Mobilizujeme.cz

Samsungu začínají klesat prodeje smartphonů Galaxy S8 a S8+

  |  17 komentářů  |  autor:

Představení nových Samsungů Galaxy S8 a S8+ přineslo společnosti obrovské zisky. Telefony se prodávaly lépe než předchozí modely. A to hlavně díky modernímu designu. Tržby za minulý měsíc jsou ale menší než loni u dvojice S7 ve stejné době. Proč tomu tak je?

Za minulý měsíc se prodalo 9,8 milionů kusů S8 a S8+, tato čísla nejsou vůbec špatná. Nicméně loňský rok prodej S7 a S7 Edge činil za stejnou dobu 12 milionů prodaných kusů. Pro společnost to tedy znamená značný pokles prodeje letošních novinek.

Důvodů může být mnoho. Těmi nejpravděpodobnějšími se ale jeví, že zákazníci čekají co přinese nový Note 8. Ten by měl nabízet ještě lepší výbavu než dvojice S8. Phablet od Samsungu bude představen již v září. Dalším důvodem poklese prodeje může být i fakt, že konkurenční firma Apple připravuje iPhone 8. Ten zřejmě nabídne inovativní design a samozřejmě skvělou výbavu.

Je velice pravděpodobné, že Note 8 přijde na trh před iPhonem 8. Pokusí se tak o lepší prodejní výsledky než konkurenti od Applu. Stejnou politiku již prezentovala společnost LG. Ta představila svoji novinku G6 ještě před Samsungem. Jak již ale víme, novinky od Samsungu dosahují lepšího prodeje. I přes fakt, že LG představilo svou novinku dříve. Nyní se situace může opakovat, tentokrát ale s opačným výsledkem pro Samsung.

I přesto se tato politika může vyplatit. U iPhonu 8 je možné, že se dostane teprve až na předvánoční trh díky problémům s umístěním čtečky otisku prstů. Je možné, že Note 8 se bude již dva měsíce prodávat, než se do prodeje dostane iPhone 8. Tudíž by se příjmy korejské společnosti mohly vyšplhat na astronomická čísla, jelikož by na trhu nebyla konkurence od Applu.

zdroj: GSM Arena

ČLÁNKY:, , , , , ,
Apple v nové reklamě vysvětluje, proč máme iPhone 8 milovat

Apple v nové reklamě vysvětluje, proč máme iPhone 8 milovat

DNES  |    |  diskuze (1)

Zhruba před dvěma týdny představila kalifornská společnost nové iPhony. Konkrétně se jedná o iPhone 8, 8 Plus a výroční iPhone X. První…

Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

DNES  |    |  diskuze (0)

Špičkové parametry zabalené do levné škatulky – kdo by odolal? Že ani čínský původ už není na závadu? Elephone P8 vypadá tak zázračně,…

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

VČERA  |    |  2 komentáře

Dávat telefon už malému dítěti odborníci nedoporučují. Co je ovšem jednoznačně vhodné, jsou různé hračky. A pokud nechcete zůstat jen u těch…

Mobilní zobrazení