Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Nokia 5230: nejlevnější dotykovka ze severu

  |  komentovat  |  autor: Ladislav Holík

Nokia představila další telefon s dotykovým displejem. Jedná se o model Nokia 5230, vycházející z konstrukce oblíbené Nokie 5800 XpressMusic.

Nokia 5230 běží na nejnovější verzi operačního systému Symbian S60 5th Edition. Fotoaparát nabídne rozlišení 2 megapixely, ovšem bez autofocusu a blesku. Potěší informace, že dokáže nahrávat video v rozlišení VGA, a to se 30-ti snímky za sekundu.


Bílá a černá verze

Rozměry telefonu zůstaly stejné jako u Nokie 5800 XpressMusic – 111 x 51,7 x 15,5 mm. Hmotnost se zvýšila o 5 gramů na celkových 113 gramů. Displej má úhlopříčku 3,2“ s rozlišením 640 x 360 px. Telefon funguje ve čtyřech pásmech GSM a ve dvou pásmech 3G, které podporuje i HSDPA. Technologii Bluetooth 2.0, microUSB a 3,5 mm konektor Jack nalezneme také, naopak Wi-Fi nikoliv.

Nokia udává výdrž telefonu až 19 dní v pohotovostním režimu a 7 hodin hovorů. Interní paměť čítá 70 MB a lze ji rozšířit pomocí slotu na paměťovou kartu. Tu však v balení s telefonem nenajdeme.


Další barevná provedení telefonu Nokia 5230

Nokia 5230 je určena pro ty, kteří vedou aktivní život a používají mobilní telefon jako hlavní nástroj pro hudbu, fotografie, videa a sdílejí svůj život online. S Nokií 5230 mohou spotřebitelé dostat nový obsah, a to písně z Nokia Music Store nebo aplikace, hry, video a další služby Ovi Store.

Telefon nabízí nejnovější verzi programu Ovi Mapy s leteckými snímky, 3D orientačními body pro více než 200 měst a zobrazení map terénu pro pěší.

„Díky konkurenceschopné ceně od 149 EUR, věříme, že Nokia 5230 je bezkonkurenční nabídkou pro mnoho nových zákazníků, kteří aspirují zařízení, které hvězdy v hudbě prolíná se sociálními sítěmi Facebook a MySpace“ uvedla Jo Harlow, Vice President Nokia. Ovi Obchod je snadno dostupný z domovské obrazovky telefonu a zákazníci mohou okamžitě začít stahovat populární aplikace a hry.

Nokia 5230 se vyznačuje snadno ovladatelným přehrávačem hudby s přehráváním nepřetržitě až 33 hodin. Na vybraných trzích bude Nokia 5230 zahrnovat službu Comes With Music. Telefon se vyznačuje Media Barem, rychlým přístupem k vaším oblíbeným médiím a aplikacím, například k hudbě, fotografiím, YouTube nebo Ovi Share.

Contact bar přináší inovativní prvky s náhledy obrázků až 20 blízkých přátel, poskytuje snadný přístup k nim a k jejich historii komunikace, včetně e-mailů, telefonních hovorů, fotografií či jiných aktualizací sociálních médií.

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Únik prozradil chystaný telefon Samsung s Androidem Go

Únik prozradil chystaný telefon Samsung s Androidem Go

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

V dubnu se díky benchmarku prozradil připravovaný low-endový smartphone od Samsungu. Nyní víme díky úniku víc. Prozatímní název je Samsung J260F,…

Stylus S Pen ke Galaxy Note 9 může přinést převratné funkce

Stylus S Pen ke Galaxy Note 9 může přinést převratné funkce

DNES  |  Jakub Mokříš  |  2 komentáře

Dne 9. srpna by mělo dojít k představení Samsungu Galaxy Note 9. V posledních dnech se však začalo hovořit o tom,…

Nejnovější update pro smartphony OnePlus způsobuje trable

Nejnovější update pro smartphony OnePlus způsobuje trable

DNES  |  Jakub Foltýn  |  3 komentáře

OnePlus nedávno uvolnil OTA update pro několik svých zařízení – OnePlus 3 a 3T, OnePlus 5 a 5T, a také nejnovější OnePlus…

Mobilní zobrazení