Mobilizujeme.cz

Samsung dodává do nového iPhonu X displej „druhé kategorie“

  |  36 komentářů  |  autor:

V roce 2017 Apple konečně poprvé u iPhonu použil OLED displej místo běžnějšího LCD panelu, který už technologicky v některých ohledech zaostává.

Ale nebyl by to Apple, kdyby se nesnažil „svůj“ OLED displej nějak vyzdvihnout oproti konkurenci. Nazval ho tedy Super Retina displej a dále říká, že má oproti běžným OLED panelům lepší světelnost, přesnější zobrazení barev, a zobrazí i více barev.

Nicméně nejde o nejlepší displej, jak se nám cupertinský výrobce snaží namluvit. A je to celkem logické. OLED displeje totiž Applu dodává konkurenční Samsung, který si to nejlepší nechává pochopitelně pro sebe. Když si to může dovolit…

Pokud porovnáme nejlepší displej na trhu, kterým je podle měření odborníků z DisplayMate ten u Galaxy Notu 8, pak podle zatím dostupných parametrů zjistíme hned několik rozdílů, přičemž jeden je poměrně dost zásadní.


  • iPhone X – 5,8″ displej, 2436 x 1125 pixels, 458 ppi, až 625 nitů, HDR10, Dolby Vision
  • Samsung Note 8 – 6,3″ displej, 2690 x 1440 px, 484 ppi, až 1 200 nitů, HDR10

Pokud nemá Apple na svých oficiálních stránkách chybu, pak jeho iPhone disponuje jasem maximálně 625 nitů, což je ve srovnání s 1 200 nitů u Samsungu téměř dvojnásobný rozdíl. Na slunci by tedy měl mít výrazně lepší čitelnost Note 8, než iPhone X.

Tip: Samsung slibuje revoluci na rok 2018, uvede první skládací telefon

Další změny nejsou tak zásadní, např. naprosto zanedbatelný rozdíl v jemnosti obrazu 26 ppi nemáte šanci poznat ani s lupou. A pokud jde o podporu technologie Dolby Vision, vzhledem k zanedbatelnému podporovaného obsahu také nejde i nic velkého.

Zdá se tedy, že Samsung dodává do konkurenčního iPhonu X jen displej tzv. „druhé kategorie“ a to nejlepší si nechává pro sebe. I proto se zřejmě Apple snaží dohodnout s jinými výrobci OLED panelů, aby vylepšili nebo postavili nové továrny.

zdroj: Apple, DisplayMate

ČLÁNKY:, , , , , ,
Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

DNES  |    |  diskuze (0)

Špičkové parametry zabalené do levné škatulky – kdo by odolal? Že ani čínský původ už není na závadu? Elephone P8 vypadá tak zázračně,…

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

VČERA  |    |  2 komentáře

Dávat telefon už malému dítěti odborníci nedoporučují. Co je ovšem jednoznačně vhodné, jsou různé hračky. A pokud nechcete zůstat jen u těch…

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

VČERA  |    |  7 komentářů

Při pohledu na zadní kryt nového iPhonu 8 a 8 Plus musí každého bezpodmínečně zaujmout jeho lesk. Už jen při pomyšlení, že…

Mobilní zobrazení