Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Nokia 5230: nejlevnější dotykovka ze severu

  |  komentovat  |  autor: Ladislav Holík

Nokia představila další telefon s dotykovým displejem. Jedná se o model Nokia 5230, vycházející z konstrukce oblíbené Nokie 5800 XpressMusic.

Nokia 5230 běží na nejnovější verzi operačního systému Symbian S60 5th Edition. Fotoaparát nabídne rozlišení 2 megapixely, ovšem bez autofocusu a blesku. Potěší informace, že dokáže nahrávat video v rozlišení VGA, a to se 30-ti snímky za sekundu.


Bílá a černá verze

Rozměry telefonu zůstaly stejné jako u Nokie 5800 XpressMusic – 111 x 51,7 x 15,5 mm. Hmotnost se zvýšila o 5 gramů na celkových 113 gramů. Displej má úhlopříčku 3,2“ s rozlišením 640 x 360 px. Telefon funguje ve čtyřech pásmech GSM a ve dvou pásmech 3G, které podporuje i HSDPA. Technologii Bluetooth 2.0, microUSB a 3,5 mm konektor Jack nalezneme také, naopak Wi-Fi nikoliv.

Nokia udává výdrž telefonu až 19 dní v pohotovostním režimu a 7 hodin hovorů. Interní paměť čítá 70 MB a lze ji rozšířit pomocí slotu na paměťovou kartu. Tu však v balení s telefonem nenajdeme.


Další barevná provedení telefonu Nokia 5230

Nokia 5230 je určena pro ty, kteří vedou aktivní život a používají mobilní telefon jako hlavní nástroj pro hudbu, fotografie, videa a sdílejí svůj život online. S Nokií 5230 mohou spotřebitelé dostat nový obsah, a to písně z Nokia Music Store nebo aplikace, hry, video a další služby Ovi Store.

Telefon nabízí nejnovější verzi programu Ovi Mapy s leteckými snímky, 3D orientačními body pro více než 200 měst a zobrazení map terénu pro pěší.

„Díky konkurenceschopné ceně od 149 EUR, věříme, že Nokia 5230 je bezkonkurenční nabídkou pro mnoho nových zákazníků, kteří aspirují zařízení, které hvězdy v hudbě prolíná se sociálními sítěmi Facebook a MySpace“ uvedla Jo Harlow, Vice President Nokia. Ovi Obchod je snadno dostupný z domovské obrazovky telefonu a zákazníci mohou okamžitě začít stahovat populární aplikace a hry.

Nokia 5230 se vyznačuje snadno ovladatelným přehrávačem hudby s přehráváním nepřetržitě až 33 hodin. Na vybraných trzích bude Nokia 5230 zahrnovat službu Comes With Music. Telefon se vyznačuje Media Barem, rychlým přístupem k vaším oblíbeným médiím a aplikacím, například k hudbě, fotografiím, YouTube nebo Ovi Share.

Contact bar přináší inovativní prvky s náhledy obrázků až 20 blízkých přátel, poskytuje snadný přístup k nim a k jejich historii komunikace, včetně e-mailů, telefonních hovorů, fotografií či jiných aktualizací sociálních médií.

ČLÁNKY:
Také čínský Huawei představí v roce 2018 skládací telefon

Také čínský Huawei představí v roce 2018 skládací telefon

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Čínský Huawei se v posledních několika letech prodral mezi špičku. A to díky kvalitním smarpthonům, které jsou konkurenceschopné i těm nejlepším. Výrobce…

Bixby 2.0 promění asistentku v inteligentní nástroj, říká Samsung

Bixby 2.0 promění asistentku v inteligentní nástroj, říká Samsung

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Jihokorejská společnost představila novou službu Bixby 2.0, která prý promění digitální asistentku doslova v inteligentní nástroj. Tip: Česko se dočkalo asistenta Bixby od…

Nomu S10 Pro: první telefon s vymyšlenou odolností IP69

Nomu S10 Pro: první telefon s vymyšlenou odolností IP69

VČERA  |  Martin Skořepa  |  4 komentáře

iPhony nebo nejlepší Samsungy dnes mají zvýšenou odolnost IP67 nebo IP68. Ovšem v Číně se pokusili jít zase o krok dál a…

Mobilní zobrazení