Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Plaťte pohodlně mobilem. Google u nás spustil Android Pay

  |  komentovat  |  autor: Vlastimil Šlosar

Google dnes v České republice spustil další ze svých globálních služeb. Tentokrát se jedná o službu Android Pay, díky níž můžete pohodlně bezkontaktně platit mobilem přes vaši platební kartu.

Představení se konalo v Praze za přítomnosti generálních ředitelů a zástupců největších českých bank a výrobců platebních karet. Služba na globálním trhu není žádnou novinkou. V USA byla spuštěna již v roku 2015 a mezitím se rozšířila do dalších 14 zemí. ČR je tedy 16. zemí v pořadí, ve které je Android Pay podporováno. Ve střední Evropě je potom pouze jediná země, kde je též spuštěna tato služba. Je jí Polsko.

Česko je v tomto odvětví hodně inovativní. Jsme národ, ve kterém je více než 85 % vydaných platebních karet také bezkontaktních. To není žádná samozřejmost. 114 tisíc zdejších bezkontaktních terminálů zajišťuje klientům bank platit pohodlně pouze přiložením karty. V některých zemích tuto možnost ale ani neznají. Tímto dnem se opět posuneme dál.

Tip: Do roku 2018 má každý druhý platit mobilem nebo hodinkami

A jak to celé funguje? Je to velmi jednoduché a přihlásit vaší kartu zvládnete v pár krocích. V aplikaci Android Pay vyplníte pouze údaje o vaší platební podporované kartě, fakturační údaje a můžete platit. Do aplikace můžete přidat libovolné množství karet, ale také dárkových poukazů nebo věrnostních karet. Platba je též vyřešena jednoduše. Na KTERÉMKOLIV platebním terminálu s označením bezkontaktních plateb stačí po přiložení rozsvítit mobil a platba proběhne. Ihned také dostanete údaje o provedení platby a elektronickou účtenku. Při platbách nad 500 korun si zařízení vyžádá heslo, popřípadě otisk prstu či jiné zabezpečení. Podporovanými bankami již dnes jsou MONETA, mBank a JT Banka. V budoucnu se dočkají i klienti Komerční Banky a dalších. Dále to záleží na vašem telefonu. Funkce je použitelná u zařízení s Androidem 4.4 a vyšším a technologií NFC.

V aplikaci se též nachází funkce najdi můj telefon, která umožňuje na dálku zařízení uzamknout, popřípadě jej celý vymazat. Jelikož aplikace neukládá ani neodesílá jakékoliv údaje o kartě, tak při ztrátě telefonu není nutno kartu blokovat.

Na tiskovce pro novináře byla funkce k vyzkoušení a z osobních zkušeností musím říct, že fungovala bezproblémově. Celorepublikově pak službu můžete použít i vy s vašim zařízením již ode dneška.

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Zloději ukradli elektroniku Apple ve stylu Mission: Impossible

Zloději ukradli elektroniku Apple ve stylu Mission: Impossible

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Výrobky Applu jsou drahé. A co je drahé, to se krade. V americké Georgii si zloději přišli na v přepočtu zhruba…

Apple vydal druhou aktualizaci betaverze iOS 12

Apple vydal druhou aktualizaci betaverze iOS 12

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Po nepovedeném iOS 11 už Apple testuje iOS 12. První betaverze vypadala více než nadějně, nyní už se mezi uživatele dostala…

Oppo Find X má vlastní Animoji. Připravte se na 3D Omoji!

Oppo Find X má vlastní Animoji. Připravte se na 3D Omoji!

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (1)

Fenomén hýbajících se 3D smajlíků, k tomu všemu ještě skenujících váš obličej, aby se mohli pohybovat co možná nejvíce jako vy,…

Mobilní zobrazení