Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Microsoft Band: Nositelná okna mají zařídit revoluci

  |  1 komentář  |  autor: Luboš Srb

Microsoft se pustil do tzv. nositelného příslušenství. Vydává se cestou chytrého náramku a úspěch vidí v otevřenosti své nové platformy Microsoft Health (funguje s Androidem, iOS a Windows Phone) a přínosných zdravotních funkcích.

Nový náramek Microsoft Band má širokoúhlý 1,4″ dotykový displej s rozlišením 310 x 102 px. Jeho obsahem jsou dlaždice jako u Windows, které reprezentují jednotlivé aplikace. Náramek lze spárovat přes Bluetooth 4.0 LE (low energy) nejen s Windows Phone zařízeními, ale také s Androidem a iOS. Díky voděodolnosti a prachuvzdornosti se o něj nemusíte bát.

První náramek od Microsoftu se nese ve stylu fitness a zdraví. Microsoft Band obsahuje všechny možné senzory, které pak předávají naměřené výsledky do cloudového úložiště Microsoft Health, se kterým mohou pracovat i další výrobci. Microsoft již navázal partnerství například s tvůrci aplikací jako je RunKeeper, MapMyFitness či MyFitnessPal. Uživatel má jednoduše výsledky na jednom místě a nemusí se obávat, že by v případě změny aplikace musel začínat takzvaně nanovo.

Data přináší například senzor tepu (rovnou 24 hodin denně), krokoměr (integrované GPS), senzor úrovně stresu, měřič spálených kalorií či akcelerometr pro měření například kvality spánku (měří kratší a delší intervaly spánku a probouzení).

Všechna získaná data pak obsahuje Microsoft Health. Výsledky třeba i v podobě přehledných grafů můžete vidět v různých aplikacích. A nejde jen o aplikace čistě pro sportovce, například krokoměr, senzor tepu či měření stresu jistě ocení každý, kdo se alespoň trochu zajímá o své zdraví.

Microsoft Band se sice hodně zaměřuje na oblast zdraví, umí toho však mnohem více. Stále jde, stejně jako v případě jiných chytrých náramků a hodinek, o chytrý způsob, jak mít některé informace okamžitě po ruce. Náramek vás tak bude například upozorňovat na příchozí hovory, na nové zprávy či notifikace ze sociálních sítí Facebook a Twitter. Také si můžete přečíst emaily, prohlédnout kalendář a naplánované schůzky či nastavit budík nebo časovač. A nechybí ani hlasová asistentka Cortana (funguje se spárovaným telefonem s Windows Phone 8.1), díky které si můžete do náramku třeba rychle nadiktovat své poznámky.

Náramek od Microsoftu obsahuje 100 mAh baterii, která má zajistit 2 dny výdrže. Uvidíme ale až v praxi, na kolik je toto číslo reálné.

https://www.youtube.com/watch?v=CEvjulEJH9w#t=36

Microsoft Band jde do prodeje počínaje dnešním dnem za cenu 199 dolarů. K zakoupení je zatím jen v amerických obchodech Microsoft Store. Ohledně ceny a dostupnosti pro ČR zatím nejsou informace.

zdroj: Microsoft

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Pastelka
Pastelka

Hurá, vánoce letos budou :)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
I Huawei P20 přijede ve zbrusu novém Porsche designu

I Huawei P20 přijede ve zbrusu novém Porsche designu

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Při pohledu na společnost Huawei si nelze nevšimnout i partnerských firem, které se kolem tohoto čínského giganta točí. Ať už jde…

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Motorola již brzy představí trojici nových modelů. Konkrétně se můžeme těšit na Moto G6 Plus, Moto G6 a Moto G6 Play.…

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

DNES  |  Jakub Fišer  |  3 komentáře

Vloni Apple zaujal novátorským iPhonem X, který zboural všechny zajeté konvence fanoušků společnosti Apple; například co se týče ceny. Podle posledních…

Mobilní zobrazení