Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Pitva prozradila, že iPhone X má dvě baterie a další novinky

  |  1 komentář  |  autor: Luboš Srb

Nový iPhone X zamířil na operační sál k odborníkům z iFixit, kteří ho okamžitě rozebrali a objevili hned několik zajímavostí. Apple například vůbec poprvé použil duální baterii, či dvojitou základní desku.

Tip: Vyzkoušeli jsme nový iPhone X a vy už můžete také

Inženýři z Applu si dali při vývoji nového výročního iPhonu X opravdu pořádně záležet. Nejen zvenku, ale i zevnitř jde takřka o mistrovské dílo. Podle odborníků z iFixit dbal výrobce na to, aby se telefon dobře opravoval v případě výměny displeje nebo baterie, nebo použil hned několik pokrokových novinek.

Vůbec poprvé u iPhonu najdeme hned dva bateriové články, nikoliv jen jeden. Důvodem sice není snaha o dosažení delší výdrže zařízení či rychlejšího nabíjení, ovšem rozdělení baterie na dva články a uspořádání do „L“ typu pomohlo s přeuspořádáním komponent a lepšího využití dostupného místa. Ale koneckonců i díky tomu má iPhone X nepatrně větší baterii s 2716 mAh oproti 2691 mAh u paradoxně rozměrově většího iPhonu 8 Plus.

Další novinkou je první dvojitá základní deska v iPhonu, díky čemuž je u iPhonu X výrazně menší a zabírá tak méně prostoru – konkrétně asi 70 % místa oproti desce v iPhonu 8 Plus (recenze), ovšem po „rozložení“ dvou vrstev má celkově zhruba 135 % prostoru oproti desce v iPhonu 8 Plus.

Velmi dobrou zprávou pak je, že při výměně poškozeného skla displeje nebude potřeba odstraňovat Face ID komponenty, pouze dojde k rozebrání a nahrazení poškozeného skla za nové. Ovšem pokud vám praskne zadní sklo, pak budou muset v servisu odstranit veškeré komponenty a nahradit celou konstru telefonu.

I kvůli horší opravitelnosti získal iPhone X ne příliš lichotivé skóre 6 z 10, tedy stejně jako iPhone 8, který má taktéž skleněná záda. Lépe se bude podle iFixit opravovat třeba loňský celokovový iPhone 7 se skóre 7 z 10, nebo například i nový Google Pixel 2 XL taktéž se skóre 7 z 10, ale naopak hůře třeba Samsung Galaxy Note 8 se skóre 4 z 10.

zdroj: iFixit

ČLÁNKY:, , , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Pavel
Pavel

Nikdy bych takovouhle pálku za mobil nedal. Jsou to totálně vyhozené peníze za iluzorní pocit exkluzivity.

Kdysi jsem si koupil pentium 120MHz, jako nejrychlejší CPU a od té doby už za elektroniku peníze do koše odmítám vyhazovat. Několik měsíců jsem řešil problémy s cache na motherboardu, chvíli to fungovalo, chvíli ne. Nebylo to dotažený.

Mobil se může velice snadno pokazit třebas pádem a takto drahý mobil se lehce znehodnotí. Navíc všechny novinky mají SW šitý horkou jehlou a je lepší si na to počkat.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Obří Xiaomi Mi Max 3 má zpoždění. Dorazí až v červenci

Obří Xiaomi Mi Max 3 má zpoždění. Dorazí až v červenci

VČERA  |  Radek Chlup  |  diskuze (0)

Od vydání očekávaného obrovitého telefonu Xiaomi Mi Max 2 uplynul jeden rok. Příznivci modelu tedy chtějí vidět jeho nástupce.…

Výrobce Nokií získal finanční injekci ve výši 100 milionů dolarů

Výrobce Nokií získal finanční injekci ve výši 100 milionů dolarů

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

HMD Global, výrobce telefonů Nokia, od investorů získává 100 milionů amerických dolarů v rámci druhého kola financování vedeného společností Ginko…

Nejmodernější elektrický holicí strojek Xiaomi nyní ve slevě

Nejmodernější elektrický holicí strojek Xiaomi nyní ve slevě

VČERA  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Xiaomi nabízí mnohé produkty do domácnosti, nicméně ne všechny musejí být automaticky i chytré. Příkladem je elektrický holicí strojek.…

Mobilní zobrazení