Mobilizujeme.cz

Samsung Galaxy S II se připojuje k TV přes nový MHL port

  |  17 komentářů  |  autor:

Samsung Galaxy S II disponuje novým MHL portem, který kombinuje moderní HDMI s USB do jednoho portu. Přes MHL můžete přenášet okamžitý obraz až ve Full HD 1080p z telefonu či jiných zařízení na podporovanou HD televizi.

Mnozí zájemci o multimediální Samsung Galaxy S II se mohli dříve zaleknout absence micro/mini-HDMI portu na těle telefonu, přes který je možné sledovat HD obsah z telefonu na televizi. Samsung však přišel se zcela novým řešením – standardem MHL (zkratka pro Mobile High-Definition Link). Technologie MHL zjednodušeně kombinuje HDMI s USB do jednoho jediného portu – do klasického microUSB portu. MHL tak ušetří místo na telefonu, navíc má i řadu dalších výhod.

Doporučujeme: přečtěte si obsáhlou recenzi Samsungu Galaxy S II.

Standard MHL vznikl teprve nedávno, v minulém roce. Pro jeho podporu a propagaci se podepsaly společnosti Nokia, Samsung, Silicon Image, Sony a Toshiba. Objevit se má nejen v mobilních telefonech, ale také tabletech, kamerách a další elektronice. Prvním telefonem s MHL se již na únorovém kongresu MWC 2011 v Barceloně stal vlajkový model Samsung Galaxy S II.


MHL adaptér zatím v ČR není dostupný, v zahraničí jej však již vyzkoušeli kolegové z GSMAreny

Jak tedy připojit nový Samsung Galaxy S II k televizi? Je potřeba speciální MHL adaptér a klasický HDMI kabel. MHL adaptér je zjednodušeně redukcí z microUSB portu (k připojení do telefonu) na HDMI (k připojení klasického HDMI kabelu, který dále připojíme k televizi). Na malé plastové krabičce s adaptérem navíc najdeme druhý port, přes který můžeme připojit nabíječku a telefon tak zároveň i dobíjet. MHL umožňuje přehrávání okamžitého obrazu z displeje telefonu, přehrává video až v kvalitě 1080p/60 a zvuk 192 kHz 7.1 channel.

TIP: speciální MHL adaptér pro Samsung Galaxy S II si můžete zakoupit u Sunnysoftu.

Výhody MHL:

  • stačí jediný microUSB port na telefonu
  • možnost dobíjení telefonu během připojení k TV přes MHL
  • dálkové ovládání zařízení klasickým ovladačem

Nevýhody MHL:

  • dostupnost (adaptér zatím není v ČR dostupný)
  • cena (místo jediného HDMI kabelu musíte mít klasický HDMI + MHL adaptér)

V 2. polovině roku 2011 se mají na trhu objevit televize, které budou přes MHL dobíjet připojená zařízení. Samsung Galaxy S II můžete zatím dobíjet během připojení k TV jen přes druhý microUSB kabel s nabíječkou připojený k MHL adaptéru. Co se týče připojení jiných zařízení, konkrétně například příslušenství typu myš, klávesnice atd., můžete využít Bluetooth a připojit například klávesnici k samotnému telefonu. Jinak konsorcium nezahálí a již pracuje na druhé verzi – MHL 2.0, která má přinést podporu přehrávání 3D obsahu.

Samsung Galaxy S II nám do redakce zapůjčil obchod Sunnysoft. Pokud vás o telefonu cokoliv zajímá, ptejte se nás v článku – Samsung Galaxy S II v redakci.

ČLÁNKY:,
Recenze Samsung Galaxy J5 (2017): cesta do vyšších pater

Recenze Samsung Galaxy J5 (2017): cesta do vyšších pater

DNES  |    |  diskuze (0)

Galaxy J5 patří i ve své třetí iteraci – určené pro rok 2017 – mezi nejzajímavější telefony střední třídy. Je opět o…

Nomofobie: jak moc nám naše smartphony škodí?

Nomofobie: jak moc nám naše smartphony škodí?

DNES  |    |  diskuze (0)

Žijeme v době smartphonů, tabletů, chytrých hodinek, zkrátka mobilních technologií. Pokud chceme, jako jednotlivci, udržet krok se světem, tak dříve nebo později…

HomTom S8: okopírovaná "es osmička" za pouhé 4 tisíce

HomTom S8: okopírovaná „es osmička“ za pouhé 4 tisíce

VČERA  |    |  2 komentáře

Za originální smartphone s bezrámečkovým designem, Samsung Galaxy S8, dáte v českých obchodech přes 20 tisíc korun. Pokud se vám ale nechce…

Mobilní zobrazení