Mobilizujeme.cz

Nokia 8 v nečekaném úniku: vlajková loď pro rok 2017

  |  1 komentář  |  autor:

Aktualizováno – s největší pravděpodobností šlo jen o podvrh, ačkoliv existence Nokie 8 je stále možná.

S novými smartphony pod značkou Nokia se roztrhl pytel. Ještě před několika dny se řešila Nokia E1 a Nokia D1C, teď je ale všemu jinak. Společnost HMD Global totiž propustila Nokii 6 a co bude následovat? Vlajková loď! Seznamte se, Nokia 8.

To, že přijde vlajková loď, očekával snad každý. Jedinou otázkou ale bylo jméno, jak by se nejlepší telefon s legendárním názvem Nokia mohl jmenovat? Přicházely také názory, že by mohl být telefon pokřtěn jako Nokia P1, ano, přesně jako auto od McLarenu. Z těchto názorů však sešlo v okamžiku, když přišla na trh Nokia 6. Číslo jako název tak změnilo celý pohled na věc a vznikl možný název Nokia 8. Proč zrovna osm? Podle starších fotomobilů a vlajkových lodí Nokie, myšleno N82, N8 a 808 PureView.

Očekává se, že by měl být telefon Nokia 8 (a možná i některé další) představen již na únorovém veletrhu MWC. Telefon však zřejmě Qualcomm představil již na nedávném CES 2017, když ho poskytl k vyzkoušení svého procesoru. Sice měli všichni návštěvníci zakázáno fotit, ale jeden z nich to vyřešil opravdu šibalským způsobem, prostě natočil video.

Nokia 8 údajně přijde ve dvou verzích – dražší a levnější. Ta dražší nabídne opravdový vrchol technologie v podobě procesoru Qualcomm Snapdragon 835 a 6 GB operační paměti RAM. Hlavní fotoaparát dostane hned 24 Mpx. 12 Mpx kamerka a duální reproduktor najdou své umístění na přední straně, hned vedle displeje. Ukládat potom budeme moci do 64 GB nebo 128 GB úložiště, které bude rozšířitelné pomocí microSD karet.

Levnější verze bude rozměrově o něco menší. Procesor se změní na Qualcomm Snapdragon 821 a 4 GB RAM. Fotoaparát je zatím v případě této dostupnější verze neznámý. Ostatně oba smartphony jsou vedle sebe na videu, které máte o něco výše.

Na videu je také patrné, že u obou verzí tohoto telefonu chybí jakákoli fyzická tlačítka a všechna jsou řešena softwarově. Z designu zatím sice moc nevíme, každopádně nejspíš se bude sázet na unibody konstrukci z kovu, jako u Nokie 6. Předpokládá se, že budou obě verze vybaveny také optikou Carl Zeiss, jako tomu bylo u starších telefonů společnosti Nokia. Oba prototypy mají také malý obdélníček s nápisem HRM nad ním. Jednoduchý odhad je, že se jedná o čip pro snímání tepu.

HDM Global zatím tedy precizně plní svůj plán vydat hned 7 smartphonů za rok 2017. Například Nokia 6 se do prodeje dostane příští týden, ale už nyní o ni projevilo zájem přes 250 000 lidí na čínské webové stránce JD.com. Jde zatím však jen o projevený zájem, protože peníze se zatím žádné neplatily. Tak uvidíme, jakého úspěchu dosáhne vlajková loď Nokia 8, ostatně co na ni říkáte vy?

Zdroj: GSMArena

ČLÁNKY:, , ,
Xiaomi už brzy odhalí nové prostředí MIUI 9, prozradil výrobce

Xiaomi už brzy odhalí nové prostředí MIUI 9, prozradil výrobce

VČERA  |    |  4 komentáře

Většina uživatelů Xiaomi zařízení už se zase může těšit na významnou aktualizaci systému. Výrobce totiž připravuje nové prostředí MIUI 9, které by…

Oukitel K6000 Plus: opravdu obří baterie a příznivá cena

Oukitel K6000 Plus: opravdu obří baterie a příznivá cena

VČERA  |    |  diskuze (1)

Energie není nikdy dost a v případě smartphonů to platí minimálně dvojnásob. S novým Oukitel K6000 Plus si však stěžovat nebudete –…

2x bezztrátový zoom u OnePlus 5 ve skutečnosti není bezztrátový

2x bezztrátový zoom u OnePlus 5 ve skutečnosti není bezztrátový

VČERA  |    |  4 komentáře

Zdá se, že čínský výrobce v letošním roce nedokázal svého zabijáka vlajkových modelů – OnePlus 5 – vylepšit natolik, aby byl marketingově…

Mobilní zobrazení