Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Plaťte pohodlně mobilem. Google u nás spustil Android Pay

  |  komentovat  |  autor: Vlastimil Šlosar

Google dnes v České republice spustil další ze svých globálních služeb. Tentokrát se jedná o službu Android Pay, díky níž můžete pohodlně bezkontaktně platit mobilem přes vaši platební kartu.

Představení se konalo v Praze za přítomnosti generálních ředitelů a zástupců největších českých bank a výrobců platebních karet. Služba na globálním trhu není žádnou novinkou. V USA byla spuštěna již v roku 2015 a mezitím se rozšířila do dalších 14 zemí. ČR je tedy 16. zemí v pořadí, ve které je Android Pay podporováno. Ve střední Evropě je potom pouze jediná země, kde je též spuštěna tato služba. Je jí Polsko.

Česko je v tomto odvětví hodně inovativní. Jsme národ, ve kterém je více než 85 % vydaných platebních karet také bezkontaktních. To není žádná samozřejmost. 114 tisíc zdejších bezkontaktních terminálů zajišťuje klientům bank platit pohodlně pouze přiložením karty. V některých zemích tuto možnost ale ani neznají. Tímto dnem se opět posuneme dál.

Tip: Do roku 2018 má každý druhý platit mobilem nebo hodinkami

A jak to celé funguje? Je to velmi jednoduché a přihlásit vaší kartu zvládnete v pár krocích. V aplikaci Android Pay vyplníte pouze údaje o vaší platební podporované kartě, fakturační údaje a můžete platit. Do aplikace můžete přidat libovolné množství karet, ale také dárkových poukazů nebo věrnostních karet. Platba je též vyřešena jednoduše. Na KTERÉMKOLIV platebním terminálu s označením bezkontaktních plateb stačí po přiložení rozsvítit mobil a platba proběhne. Ihned také dostanete údaje o provedení platby a elektronickou účtenku. Při platbách nad 500 korun si zařízení vyžádá heslo, popřípadě otisk prstu či jiné zabezpečení. Podporovanými bankami již dnes jsou MONETA, mBank a JT Banka. V budoucnu se dočkají i klienti Komerční Banky a dalších. Dále to záleží na vašem telefonu. Funkce je použitelná u zařízení s Androidem 4.4 a vyšším a technologií NFC.

V aplikaci se též nachází funkce najdi můj telefon, která umožňuje na dálku zařízení uzamknout, popřípadě jej celý vymazat. Jelikož aplikace neukládá ani neodesílá jakékoliv údaje o kartě, tak při ztrátě telefonu není nutno kartu blokovat.

Na tiskovce pro novináře byla funkce k vyzkoušení a z osobních zkušeností musím říct, že fungovala bezproblémově. Celorepublikově pak službu můžete použít i vy s vašim zařízením již ode dneška.

ČLÁNKY:, , , ,
Huawei si v nové reklamě dělá srandu ze Samsungu

Huawei si v nové reklamě dělá srandu ze Samsungu

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Huawei letos uvedl modely Mate 10 a Mate 10 Pro. Špičkově vybavené smartphony, které v sobě navíc skrývají umělou inteligenci. Tentokrát…

Další profesionálně stabilizovaná tyč pro smartphony ve slevě

Další profesionálně stabilizovaná tyč pro smartphony ve slevě

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Zhiyun Smooth-Q zajistí velmi pokročilou stabilizaci telefonu, což se skvěle hodí nejen při focení, ale zejména při natáčení videí. K dispozici…

Apple chystá vlastní brýle pro AR a skupuje startup Vrvana

Apple chystá vlastní brýle pro AR a skupuje startup Vrvana

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Apple má teď za sebou neskutečně moc práce. Téměř vše se ale vydařilo na výbornou a lidé z Applu se mohou…

Mobilní zobrazení