Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Nokia 8 v nečekaném úniku: vlajková loď pro rok 2017

  |  1 komentář  |  autor: Jan Hobler

Aktualizováno – s největší pravděpodobností šlo jen o podvrh, ačkoliv existence Nokie 8 je stále možná.

S novými smartphony pod značkou Nokia se roztrhl pytel. Ještě před několika dny se řešila Nokia E1 a Nokia D1C, teď je ale všemu jinak. Společnost HMD Global totiž propustila Nokii 6 a co bude následovat? Vlajková loď! Seznamte se, Nokia 8.

To, že přijde vlajková loď, očekával snad každý. Jedinou otázkou ale bylo jméno, jak by se nejlepší telefon s legendárním názvem Nokia mohl jmenovat? Přicházely také názory, že by mohl být telefon pokřtěn jako Nokia P1, ano, přesně jako auto od McLarenu. Z těchto názorů však sešlo v okamžiku, když přišla na trh Nokia 6. Číslo jako název tak změnilo celý pohled na věc a vznikl možný název Nokia 8. Proč zrovna osm? Podle starších fotomobilů a vlajkových lodí Nokie, myšleno N82, N8 a 808 PureView.

Očekává se, že by měl být telefon Nokia 8 (a možná i některé další) představen již na únorovém veletrhu MWC. Telefon však zřejmě Qualcomm představil již na nedávném CES 2017, když ho poskytl k vyzkoušení svého procesoru. Sice měli všichni návštěvníci zakázáno fotit, ale jeden z nich to vyřešil opravdu šibalským způsobem, prostě natočil video.

Nokia 8 údajně přijde ve dvou verzích – dražší a levnější. Ta dražší nabídne opravdový vrchol technologie v podobě procesoru Qualcomm Snapdragon 835 a 6 GB operační paměti RAM. Hlavní fotoaparát dostane hned 24 Mpx. 12 Mpx kamerka a duální reproduktor najdou své umístění na přední straně, hned vedle displeje. Ukládat potom budeme moci do 64 GB nebo 128 GB úložiště, které bude rozšířitelné pomocí microSD karet.

Levnější verze bude rozměrově o něco menší. Procesor se změní na Qualcomm Snapdragon 821 a 4 GB RAM. Fotoaparát je zatím v případě této dostupnější verze neznámý. Ostatně oba smartphony jsou vedle sebe na videu, které máte o něco výše.

Na videu je také patrné, že u obou verzí tohoto telefonu chybí jakákoli fyzická tlačítka a všechna jsou řešena softwarově. Z designu zatím sice moc nevíme, každopádně nejspíš se bude sázet na unibody konstrukci z kovu, jako u Nokie 6. Předpokládá se, že budou obě verze vybaveny také optikou Carl Zeiss, jako tomu bylo u starších telefonů společnosti Nokia. Oba prototypy mají také malý obdélníček s nápisem HRM nad ním. Jednoduchý odhad je, že se jedná o čip pro snímání tepu.

HDM Global zatím tedy precizně plní svůj plán vydat hned 7 smartphonů za rok 2017. Například Nokia 6 se do prodeje dostane příští týden, ale už nyní o ni projevilo zájem přes 250 000 lidí na čínské webové stránce JD.com. Jde zatím však jen o projevený zájem, protože peníze se zatím žádné neplatily. Tak uvidíme, jakého úspěchu dosáhne vlajková loď Nokia 8, ostatně co na ni říkáte vy?

Zdroj: GSMArena

ČLÁNKY:, , ,
Také čínský Huawei představí v roce 2018 skládací telefon

Také čínský Huawei představí v roce 2018 skládací telefon

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Čínský Huawei se v posledních několika letech prodral mezi špičku. A to díky kvalitním smarpthonům, které jsou konkurenceschopné i těm nejlepším. Výrobce…

Bixby 2.0 promění asistentku v inteligentní nástroj, říká Samsung

Bixby 2.0 promění asistentku v inteligentní nástroj, říká Samsung

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Jihokorejská společnost představila novou službu Bixby 2.0, která prý promění digitální asistentku doslova v inteligentní nástroj. Tip: Česko se dočkalo asistenta Bixby od…

Nomu S10 Pro: první telefon s vymyšlenou odolností IP69

Nomu S10 Pro: první telefon s vymyšlenou odolností IP69

DNES  |  Martin Skořepa  |  3 komentáře

iPhony nebo nejlepší Samsungy dnes mají zvýšenou odolnost IP67 nebo IP68. Ovšem v Číně se pokusili jít zase o krok dál a…

Mobilní zobrazení