Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Nové datové tarify T-Mobile pro internet v mobilu

  |  7 komentářů  |  autor: Jindřich Srb

T-Mobile nabízí od 15.8. nové datové tarify pro internet v mobilu, cena možná překvapí, datové omezení nikoliv. Čeští operátoři se i nadále řídí především tím, jak z uživatele dostat maximální částku za minimum služeb.

Nové sazebníky se na webu T-Mobilu objevují s předstihem, proto jsme si mohli už v sobotu 14.8. posvítit na nově vzniknuvší eskadru datových tarifů. Celkem jich je pět – Standard, Klasik, Premium,Twist Surf+ a internet v mobilu na den.

Nejnižší tarif má označení Standard, stojí 139 Kč/měsíc a obsahuje 100MB dat. Při upsání na 12 měsíců se cena posouvá na 125 Kč/měsíc a při 24 měsíčním podepsání na 110 Kč/měsíc. Zajímavé je, že po přesáhnutí datového stropu se můžete vykoupit z omezené rychlosti a dokoupit další 100MB bloky, přičemž jeden vyjde na 99 Kč. I tak přehnané ceny na západní Evropu.

Klasik je tarif s měsíční sazbou 239 Kč a datovým stropem 200MB. Při upsání na 12 měsíců se cena posouvá na 210 Kč/měsíc a při 24 měsíčním podepsání na 179 Kč/měsíc. Také u tohoto tarifu platí zakoupení dalších 100MB balíčků za částku 99 Kč.

Nejvyšší měsíční datový tarif nese název Premium, stojí 499 Kč a obsahuje 1024 MB dat. Při upsání na 12 měsíců se cena posouvá na 449 Kč/měsíc a při 24 měsíčním podepsání na 399 Kč/měsíc. 100MB dat navíc stojí rovněž 99 Kč. Pokud ovšem uživatel nestojí o další navýšení datového stropu a spokojí se s maximálně omezující rychlostí 16kB/s, pak navíc nic neplatí.

Tarif Twist Surf+ je určen pro ty, kteří raději platí týdenní částku za připojení na internet. Za 39 Kč/týden získáte 15MB dat. Jak správně poznamenal jeden náš čtenář, u tohoto tarifu i nadále platí neférové účtování některých portů navíc, takže částka 39 Kč týdně je pouze základní a neznalec může tvrdě narazit. Doporučujeme číst zásadně celé podmínky a  vyhledat placené porty.

Bezevšeho se objeví i Internet v mobilu na den, a to za cenu 24 Kč. To je víc, než u konkurence. Datový limit ovšem znám není.

Nové tarify jsou u T-Mobilu rozhodně posunem do současných let, předtím jsme byli svědky účtování dat navíc za různé porty, což bylo pro neznalého uživatele velmi zákeřné. Nyní jsou tu tarify srovnatelné s konkurencí – u O2 dostanete za 150 Kč/měsíc 150MB, u Vodafonu za 177 Kč/měsíc 100MB. Se západní Evropou však mají tyto tarify stále pramálo společného. Pokrytí rychlými daty tak zřejmě každý zaplatí zlatem, pokud jej bude chtít plnohodnotně využít a nebýt svírán několikasetmegovými balíčky.

ČLÁNKY:
Samsung Galaxy A5 (2018) ukazuje svůj Infinity displej

Samsung Galaxy A5 (2018) ukazuje svůj Infinity displej

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

O řadě Galaxy A pro rok 2018 od Samsungu již proběhlo mnoho spekulací. Modely se chystá Samsung představit již na začátku…

První majitelé Moto Z a Z2 Force začínají testovat Android 8.0

První majitelé Moto Z a Z2 Force začínají testovat Android 8.0

VČERA  |  Jan Hobler  |  diskuze (0)

Společnost Lenovo, respektive Motorola nedávno oslovila své brazilské uživatele za účelem přípravy aktualizací na Android Oreo. Konkrétně se má jednat o…

Do ČR míří další zásoby s iPhonem X. Již brzy bude dostupný

Do ČR míří další zásoby s iPhonem X. Již brzy bude dostupný

VČERA  |  Luboš Srb  |  3 komentáře

Nový iPhone X (recenze) opět míří na pulty českých prodejců, nebo minimálně na sklad oficiálního českého Apple Storu, na kterém před…

Mobilní zobrazení