Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Naši čtenáři – aneb nahlédnutí do statistik

  |  6 komentářů  |  autor: David Šantora

Tabulky, čísla, statistiky. Pro někoho noční můra, pro někoho smysl života. My zde ale nebudeme prezentovat nudné tabulky. Přesto vám, našim čtenářům, dáme možnost nahlédnout na všechny z vás jako celek. Celek, který tvoříte právě i Vy.

Hned z počátku bych rád předeslal, že následující článek nemá přinést přesný rozbor, ale spíše pár zajímavostí, které z přístupů vás, našich čtenářů, vznikají. Rád bych též upozornil, že níže uvedené údaje vypovídají pouze o Mobilizujeme.cz a nemusí tedy vyjadřovat obecný trend, byť odlišností je minimum. Pojdmě tedy na to.

Země a města dle přístupu čtenářů:

Naši čtenáři se samozřejmě rekrutují ponejvíce z řad občanů žijící v České Republice. Přístupy z Česka tvoří drtivou většinu všech návštěv našeho webu. Na druhém místě se umístili čtenáři ze Slovenska, kteří za stejné časové období tvořili téměř 11%. Třetí země, ze které bylo nejvíce přístupů, je Velká Británie. Čtvrté Německo za Británií zaostává pouze o pár čtenářů, patří mu tedy bramborová pozice a stejný procentní poměr jako Británii. Pokud bychom se podívali na města, ze kterých k nám nejčastěji přistupujete, dostali bychom žebříček ve složení Praha – Brno – Bratislava. Zde tedy asi nic překvapivého.

Česko 82,30%, Slovensko 10,76%, Velká Británie 0,56%, Německo 0,56%

Praha 25,54%, Brno 7,27%, Bratislava 5,16%, Ostrava 4,07%

  

Prohlížeče a OS:

Jelikož jsme technicky zaměřený web, dalo se očekávat taktéž umístění prohlížečů. Nejpoužívanější prohlížeč je Google Chrome, který je relativně těsně následovaný druhým Firefoxem. Třetí Internet Explorer má již větší odstup. Co je možná překvapující, pokud vezmeme prohlížeče jako celek, tak nativní Android prohlížeč z tabletů a mobilů překonává desktopové Safari od Applu.

Z operačních systémů je drtivou převahou zastoupený Microsoft Windows. Na druhém místě se překvapivě umístil Android s téměř 8% všech přístupů, který tak nechává daleko za sebou nejenom Linux (1,85%), tak i Macintosh (1,65%) a iOS (1,13%). Windows Phone tvoří pouhých 0,33% přístupů na naše stránky. Rozlišení, které nejčastěji máte na svém zařízení nastavené, je 1366 x 768, zde je tedy jasná stopa notebooků, které pro přístup na naše stránky využíváte nejčastěji.

Chrome 31,90%, Firefox 27,49%, Internet Explorer 18,20%, Opera 9,38%

Windows 83,13%, Android 7,94%, Linux 1,85%, Macintosh 1,65%

  

Mobilní přístupy:

Pokud bychom vzali mobilní zařízení jako celek a oddělili je od desktopů a notebooků, zcela jasně přístupům dominuje Android, následovaný s uctivým odstupem iOS od Applu. Třetí pozici obsadil Symbian a čtvrtý je Windows Phone. BlackBerry má pouhých 0,42%. Na druhou stranu, nejpoužívanější mobilní zařízení pro přístup na naše stránky je Apple iPad, následuje Samsung Galaxy S II a třetí pozici obsadil Sony Ericsson Xperia Arc. Čtvrté místo patří iPhonu.

Pouze pro zajímavost, z tabletů je vítězství Apple zcela drtivé. Druhý tablet v pořadí, Samsung Galaxy Tab, obsadil totiž až 25 místo. Nicméně, první a zároveň čtvrté místo platformě iOS nestačí na nejpužívanější mobilní systém, protože nejenom následující příčky v podobě Galaxy Note, Galaxy Ace, Galaxy Nexus, Galaxy S I katapultuje do čela výše zmíněný Android.

Už výčet modelů, kterými k nám přistupujete, dává tušit pořadí značek. Nejpoužívanější značka mobilního zařízení, kterým se k nám připojujete, je Samsung, následovaný těsně Applem, za kterým je v menším odstupu Sony Ericsson. Nokia se umístila na čtvrtém místě, těsně za ní HTC. LG s obrovským odstupem obsadilo osmou příčku. Huawei, ZTE či Motorola okupují až příčky okolo čísla 15. Vaše mobilní hračky nejčastěji obsahují displej o rozlišení 480 x 800 px, velmi těsně následovaný rozlišením 768 x 1024 px.

Android 71,81%, iOS 14,85%, Symbian 5,90%, Windows Phone 3,01%

iPad 11,05%, Galaxy SII 6,81%, Xperia Arc 6,57%, iPhone 5,76%

Samsung 19,35%, Apple 17,50%, Sony Ericsson 11,02%, Nokia 6,39%

  

Jak bychom tedy mohli charakterizovat našeho průměrného čtenáře? Snad bychom mohli říct, že bydlí v Praze a pokud je doma, přistupuje na naše stránky pomocí svého notebooku s operačním systémem Windows a prohlížečem Chrome. Pokud je na cestách, v kapse má mobilní telefon Samsung Galaxy S II s operačním systémem Android a v něm využívá defaultní prohlížeč. Pokud se rozhodně přistoupit na naše stránky pomocí tabletu, z batohu téměř jistě vytáhne iPad od Applu.

Poznali jste se? Případně, máte nějakou zajímavou historku ohledně surfování na internetu pomocí svého mobilního zařízení? Podělte se s ostatními v diskuzi pod článkem.

ČLÁNKY:, , , , , , ,

Diskuze

6
Komentujte

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
ArnyMiHaSbouračistaCrozzmmme Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Jirka
Jirka

Další průměrný čtenář žije a studuje v Hradci Králové, na tabletu se připojuje přes Operu mini, taktéž jako na mobilu Google Nexus Prime a na stolním PC přes Google Chrome. :-)

mmme
mmme

Chtělo by to mobilní verzi vašeho webu..

Crozz
Crozz

jo, pls o tu mobilní verzi, jinak já Praha, Chrome a Dell Streak 5 :-)

bouračista
bouračista

Je tam hezky vidět, že Symbian je stále ještě populárnější než WP.

MiHaS
MiHaS

a kde je Windows Mobile, Omnia 2,Brno, Otnice

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Huawei brzy odhalí nové barvy pro oblíbený model P20 Pro

Huawei brzy odhalí nové barvy pro oblíbený model P20 Pro

VČERA  |  Radek Chlup  |  diskuze (0)

Huawei P20 Pro je globálně velice úspěšným smartphonem, a to především díky trojitému fotoaparátu na zadní straně. Nyní značka chystá…

Recenze Samsung Galaxy Note 9: ultimátní a všestranná mašina

Recenze Samsung Galaxy Note 9: ultimátní a všestranná mašina

VČERA  |  Luboš Srb  |  2 komentáře

Samsung Galaxy Note 9 skvěle navazuje na předchozí úspěšné generace a i v poslední iteraci zůstává nejlepším mobilním zařízením…

Mladí Číňané neznají internet bez cenzury. Změnu nechtějí

Mladí Číňané neznají internet bez cenzury. Změnu nechtějí

VČERA  |  Daniel Fousek  |  diskuze (0)

Vypadá to jako z nějakého antiutopického románu. V Číně vyrůstá generace, která nepoznala většinu webu tak, jak ho známe. Google, Facebook,…

Mobilní zobrazení