Mobilizujeme.cz

Trendy: zpravodajství z MWC 2018 | jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Konec rozbitých displejů aneb revoluční diamantové sklo

  |  11 komentářů  |  autor: Jan Hobler

V dnešní době se při pádu telefonu hledí jen na jediné, displej. Zatajujete dech, tep se zvýší na maximum a když už začínáte věřit i v řecká božstva, držíte v ruce zařízení s prasklým sklem, strašný to pocit. Aktuálně tyto problémy řeší safírové sklo, avšak stále to není to nejtvrdší. Jásejte, diamantové sklo je na cestě.

Tip: Fólie vs tvrzené sklo: Jakou ochranu na displej či skleněná záda?

Snad každý si pamatuje povyk, který způsobilo safírové sklo. Jako prvním nositelem se stal Apple iPhone 6 a o tehdy revolučním skle jsme slýchali prakticky každý den. Jeho odolnost je na vysoké úrovni, i přes to však nejde o nejtvrdší možné pokrytí přední strany telefonu. Diamant je zkrátka pořád tvrdší než safír, ale není to jeho jediná výhoda. Podle Adama Khana, CEO společnosti Akhan Semiconductor, totiž diamantové sklo bude také poskytovat čistší obrazovku, než cokoli, co jste zatím viděli. Poměrně silná slova, že ano.

Vzhledem k nedostatku dodávek se však z nového Mirage Diamond skla bude moci radovat pouze jeden výrobce. Dalším důvodem pro prozatímního omezení je také reklama. Zkrátka a dobře, společnost chce dát možnost výrobci, aby se o novém revolučním typu skla zmínil v propagandě svých modelů. Toto by při velkém rozšíření bylo prakticky nemožné.

Aktuální plán společnosti zní vyprodukovat dostatek diamantového skla pro 10 až 30 milionů telefonů a pro méně než milion kusů nositelné elektroniky. Diamantové sklo bude tedy působit nejspíše u menších výrobců, alespoň zpočátku.

Cena telefonů, které se budou chlubit použitím tohoto skla, bude určitě vyšší. Uvědomme si však, že pro ty, jenž neustále trápí prasklé sklo, je připlatit si za tvrdší a odolnější praktická a moudrá cesta. Ostatně přidání Gorilla Glass již do tak pevného diamantového skla udělá, podle Khana, obrazovku 6x silnější a 10x těžší. Navíc sklo také pomůže vnitřní elektronice, která díky němu bude až 800x chladnější.

A co vy, jaký je váš názor na diamantové sklo a využili byste ho?

Zdroj: PhoneArena

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
IvoS
IvoS

Poprvé čtu, že IPhone 6 ma safirove sklo. Není to blbost?

Helium
Helium

Nemá – to by si redakce měla opravit :)
Žádné safírové sklo se nekonalo. Už před uvedením jsem říkal říkal že všechny ty „leaky“ ukazují něco jako polykarbonát a hlavně že takto obří sklo ze syntetického safíru by stálo víc než ten telefon :)

Adam
Adam

Safírové je pouze sklíčko na čočce fotoaparátu.

Loko
Loko

Tvrdost je asi fajn, ale vůči pádům je důležité aby to sklo nebylo křehké. O tom ani zmínka

Helium
Helium

Přesně tak. Ono světe div se, ale když mi spadne diamant na beton, tak taky praskne. Tvrdost netvrdost.
Aktuální tvrzená skla jsou tvrdá a odolná proti poškrábání až až, ale nemají dostatečnou pružnost.

Milan
Milan

800x chladnější oproti čemu, jaký je vzažný bod? a jakou stupnici používáme, kelvinovu, celsiovu? dokážu si představit takto porovnávat teplotu ve středu Zeměm a na jejím povrchu, ale porovnávat takto teplotu vnitřní elektroniky….. nezlobte se na mě, ale to je zase akorád nějaké housnumero vycucané z prstu u nohy

anawarr
anawarr

Přesně. Už mi z toho čísla mrznou prsty.

Daniel
Daniel

Ještě je jedna možnost a to ta že si na displej přilepíte ochrané sklo za 150;- a máte vyřešeno. Při pádu se dá vždy odejmout a nalepit nové:)

Helium
Helium

Achjo, proč mám poslední dobou pocit že většina serverů o mobilech celkem postrádá logické/technické myšlení.

Ono i ten diamant praskne při pádu na beton. Tady není potřeba tvrdost, ale pružnost jako má třeba polyetylén. Ten se ale zase poškrábe, takže to máme v uzavřeném kruhu.

Spíš to vidím na to že se zase nějaká firmička snaží vymyslet marketingové zajímavě vypadající produkt…

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Některé Pixely se přebíjí. Jedná se o nebezpečnou chybu

Některé Pixely se přebíjí. Jedná se o nebezpečnou chybu

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Pixely od Googlu jako by byly prokleté. Koncem minulého roku prakticky každý týden vycházely nové zprávy ohledně dalších chyb…

Apple v tichosti vyvíjí nový microLED displej

Apple v tichosti vyvíjí nový microLED displej

VČERA  |  Filip Matějka  |  diskuze (0)

Americká společnost se dosud o trh s displeji nijak zvlášť nezajímala. Vzpomeňme třeba odběr displejů od konkurenčního Samsungu, kdy…

Lenovo S5: moderní smartphone s přijatelnou cenou

Lenovo S5: moderní smartphone s přijatelnou cenou

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Číňané představili nový smartphone Lenovo S5, který se pokusí zaujmout moderním protáhlým displejem, solidní výbavou, nebo rozumnou cenou. Hned…

Mobilní zobrazení