Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Na obzoru je první smartphone s diamantovým displejem

  |  6 komentářů  |  autor: Petr Louda

Pokud je vaší nejhorší noční můrou rozbitá obrazovka vašeho milovaného telefonu, nejste sami.

Tip: Konec rozbitých displejů aneb revoluční diamantové sklo

Zdá se, že v příštím roce bychom se mohli v případě technologie displejů posunout zase o kousíček dále. K uvedení v roce 2019 je totiž „displej z diamantů“ a spolu s ním také první smartphone s diamantovým sklem.

Společnost Akhan Semiconductor, která se zabývá vývojem diamantových polovodičů, vyvíjí novou technologii displejů, které jsou díky použití uměle vytvořených diamantů až 6x silnější, co se fyzického ohýbání týče, a 10x odolnější vůči nárazu, než současné displeje telefonů.

Technologie, známá jako Mirage Diamond Glass, využívá laboratorní diamanty v „nanokrystalovém“ vzoru, aby se snížila tendence displeje k prasknutí. Toto diamantové sklo lze také použít ve spojení s existujícími skly displejů, jako je Gorilla Glass, které ochrání zobrazovací panel pod tímto sklem ještě více.

Partneři firmy Akhan v současné době tuto technologii testují, aby byla jistota, že stále umožňuje správnou interakci s displejem. Snaží se také snížit odrazivost displeje tak, aby byl i v jasných podmínkách snadno čitelný.

Společnost Akhan Semiconductor bude ze začátku spolupracovat pouze s jedním výrobcem smartphonů – a to především kvůli výrobním kapacitám, ale také kvůli tomu, že chce technologii poskytnout exkluzivně pouze jedinému výrobci. Sami jsme velice zvědaví, zda se příležitosti chopí Samsung, Apple, Huawei nebo jiný velký hráč na trhu.

Vzhledem k tomu, že tento typ displej bude dražší než současné displeje, s kým si myslíte, že by se společnost Akhan měla dát dohromady? Dejte nám vědět v komentářích.

Zdroj: Androidauthority

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

6
Komentujte

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
tomasM Mbosto2RadekJiri Matucha Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Jiri Matucha
Jiri Matucha

Nokie ……ehm…..tedy…..NokYe….ehm…tedy….Samšung.

Jiri Matucha
Jiri Matucha

……já……mýslím….ehm…..Apple…….jdu…si….dáti….hrušku…

Radek
Radek

Do října daleko, ale je to jasné, „novinka“ iPhone X2 za 1500$ a Tim Cook může rozjet další předvánoční divadlo pro rekordní zisky.

bosto2
bosto2

Takže Sony

M M
M M

A jake jsou vyhody exkluzivity pro jednoho vyrobce? Nevratily by se naklady rychleji a ve vetsi mire pri prodeji patentu kazdemu, kdo bude mit zajem?

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Dnes je Světový den smajlíků. Podívejte se, jaké používáme nejvíce

Dnes je Světový den smajlíků. Podívejte se, jaké používáme nejvíce

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (1)

Na dnešní den, tedy 17. července, připadá oslava Mezinárodního dne emotikon, který si užívají fanoušci po celém světě. Mnoho z nich…

Facebook Messenger půjde synchronizovat s Instagramem

Facebook Messenger půjde synchronizovat s Instagramem

DNES  |  Jakub Mokříš  |  2 komentáře

Poté, co Facebook koupil Instagram, přišla možnost synchronizovat fotky z Instagramu rovnou i na Facebook. Teď se propojení obou aplikací ještě…

Šéf Samsungu byl vyfocen, jak používá na veřejnosti Galaxy Note 9

Šéf Samsungu byl vyfocen, jak používá na veřejnosti Galaxy Note 9

DNES  |  Jakub Mokříš  |  2 komentáře

To, že vlajkové lodě „testuje“ top vedení firem je u některých výrobců běžná praxe a dost možná i součást marketingu. Koh…

Mobilní zobrazení