Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Pitva prozradila, že iPhone X má dvě baterie a další novinky

  |  1 komentář  |  autor: Luboš Srb

Nový iPhone X zamířil na operační sál k odborníkům z iFixit, kteří ho okamžitě rozebrali a objevili hned několik zajímavostí. Apple například vůbec poprvé použil duální baterii, či dvojitou základní desku.

Tip: Vyzkoušeli jsme nový iPhone X a vy už můžete také

Inženýři z Applu si dali při vývoji nového výročního iPhonu X opravdu pořádně záležet. Nejen zvenku, ale i zevnitř jde takřka o mistrovské dílo. Podle odborníků z iFixit dbal výrobce na to, aby se telefon dobře opravoval v případě výměny displeje nebo baterie, nebo použil hned několik pokrokových novinek.

Vůbec poprvé u iPhonu najdeme hned dva bateriové články, nikoliv jen jeden. Důvodem sice není snaha o dosažení delší výdrže zařízení či rychlejšího nabíjení, ovšem rozdělení baterie na dva články a uspořádání do „L“ typu pomohlo s přeuspořádáním komponent a lepšího využití dostupného místa. Ale koneckonců i díky tomu má iPhone X nepatrně větší baterii s 2716 mAh oproti 2691 mAh u paradoxně rozměrově většího iPhonu 8 Plus.

Další novinkou je první dvojitá základní deska v iPhonu, díky čemuž je u iPhonu X výrazně menší a zabírá tak méně prostoru – konkrétně asi 70 % místa oproti desce v iPhonu 8 Plus (recenze), ovšem po „rozložení“ dvou vrstev má celkově zhruba 135 % prostoru oproti desce v iPhonu 8 Plus.

Velmi dobrou zprávou pak je, že při výměně poškozeného skla displeje nebude potřeba odstraňovat Face ID komponenty, pouze dojde k rozebrání a nahrazení poškozeného skla za nové. Ovšem pokud vám praskne zadní sklo, pak budou muset v servisu odstranit veškeré komponenty a nahradit celou konstru telefonu.

I kvůli horší opravitelnosti získal iPhone X ne příliš lichotivé skóre 6 z 10, tedy stejně jako iPhone 8, který má taktéž skleněná záda. Lépe se bude podle iFixit opravovat třeba loňský celokovový iPhone 7 se skóre 7 z 10, nebo například i nový Google Pixel 2 XL taktéž se skóre 7 z 10, ale naopak hůře třeba Samsung Galaxy Note 8 se skóre 4 z 10.

zdroj: iFixit

ČLÁNKY:, , , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Pavel
Pavel

Nikdy bych takovouhle pálku za mobil nedal. Jsou to totálně vyhozené peníze za iluzorní pocit exkluzivity.

Kdysi jsem si koupil pentium 120MHz, jako nejrychlejší CPU a od té doby už za elektroniku peníze do koše odmítám vyhazovat. Několik měsíců jsem řešil problémy s cache na motherboardu, chvíli to fungovalo, chvíli ne. Nebylo to dotažený.

Mobil se může velice snadno pokazit třebas pádem a takto drahý mobil se lehce znehodnotí. Navíc všechny novinky mají SW šitý horkou jehlou a je lepší si na to počkat.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Land Rover Explore: odolný smartphone od britské automobilky

Land Rover Explore: odolný smartphone od britské automobilky

VČERA  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Výrobce poměrně robustních aut, které se nezaleknou ani horšího terénu či počasí, nyní přichází s ekvivalentem na poli smartphonů. Land Rover…

Doro 8040: smartphone ušitý na míru těm nejstarším

Doro 8040: smartphone ušitý na míru těm nejstarším

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Smartphone už nemusí být pro vaše prarodiče sprosté či přinejmenším nepříjemné slovo, které by v nich vyvolávalo obavy. Švédský výrobce dostal…

LG G6 a LG V30 brzy dostanou aktualizaci na Android 8.1 Oreo

LG G6 a LG V30 brzy dostanou aktualizaci na Android 8.1 Oreo

VČERA  |  Tomáš Richter  |  3 komentáře

Podle nejčerstvějších zpráv plánuje společnost LG brzy vydat do oběhu aktualizaci na Android 8.1 Oreo pro své loňské superphony LG G6…

Mobilní zobrazení