Mobilizujeme.cz

Samsungu začínají klesat prodeje smartphonů Galaxy S8 a S8+

  |  17 komentářů  |  autor:

Představení nových Samsungů Galaxy S8 a S8+ přineslo společnosti obrovské zisky. Telefony se prodávaly lépe než předchozí modely. A to hlavně díky modernímu designu. Tržby za minulý měsíc jsou ale menší než loni u dvojice S7 ve stejné době. Proč tomu tak je?

Za minulý měsíc se prodalo 9,8 milionů kusů S8 a S8+, tato čísla nejsou vůbec špatná. Nicméně loňský rok prodej S7 a S7 Edge činil za stejnou dobu 12 milionů prodaných kusů. Pro společnost to tedy znamená značný pokles prodeje letošních novinek.

Důvodů může být mnoho. Těmi nejpravděpodobnějšími se ale jeví, že zákazníci čekají co přinese nový Note 8. Ten by měl nabízet ještě lepší výbavu než dvojice S8. Phablet od Samsungu bude představen již v září. Dalším důvodem poklese prodeje může být i fakt, že konkurenční firma Apple připravuje iPhone 8. Ten zřejmě nabídne inovativní design a samozřejmě skvělou výbavu.

Je velice pravděpodobné, že Note 8 přijde na trh před iPhonem 8. Pokusí se tak o lepší prodejní výsledky než konkurenti od Applu. Stejnou politiku již prezentovala společnost LG. Ta představila svoji novinku G6 ještě před Samsungem. Jak již ale víme, novinky od Samsungu dosahují lepšího prodeje. I přes fakt, že LG představilo svou novinku dříve. Nyní se situace může opakovat, tentokrát ale s opačným výsledkem pro Samsung.

I přesto se tato politika může vyplatit. U iPhonu 8 je možné, že se dostane teprve až na předvánoční trh díky problémům s umístěním čtečky otisku prstů. Je možné, že Note 8 se bude již dva měsíce prodávat, než se do prodeje dostane iPhone 8. Tudíž by se příjmy korejské společnosti mohly vyšplhat na astronomická čísla, jelikož by na trhu nebyla konkurence od Applu.

zdroj: GSM Arena

ČLÁNKY:, , , , , ,
Google představí nový Android 8 v pondělí. Bude to Oreo?

Google představí nový Android 8 v pondělí. Bude to Oreo?

DNES  |    |  diskuze (0)

Ačkoliv z Googlu unikla informace, že nový Android jen tak nevyjde, nakonec odložení nebylo tak drastické. Konečně se totiž dozvídáme skutečné datum…

Galaxy S8 je nejprodávanějším Androidem, na iPhone stále nestačí

Galaxy S8 je nejprodávanějším Androidem, na iPhone stále nestačí

DNES  |    |  5 komentářů

Se svými modely S8 a S8+ se Samsung trefil do černého. Prodejní čísla jsou lepší něž u předchozích modelů. Díky tomu se…

Google zaplatí 3 miliardy dolarů, aby se s ním Apple nerozloučil

Google zaplatí 3 miliardy dolarů, aby se s ním Apple nerozloučil

VČERA  |    |  diskuze (0)

Je všeobecně známo, že největší byznys Googlu je reklama. Zkrátka, když budete hledat autoservis v Praze, tak na prvních místech vám vyskáčou…

Mobilní zobrazení