Mobilizujeme.cz

Trendy: Soutěž o telefon Sony | jak vybrat telefon | Huawei Mate 20 Pro | Android 9 Pie aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Samsung Gear S: Agent 007 už má i smartphone v hodinkách

  |  1 komentář  |  autor: Tomáš Bárta

Samsung Gear S již vlastně možná ani nejsou chytré hodinky. Díky přítomnosti slotu pro SIM kartu si z nich totiž bez problémů zavoláte nebo pošlete zprávu. Dokáží tedy zcela nahradit váš smartphone. Bude to však cesta k úspěchu?

Aktuální cena Samsung Gear S: (zdroj: Heureka.cz)

Do poslední generace chytrých hodinek se jihokorejskému výrobci podařilo nacpat opravdu téměř vše. Kromě slotu na SIM kartu hodinkám Samsung Gear S nechybí Wi-Fi, Bluetooth, GPS, akcelerometr, UV senzor nebo senzor pro měření srdečního tepu. Potěší také voděodolnost, vyměnitelné pásky nebo zahnutý displej, díky kterému hodinky kopírují tvar ruky a příjemně se nosí. Na ovládání zakřiveného displeje jsme si však museli chvilku zvyknout, protože právě díky zakřivenému tvaru má uživatel lehce zkreslený úhel pohledu a trefit nabídky v horním rohu displeje nám občas nějaký okamžik trvalo.

Na tento neduh však rychle zapomenete při rozsvícení displeje, který má opravdu skvělé barvy a díky rozlišení 360 x 480 pixelů je také velmi jemný. Ovládání pak probíhá pomocí jediného tlačítka a různých dotykových gest, které známe již z předchozích generací chytrých hodinek od Samsungu. Překvapením není ani operační systém Tizen. Ten však nově přináší zcela přepracované uživatelské prostředí.

Na levé straně od hlavní obrazovky s časem se po swipnutí nachází seznam notifikací, na pravé straně naopak najdeme praktické widgety. Nechybí samozřejmě ani notifikační lišta nebo nabídka všech aplikací, kterou vyvoláte tažením od dolního okraje směrem nahoru. Samsungu se tedy podařilo využít všechny čtyři strany displeje. Samotné volání pak probíhá pomocí hlasitého reproduktoru na těle hodinek nebo pomocí připojeného bezdrátového sluchátka.

Hodinky Samsung Gear S dokáží být ale také prodlouženou rukou smartphonu. Podobně jako většina konkurentů zobrazují notifikace a další informace z připojeného telefonu, pomocí kterého lze do hodinek stahovat další aplikace. Problémem bude ale opět podpora zařízení. Zatím je na seznamu pouze Galaxy S5 a Galaxy Note 4. Největší otázkou je však výdrž celého zařízení. Baterie s kapacitou 300 mAh nejspíše nedokáže zázraky. Samsung si je toho naštěstí vědom a jako náhradu si připravil další baterii s kapacitou 350 mAh do adaptéru pro nabíjení. Lze však očekávat, že při plném nasazení, kdy budou hodinky suplovat funkci smartphonu, bude problém i s další energií z adaptéru vydržet na příjmu celý pracovní den. To si samozřejmě ověříme až v podrobné recenzi.

Aktuální cena Samsung Gear S: (zdroj: Heureka.cz)

Nové chytré hodinky Samsung Gear S se na pultech českých obchodů objeví na konci října, a to za cenu pohybující se těsně pod hranici 10 000 korun. Co na ně říkáte vy? Dokázali byste je používat místo svého telefonu?

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Marian_1 Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Marian_1
Marian_1

Za 10 000Kč si radši koupím plně vybavený telefon vyšší třídy.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Garmin má nové hodinky stvořené pro ztížené podmínky

Garmin má nové hodinky stvořené pro ztížené podmínky

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Garmin je koncem roku 2018 nebývale aktivní, k čemuž ho nejspíš tlačí i konkurence ze strany ne-tradičních výrobců. Aktuálně na…

Firma Essential propustila 30 % zaměstnanců. Důvod?

Firma Essential propustila 30 % zaměstnanců. Důvod?

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Velké propouštění ve velkých firmách obvykle značí nějaký problém. A typicky je to problém, za který propuštění zaměstnanci nenesou…

Facebook chce vidět k vám domů, pracuje na "televizi" s kamerou

Facebook chce vidět k vám domů, pracuje na „televizi“ s kamerou

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (1)

Není to tak dávno, co Facebook představil jakýsi chytrý komunikátor Portal. To je jednoduché zařízení s displejem a webkamerou,…

Mobilní zobrazení