Mobilizujeme.cz

Nové MIUI 6 představeno! Xiaomi myslí i na majitele starších modelů

  |  4 komentáře  |  autor:

Čínské Xiaomi dnes ráno našeho času oficiálně představilo novou očekávanou verzi své nadstavby MIUI 6, která – jak už je zvykem, kompletně mění celé prostředí operačního systému Android „podle svého“.


MIUI jako takové už funguje 4 roky, za tu dobu získalo přes 70 milionů uživatelů, většina dostane nové MIUI 6

Čekaly se velké změny a ty také můžeme potvrdit. MIUI 6 klade velký důraz na samotný obsah a tomu maximálně podřizuje nastolenou grafiku. Xiaomi je tak dalším výrobcem, který používá tzv. plochý flat design. Zcela jistě se tak opět nevyhne kritiky za kopírování některých prvků a funkcí z charakteristických mobilních systémů iOS 7 a iOS 8 od Applu.


Plán aktualizace nejvyšších modelů Xiaomi Mi3 a Mi4

A když už se Xiaomi inspiruje, je dobře, že se vším všudy. Nové MIUI 6 totiž získají nejen majitelé posledních vlajkových lodí Mi3 a Mi4, ale také majitelé starších modelů Mi2, Mi2S, Mi2A, modely Redmi a phablet Redmi Note. Výrobce tak neuvádí jen nový tablet MiPad. Nejprve dostanou nový systém pochopitelně modely Mi3 a Mi4 (v září bude volně ke stažení vývojářská verze, v říjnu dorazí finální update), ke konci roku pak začne testování verze pro ostatní modely (takže lze předpokládat update na začátek roku 2015).

Nový omlazený vzhled

Čisté a uhlazené prostředí je dnes moderní, není tak divu, že v tomto duchu vidíme také nové MIUI 6. Pokud už MIUI znáte, nebude pro vás překvapením, že po odemčení zařízení se dostanete na plochy s aplikacemi a widgety, přičemž klasické menu s aplikacemi systém zcela postrádá.

 

Grafika je nejen jednodušší, ale čínský výrobce si také rád hraje s průhledností. Stejně jako v případě posledních iOS 7 a 8 tedy například po rozevření složek nebo stažením notifikační lišty či přechodu do multitaskingu vidíte lehce barevné pozadí toho, kde se aktuálně nacházíte.

 

Nové jsou také ikonky a celý systém je barevnější. Podle očekávání pak dané podbarvení aplikace na sebe bere i notifikační lišta se záhlavím dané aplikace. Další příklady uvidíte až níže, ale pokud například systémová aplikace používá zelené pozadí, bude zelená barva až k hornímu okraji displeje a podbarví celou notifikační lištu. Působí to rozhodně velmi pěkně a dnes to samé najdeme nejen u iOS, ale také u některých nových HTC či LG.

  

Ještě rychlejší a odladěnější

Nové MIUI 6 staví na nejnovějším Androidu 4.4 KitKat a jak už bylo řečeno, kompletně opět mění grafiku a animace systému, tak jak jej známe z klasické podoby od Googlu. Zapomeňte, že by měl být systém zasekaný a pomalý. Už předchozí verze MIUI patřily k těm vůbec nejodladěnějším mezi všemi nadstavbami Androidu, nové MIUI 6 má být ještě o krok dál. Xiaomi prý použilo několik technik pro další zrychlení celého systému, ale také aplikací.

Přímo součástí systému jsou nově aplikace pro bezpečnost (rozpoznání virů a různých bezpečnostních rizik), pro čištění paměti a využití dat. I díky těmto aplikacím budete udržovat systém po delší době stále ve velmi dobré kondici.

 

Delší výdrž

U Xiaomi také zapracovali na optimalizaci systému a díky různým technikám tak dosáhli prodloužení výdrže. Žádné hodnoty, o kolik se výdrž alespoň řádově zlepší, ale bohužel samotný výrobce zatím nezveřejnil.

 

Nové funkce, zejména notifikace

Na uzamčené obrazovce se nově objeví číslo s počtem notifikací, které když povytáhnete, dostanete se ke všem notifikacím. Důležitější notifikace jsou mezi prvními a vy si v nastavení můžete zvolit, které to budou.

Xiaomi také přepracovalo notifikace v systému. Pokud vám během jakékoliv činnosti na telefonu bude někdo volat nebo pošle zprávu, zobrazí se vám notifikace nerušeně v podobě malého pop-up okna v horní části displeje. Příklad je vidět níže.

MIUI 6 brzy a pro každého

Majitelé Xiaomi zařízení mají důvod k radosti. Čínský výrobce myslí i na starší modely a všechny nové funkce by měly přijít také na ně. Snad jen, aby nová grafika nebyla pro někoho až moc jednoduchá a barevná…

ČLÁNKY:, ,
Vědci vyvíjejí flexibilní baterii, která může běžet na slané vodě

Vědci vyvíjejí flexibilní baterii, která může běžet na slané vodě

DNES  |    |  diskuze (0)

Ano, je tady další z řady převratných vynálezů, který slibuje zázračnou technologii budoucnosti. Tentokrát sice vědci nehodlají prodloužit výdrž baterie – ačkoliv…

Další únik naznačuje bezdrátové nabíjení v nových iPhonech

Další únik naznačuje bezdrátové nabíjení v nových iPhonech

DNES  |    |  3 komentáře

Představení nových iPhonů pomalu ale jistě klepe na dveře a ve vzduchu i přesto stále visí několik otázek, které ještě nebyly zodpovězeny.…

LG V30 vypadá skvěle. Ukazuje se nám na nových renderech

LG V30 vypadá skvěle. Ukazuje se nám na nových renderech

DNES  |    |  diskuze (1)

Jihokorejský výrobce LG se již plně připravuje na odhalení chystaného phabletu LG V30. Po kouskách se k nám dostávají informace právě o…

Mobilní zobrazení