Mobilizujeme.cz

Samsung DeX promění telefon Galaxy S8 v počítač

  |  7 komentářů  |  autor:

Samsung nepředstavil pouze bestiálně vybavené smartphony Galaxy S8 a Galaxy S8+. Kromě nich také světlo světa spatřila nová generace kamerky Gear 360 (2017) a také Samsung DeX, což je speciální kolébka, která promění „es osmičku“ na počítač.

Pokud znáte Continuum od Microsoftu, tak toto řešení od Samsungu je velice podobné a funguje možná i lépe a spolehlivěji. Kolébku spojíte přes HDMI konektor s monitorem, připojíte myš a klávesnici a můžete se pustit do práce. Samsung DeX kromě těchto konektorů nabízí také ethernet port a 2x USB-C.

Po připojení se vám na monitoru zobrazí speciální prostředí Samsung Experience, což je vzhledově něco mezi Windows 10 a Chrome OS. Na ploše jsou ikonky, vlevo dole menu všech aplikací, na druhé straně notifikační oblast atd. Pokud vám někdo při „transformaci“ Galaxy S8 zavolá nebo napíše SMS, bez obav lze vše vyřídit právě na počítači. V prostředí funguje například mobilní verze Microsfot Office, aplikace YouTube a mnoho dalších. Vybere si jistě každý a základní kancelářskou práci zde půjde jistě udělat bez problému.

Pokud je Galaxy S8 nebo S8+ připojen do kolébky DeX, tak nefunguje dotykový displej a máte tak k dispozici pouze onen počítat. To je celkem logické, protože tato funkce bude extrémně náročná na výkon. Zajímavostí je také větráček, který je přímo zabudovaný do kolébky a chlabí tak smartphony, aby se nepřehřály.

Co se ceny a dostupnosti týče, tak od 28. dubna (stejně, jako smartphony Galaxy S8) bude k dispozici za 3 490 Kč.

Nyní nastává otázka, jak moc chtějí uživatelé měnit svůj smartphone na počítač. Vize a ukázka toho, čeho je dnešní telefon schopen, je dobrá, ale nemyslím si, že by v této technologii (či nějaké podobné) byla budoucnost.

Zdroj: theverge.com

ČLÁNKY:, , , , ,
Nová platební aplikace od Googlu posílá peníze skrze zvuk

Nová platební aplikace od Googlu posílá peníze skrze zvuk

DNES  |    |  diskuze (0)

Google v Indii zavedl novou platební aplikaci a nazval ji Tez, což v hindštině znamená rychlý. A ona je nejen velmi rychlá,ale…

První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

DNES  |    |  diskuze (0)

Někteří z vás se možná v duchu ptali, jestli svůj „bezrámečkový“ smartphone chystá i společnost Vernee, která už přinesla řadu zajímavých telefonů…

HTC U11 Plus možná nabídne bezrámečkový design

HTC U11 Plus možná nabídne bezrámečkový design

DNES  |    |  diskuze (0)

Včera se u HTC děly velké věci. Za 1,1 miliardy dolarů odkoupila společnost Google část této tchaiwanské firmy. HTC tak může dál…

Mobilní zobrazení