Mobilizujeme.cz

Samsung Galaxy Note brzy v prodeji ve dvou barevných variantách

  |  3 komentáře  |  autor:

Samsung v Londýně představil po již dříve známé černé barvě i bílou verzi smartphonu Samsung Galaxy Note. Také zveřejnil data, kdy se dostane telefon v Evropě do prodeje, a tak se zájemci mohou začít radovat, protože i na náš trh to Samsung stihne před Vánoci.

V první vlně prodeje jako obvykle naše maličká země není, a tak se na nás dostane později. Pokud to nebudete moci vydržet, můžete se projet k našim západním sousedům do Německa, kde prodej začal 29. října a ve stejný den také v Nizozemí a Velké Británii, o něco později ve Francii. Pokud si jej chcete koupit u nás, do kalendáře si vyznačte 25. listopad, kdy bude oficiálně zahájen prodej v ČR. Do své nabídky jej brzy zařadí i český Vodafone.

TIP: přečtěte si kompletní recenzi telefonu Samsung Galaxy Note.

Cena Samsungu Galaxy Note se bude pohybovat okolo 16 000 Kč u levnější varianty s 16 GB pamětí a není potvrzeno, jestli se k nám dostane i 32 GB verze. Cena není nijak přívětivá, ale pokud hledáte mobilní telefon s obrovským displejem (s úhlopříčkou 5,3 palce) a vysokým rozlišením (1280 x 800), nemá Note momentálně konkurenci.

Aktuální cena Samsungu Galaxy Note v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Na konferenci v Londýně také Samsung oznámil, že Samsung Galaxy Note bude v prodeji ve dvou barevných variantách – černé a bílé. Obě varianty budou mít shodný hardware a u obou bude přítomný stylus (tzv. S Pen jak ho Samsung nazývá) v příslušné barevné variantě. Použití tohoto dotykového pera je zatím omezeno na pár aplikací přímo od výrobce, které jsou předinstalovány v telefonu. Avšak blýská se na lepší časy, protože Samsung v prosinci uvede pro vývojáře S Pen SDK a budou moci vznikat aplikace třetích stran. Co všechno programátoři naučí své aplikace pomocí pera dělat, je už jen a jen na jejich fantazii.


foto: slashgear.com

Na obrázku výše můžete vidět srovnání obou aktuálních telefonů Samsungu: vlevo Galaxy Note a vpravo Galaxy Nexus. Velikost displeje 5,3 palce i v porovnání s 4,65 palce velkým displejem Galaxy Nexusu ohromí, vyleká atd. Přidejte si každý, co chcete, protože záleží na vás a vašich sympatiích.

Ačkoliv Samsung pošle Galaxy Note na trh s už docela starým Androidem 2.3 Gingerbread, je na něj příslíben Android 4.0 Ice Cream Sandwich, jak jsme psali v nedávném článku. Novinkou nového systému Ice Cream Sandwich bude i nativní podpora dotykového pera, což znamená, že aplikace využívající stylus, budou moci využít i ostatní výrobci mobilních telefonů s novým systémem. Tato nová podpora dovede určit úhel doteku pera a velikost vyvíjeného tlaku na displej.

Uvidíme, jestli si stylus a jeho „fíčury“ zákazníci oblíbí a najdeme jej i u některého z dalšího zařízení, protože podobně použilo stylus i HTC u svého tabletu Flyer, ale zatím neúspěšně.

Nevíte, na co byste Galaxy Note využili? Třeba Vám pomůže tahle reklama, a pokud ani ta Vás nepřesvědčila, nezbývá, než se podívat po jiném telefonu.

http://youtu.be/kDn5VgLzJqs

ČLÁNKY:, ,
Recenze Samsung Galaxy J5 (2017): cesta do vyšších pater

Recenze Samsung Galaxy J5 (2017): cesta do vyšších pater

DNES  |    |  diskuze (0)

Galaxy J5 patří i ve své třetí iteraci – určené pro rok 2017 – mezi nejzajímavější telefony střední třídy. Je opět o…

Nomofobie: jak moc nám naše smartphony škodí?

Nomofobie: jak moc nám naše smartphony škodí?

DNES  |    |  diskuze (0)

Žijeme v době smartphonů, tabletů, chytrých hodinek, zkrátka mobilních technologií. Pokud chceme, jako jednotlivci, udržet krok se světem, tak dříve nebo později…

HomTom S8: okopírovaná "es osmička" za pouhé 4 tisíce

HomTom S8: okopírovaná „es osmička“ za pouhé 4 tisíce

VČERA  |    |  2 komentáře

Za originální smartphone s bezrámečkovým designem, Samsung Galaxy S8, dáte v českých obchodech přes 20 tisíc korun. Pokud se vám ale nechce…

Mobilní zobrazení