pro smartphony

  |  komentovat  |  autor:

Smartphony v posledních letech zažívají obrovský rozmach. Pomalu ale jistě začínají nahrazovat všelijaký hardware a to zejména za účelem praktičnosti. Dnes tomu nebude jinak, společnost FLIR totiž oznámila termokamery pro smartphony společně s novou aplikací.

Termokamery přijdou hned ze začátku ve dvou verzích, FLIR One a FLIR One Plus. Obě se k telefonu budou párovat pomocí USB-C, které díky své konstrukci vyřadilo microUSB. Důvod nemusíme dlouho hledat, zkrátka v případě USB-C je možno kamerku připojit oboustranně (jednak ve směru k sobě, ale i od sebe).

Při vývoji termokamer myslela společnost FLIR i na poměrně důležité detaily. Jedním z nich je kolečko, které vám umožní prodloužit USB konektor. Použití termokamer tedy nebude bránit ani pouzdro nebo kryt na telefonu. Další vychytávkou je vestavěná baterie, která dokáže samotné zařízení udržet při životě asi 1 hod, poté začne užírat z baterie telefonu.

Jistě vás bude zajímat rozdíl mezi oběma verzemi termokamer. Ten je řekněme dvojnásobný, ale pojďme si to více objasnit. FLIR One nabídne rozlišení snímače 80 x 60 px, zatímco verze s přídavkem Plus celé rozlišení zdvojnásobí na 160 x 120 px. Rozdíl je také v maximální čitelné teplotě. FLIR One udrží krok až do 120°C, naopak FLIR One Plus zvyšuje laťku na 400°C.

Nakonec nás čeká jen a pouze odhalení cenovky. Ta se v případě FLIR One vyšplhá na 199 dolarů (asi 4700 korun). Pro lepší verzi však budeme muset sáhnout do kapsy hlouběji a to hned dvakrát. FLIR One Plus totiž vyjde na 399 dolarů (asi 9400 korun). Aktuálně je možno si oba modely předobjednat, s tím, že se jich majitelé dočkají někdy v létě.

ČLÁNKY:, , , ,
Recenze Sony Xperia XZ1: svým způsobem je kouzelná

Recenze Sony Xperia XZ1: svým způsobem je kouzelná

DNES  |    |  diskuze (0)

Zatímco u stále více předních i méně známých značek se snaží designéři redukovat rámečky kolem displeje, u Sony je už několik generací…

iOS 11 udivuje změněným chováním Wi-Fi a Bluetooth přepínačů

iOS 11 udivuje změněným chováním Wi-Fi a Bluetooth přepínačů

DNES  |    |  diskuze (0)

Venku je s námi další velká aktualizace jablečného operačního systému iOS a opět je o čem mluvit. Systém je znovu pěkný, odladěný…

BlackBerry Krypton se poprvé ukazuje. Chce být moderní

BlackBerry Krypton se poprvé ukazuje. Chce být moderní

DNES  |    |  diskuze (0)

Kanadská společnost BlackBerry pod taktovkou čínského TCL si pro nás již pár smartphonů s operačním systémem Android připravila. Nyní se objevují první…

Mobilní zobrazení