Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Pomozte najít příštího českého prezidenta. Stačí vám k tomu mobil

  |  13 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Nová celonárodní hra Prezident 21, která začala symbolicky dnes 21.12. ve 12:21, dává Čechům skvělou možnost objevit takového kandidáta na prezidenta, na kterém se shodnou. Vznik inicioval český matematik, pedagog, bojovník proti korupci a mecenáš Karel Janeček.

Je to jednoduché. Stačí navštívit stránky www.prezident21.cz, zaregistrovat se a odvolit. Ověření každého hlasujícího probíhá přes mobilní telefon, který musí používat platné telefonní číslo z České republiky.

Princip Prezidenta 21 spočívá v tom, že lidé volí systémem více hlasů, tedy na bázi Demokracie 21. Každý může podpořit až tři kandidáty. Pokud podpoří nejméně dva, může navíc použít i minusový hlas, s jehož pomocí některého z kandidátů odmítne. Hlasy je možné po celou dobu měnit a reagovat tak na aktuální politickou a společenskou situaci.

Tip: Přes aplikaci už příštího prezidenta hledá více než 100 tisíc lidí

Důležitou součástí této platformy je, že příštího prezidenta může navrhnout kdokoliv. Navržen může být každý občan ČR splňující zákonné podmínky s výjimkou autora projektu. Dosud o nominacích rozhodovaly řádově stovky lidí, teď si svého prezidenta vybírá celý národ. Mezi prvními kandidáty se objevují například: Marek Eben, Jan Kraus, Šimon Pánek, Petr Pithart, Michal Horáček, Andrej Babiš, Karel Gott nebo Jaromír Jágr.

Celonárodní hra Prezident 21 může celkem zábavnou formou najít nejlepšího kandidáta na příštího prezidenta České republiky. Vítěz bude vyhlášen 66 dní před prezidentskou volbou. Cílem je, aby se vítěz stal prezidentem ČR v roce 2018.

Je však nesmírně důležité, aby se zúčastnilo co nejvíce lidí, kteří mohou rozhodnout o budoucnosti – buďte také zodpovědní a zapojte se!

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Martin
Martin

To je ale píč…a

ales
ales

nebud hlupak a rekni aspon proc kdyz uz

pet
pet

sběratelé telefonních čísel

Martin
Martin

Už kvůli tomu že to nic neovlivní a když vidím obrázek kde vede krxipl Jan Kraus tak se nedivím kam ten svět spěje.

Marek
Marek

Martine, my se píše s měkkým i. Pokud neumíš správně napsat ani takto jednoduchou větu, doporučuju se opravdu nevyjadřovat.

Martin
Martin

A jeje, další idiot my tu bude povídat, jak jsem hloupý. Radši nic nepiš.

ales
ales

je videt, ze ses na ty stranky ani nepodival a jenom placas, abys byl zajimavej, jenze ses akorat tak hloupej

Petr
Petr

Aneb daruj Janečkovi svoje telefonní číslo :-D

Nick Cave
Nick Cave

čtu nadpis a říkám si: Cože?? On se Miloš zase někde zapomněl? :)

Jirka
Jirka

Kdo pravidelně sleduje tuto hru, nemohl mu ujít obrovský denní nárůst hlasů pro p. Šimona Pánka. O 10 000, když do včerejšího dne měl 4000???? Celé je to podvod s cílem upozornit na tohoto pána, který je ředitelem společnosti, kterou zakládal StBák Jaromír Štětina!

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Android a iOS již mají 99,9 % podíl, ostatní systémy jsou mrtvé

Android a iOS již mají 99,9 % podíl, ostatní systémy jsou mrtvé

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Gartner ve své nejnovější zprávě potvrzuje, že v roce 2017 zemřely všechny zbývající operační systémy, které chtěly konkurovat dvojici Android a…

Land Rover Explore: odolný smartphone od britské automobilky

Land Rover Explore: odolný smartphone od britské automobilky

VČERA  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Výrobce poměrně robustních aut, které se nezaleknou ani horšího terénu či počasí, nyní přichází s ekvivalentem na poli smartphonů. Land Rover…

Doro 8040: smartphone ušitý na míru těm nejstarším

Doro 8040: smartphone ušitý na míru těm nejstarším

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Smartphone už nemusí být pro vaše prarodiče sprosté či přinejmenším nepříjemné slovo, které by v nich vyvolávalo obavy. Švédský výrobce dostal…

Mobilní zobrazení