Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Do roku 2018 má každý druhý platit mobilem nebo hodinkami

  |  6 komentářů  |  autor: Jakub Fišer

Agentura Gartner tvrdí, že do tří let bude padesát procent z nás používat NFC platby. Konec konců, bezkontaktní platby kartou se také rychle ujaly a v dnešní době, kdy každý lepší smartphone disponuje službou NFC, bych se ani nedivil, kdyby do budoucna karty nadobro zmizely z našich peněženek.

Apple Pay 1

Když Apple před rokem představil platební službu Apple Pay, strhla se obrovská vlna a očekávalo se, že do několika měsíců se Apple Pay dostane do všech vyspělých zemí, stejně rychle jako je to u nových iPhonů. Apple Pay je zatím bohužel spíše fiasko, protože v Evropě si ho mohou naplno užít pouze ve Velké Británii a tam beztak nijak pozitivní ohlasy nesbírá. Samozřejmě ostatní výrobci se nenechali dlouho prosit a vznikly podobné služby, jako například Samsung Pay nebo Android Pay. Ty mají za cíl jediné – umožnit vašemu smartphonu nebo chytrým hodinkám možnost platit skrze NFC štítek. Bohužel s dostupností v Evropě je to většinou stejné jako u Apple Pay s tím rozdílem, že zmiňované služby ještě navíc cílí na zákazníky v Japonsku a Jižní Koreji.

Samsung Pay

Tip: Visa možná pomůže mobilním platbám Apple Pay ke spuštění v ČR

Ptáte se proč se k nám ani jedna ze zmiňovaných NFC platebních služeb nedostala? Odpověď je nasnadě. Velkým gigantům, jako je právě Apple nebo Samsung, jednoduše trvá, než se dohodnou s našimi bankovními institucemi. Nebo než je vůbec kontaktují. Náš trh zkrátka není v porovnání s tím zámořským tolik výdělečný. Každopádně i Evropa by se ale měla dočkat vetší pozornosti od Applu, Samsungu a dalších. Nezbývá nám nic jiného než doufat, že se lidé z Gartneru nepletli a třeba již příští rok k nám dorazí Samsung Pay po boku s Apple Pay a začne u nás pravá revoluce NFC plateb.

zdroj: Gartner.com

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
tomas
tomas

Naco to je dobre. Za kazdu platbu budes platit poplatky skryte za vedenie uctu a ine. Ja platim v hotovosti a serem na banky ktore okradaju a vykoristuju. Ludia su tak posraty z techniky ze stracaju zdravi rozum

Martin
Martin

Omyl, například já u své banky neplatím ani korunu, vše ovládám pomocí jednoduché aplikace ve smartphonu, bezkontaktní platby jsou daleko rychlejší než platby hotovostí, nemusím myslet na to kolik mám u sebe peněz, přehledné internetové bankovnictví které Vám pomáhá hlídat výdaje a příjmy, atd.
Zkrátka si člověk musí umět vybrat banku a případně nespokojenosti banku změnit.

Martin
Martin

Dokud ti to někdo nehacke a nemáš po penězích.

Martin
Martin

No tak Ti to banka vrátí.

Janko
Janko

Platíme kartou, kterou jsem měl zadarmo. Nejsem přesvědčen o výhodnosti platby smartfonem _musím si ho koupit. Navíc nikde není řečeno kolik bude stát služba a jak náročná bude obsluha aplikace. Kolik důchodců, dětí a nemajetných si to bude moci dovolit?

Martin
Martin

Možná Ti to bude připadat zvláštní, ale smartphon má už kde kdo a to i včetně důchodců, samozřejmně nepočítám s tím, že by si že by si důchodci kupovali vlajkové lodě, no a obsluha by neměla být náročná, prostě do tel. Vložíš kartu, budeš mít zaplé nfc a sám se rozhodneš jestli budeš při platbě muset tel. odemknout nebo ne(nastavení nfc, nebo aplikace) a pak uzp jen tel. přiložíš k terminálu.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nový Apple iMac Pro v prodeji. Vyjde nejméně na 140 tisíc Kč

Nový Apple iMac Pro v prodeji. Vyjde nejméně na 140 tisíc Kč

VČERA  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Červnová konference Apple WWDC přinesla kromě nové verze iOS 11 či macOS i nějaký ten hardware. Pro mnoho…

Univerzální držák do auta nyní seženete za pouhých 100 korun

Univerzální držák do auta nyní seženete za pouhých 100 korun

VČERA  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (1)

Používáte telefon v autě jako navigaci? Nebo třeba občas za jízdy vyřizujete hovory a potřebujete mít tedy obrazovku…

Samsung Notebook 9 Pen a Notebook 9 (2018) oficiálně představeny

Samsung Notebook 9 Pen a Notebook 9 (2018) oficiálně představeny

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Tak a je to venku. Společnost z Jižní Koreje dnes oficiálně představila novou řadu ultrabooků pro nadcházející rok.…

Mobilní zobrazení