Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Pitva prozradila, že iPhone X má dvě baterie a další novinky

  |  1 komentář  |  autor: Luboš Srb

Nový iPhone X zamířil na operační sál k odborníkům z iFixit, kteří ho okamžitě rozebrali a objevili hned několik zajímavostí. Apple například vůbec poprvé použil duální baterii, či dvojitou základní desku.

Tip: Vyzkoušeli jsme nový iPhone X a vy už můžete také

Inženýři z Applu si dali při vývoji nového výročního iPhonu X opravdu pořádně záležet. Nejen zvenku, ale i zevnitř jde takřka o mistrovské dílo. Podle odborníků z iFixit dbal výrobce na to, aby se telefon dobře opravoval v případě výměny displeje nebo baterie, nebo použil hned několik pokrokových novinek.

Vůbec poprvé u iPhonu najdeme hned dva bateriové články, nikoliv jen jeden. Důvodem sice není snaha o dosažení delší výdrže zařízení či rychlejšího nabíjení, ovšem rozdělení baterie na dva články a uspořádání do „L“ typu pomohlo s přeuspořádáním komponent a lepšího využití dostupného místa. Ale koneckonců i díky tomu má iPhone X nepatrně větší baterii s 2716 mAh oproti 2691 mAh u paradoxně rozměrově většího iPhonu 8 Plus.

Další novinkou je první dvojitá základní deska v iPhonu, díky čemuž je u iPhonu X výrazně menší a zabírá tak méně prostoru – konkrétně asi 70 % místa oproti desce v iPhonu 8 Plus (recenze), ovšem po „rozložení“ dvou vrstev má celkově zhruba 135 % prostoru oproti desce v iPhonu 8 Plus.

Velmi dobrou zprávou pak je, že při výměně poškozeného skla displeje nebude potřeba odstraňovat Face ID komponenty, pouze dojde k rozebrání a nahrazení poškozeného skla za nové. Ovšem pokud vám praskne zadní sklo, pak budou muset v servisu odstranit veškeré komponenty a nahradit celou konstru telefonu.

I kvůli horší opravitelnosti získal iPhone X ne příliš lichotivé skóre 6 z 10, tedy stejně jako iPhone 8, který má taktéž skleněná záda. Lépe se bude podle iFixit opravovat třeba loňský celokovový iPhone 7 se skóre 7 z 10, nebo například i nový Google Pixel 2 XL taktéž se skóre 7 z 10, ale naopak hůře třeba Samsung Galaxy Note 8 se skóre 4 z 10.

zdroj: iFixit

ČLÁNKY:, , , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Pavel
Pavel

Nikdy bych takovouhle pálku za mobil nedal. Jsou to totálně vyhozené peníze za iluzorní pocit exkluzivity.

Kdysi jsem si koupil pentium 120MHz, jako nejrychlejší CPU a od té doby už za elektroniku peníze do koše odmítám vyhazovat. Několik měsíců jsem řešil problémy s cache na motherboardu, chvíli to fungovalo, chvíli ne. Nebylo to dotažený.

Mobil se může velice snadno pokazit třebas pádem a takto drahý mobil se lehce znehodnotí. Navíc všechny novinky mají SW šitý horkou jehlou a je lepší si na to počkat.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
První čtečku otisků prstů pod displejem přinese čínské Vivo

První čtečku otisků prstů pod displejem přinese čínské Vivo

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Společnost Synaptics je lídrem v oblasti biometrických technologií. Před pár dny pak představila snímač otisků prstů, který je…

Recenze Huawei P9 Lite mini: s dvojitou zeštíhlující kúrou

Recenze Huawei P9 Lite mini: s dvojitou zeštíhlující kúrou

DNES  |  Michal Maňák  |  diskuze (0)

Huawei vždycky exceloval, pokud šlo o dobře vybavené telefony za slušnou cenu. Otázkou proto je, jak ustojí situaci,…

Huawei P11 by měl být představen v prvním čtvrtletí roku 2018

Huawei P11 by měl být představen v prvním čtvrtletí roku 2018

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

O smartphonu Huawei P11 jsme se již dozvěděli pár zajímavých informací. Dle spekulací to tak vypadá, že se…

Mobilní zobrazení