Mobilizujeme.cz

Nokia 9 se objevila v benchmarku. Její výbava vypadá skvěle

  |  14 komentářů  |  autor:

Ačkoliv už Finové letos představili svou vlajkovou loď v podobě Nokie 8, možná pro nás přeci jen ještě chystají jeden prvotřídní model, Nokii 9. A pokud jsou informace správné, pak se bude lišit jen designem, výbava zůstane stejná.

Prvotní spekulace nejdříve uváděly, že Nokia 9 bude vlajkovou lodí této značky. Jak se ale ukázalo, top modelem se stala Nokia 8. Ta v sobě ukrývá nekompromisní výbavu v čele se Snapdragonem 835 nebo duálním fotoaparátem s věhlasnou optikou Zeiss.

V populárním benchmark testu GXFBench se toto zařízení objevilo coby již zmiňovaná Nokia 9. Dozvěděli jsme se tak, že po softwarové stránce zde nalezneme Android 7.1.1. To však ještě nemusí být finální verze, je již možné, že při uvedení smartphonu na něm poběží nejnovější Android 8 Oreo.

Prvotní spekulace o modelu také naznačovaly přítomnost vysoce výkonného procesoru Qualcomm Snapdragon 835, ty se nyní potvrdily. Operační paměť zřejmě bude o velikosti 4 GB RAM. Pro data uživatele si Nokie připraví 64 GB prostor.

Co má být oproti Nokii 8 jiné, je design. Ten se zřejmě přiblíží korejskému LG G6 (recenze). Také se u nové Nokie 9 možná setkáme s Iris skenerem oční duhovky. Chybět by pak neměla ani voděodolnost dle certifikace IP68. Kdy ale bude smartphone uveden, ještě není známo. Cenovka se pak odhaduje na zhruba 750 eur, což je cca 19 500 korun.

zdroj: GSM Arena

ČLÁNKY:, , , , ,
Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

DNES  |    |  diskuze (0)

Špičkové parametry zabalené do levné škatulky – kdo by odolal? Že ani čínský původ už není na závadu? Elephone P8 vypadá tak zázračně,…

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

VČERA  |    |  2 komentáře

Dávat telefon už malému dítěti odborníci nedoporučují. Co je ovšem jednoznačně vhodné, jsou různé hračky. A pokud nechcete zůstat jen u těch…

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

VČERA  |    |  7 komentářů

Při pohledu na zadní kryt nového iPhonu 8 a 8 Plus musí každého bezpodmínečně zaujmout jeho lesk. Už jen při pomyšlení, že…

Mobilní zobrazení