Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Microsoft Band: Nositelná okna mají zařídit revoluci

  |  1 komentář  |  autor: Luboš Srb

Microsoft se pustil do tzv. nositelného příslušenství. Vydává se cestou chytrého náramku a úspěch vidí v otevřenosti své nové platformy Microsoft Health (funguje s Androidem, iOS a Windows Phone) a přínosných zdravotních funkcích.

Nový náramek Microsoft Band má širokoúhlý 1,4″ dotykový displej s rozlišením 310 x 102 px. Jeho obsahem jsou dlaždice jako u Windows, které reprezentují jednotlivé aplikace. Náramek lze spárovat přes Bluetooth 4.0 LE (low energy) nejen s Windows Phone zařízeními, ale také s Androidem a iOS. Díky voděodolnosti a prachuvzdornosti se o něj nemusíte bát.

První náramek od Microsoftu se nese ve stylu fitness a zdraví. Microsoft Band obsahuje všechny možné senzory, které pak předávají naměřené výsledky do cloudového úložiště Microsoft Health, se kterým mohou pracovat i další výrobci. Microsoft již navázal partnerství například s tvůrci aplikací jako je RunKeeper, MapMyFitness či MyFitnessPal. Uživatel má jednoduše výsledky na jednom místě a nemusí se obávat, že by v případě změny aplikace musel začínat takzvaně nanovo.

Data přináší například senzor tepu (rovnou 24 hodin denně), krokoměr (integrované GPS), senzor úrovně stresu, měřič spálených kalorií či akcelerometr pro měření například kvality spánku (měří kratší a delší intervaly spánku a probouzení).

Všechna získaná data pak obsahuje Microsoft Health. Výsledky třeba i v podobě přehledných grafů můžete vidět v různých aplikacích. A nejde jen o aplikace čistě pro sportovce, například krokoměr, senzor tepu či měření stresu jistě ocení každý, kdo se alespoň trochu zajímá o své zdraví.

Microsoft Band se sice hodně zaměřuje na oblast zdraví, umí toho však mnohem více. Stále jde, stejně jako v případě jiných chytrých náramků a hodinek, o chytrý způsob, jak mít některé informace okamžitě po ruce. Náramek vás tak bude například upozorňovat na příchozí hovory, na nové zprávy či notifikace ze sociálních sítí Facebook a Twitter. Také si můžete přečíst emaily, prohlédnout kalendář a naplánované schůzky či nastavit budík nebo časovač. A nechybí ani hlasová asistentka Cortana (funguje se spárovaným telefonem s Windows Phone 8.1), díky které si můžete do náramku třeba rychle nadiktovat své poznámky.

Náramek od Microsoftu obsahuje 100 mAh baterii, která má zajistit 2 dny výdrže. Uvidíme ale až v praxi, na kolik je toto číslo reálné.

https://www.youtube.com/watch?v=CEvjulEJH9w#t=36

Microsoft Band jde do prodeje počínaje dnešním dnem za cenu 199 dolarů. K zakoupení je zatím jen v amerických obchodech Microsoft Store. Ohledně ceny a dostupnosti pro ČR zatím nejsou informace.

zdroj: Microsoft

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Pastelka Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Pastelka
Pastelka

Hurá, vánoce letos budou :)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Instagram neusíná na vavřínech a se svými direct messages se chce s novými updaty stále přibližovat ke klasickým chatovacím…

Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  3 komentáře

Společnost HMD Global, která má na starosti smartphony značky Nokia, pořádá již za několik dní v Londýně akci, na…

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (1)

FixjeiPhone je nizozemský web zaměřující se na rozebírání telefonů. Tentokrát na YouTube ukázali video vnitřností iPhonu XS a vyšla…

Mobilní zobrazení