Mobilizujeme.cz

Trendy: zpravodajství z MWC 2018 | jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Loterie s iPhonem X. Některé kusy mají pomalejší LTE moduly

  |  8 komentářů  |  autor: Tomáš Richter

Společnost Cellular Insights zveřejnila zajímavou studii, ve které se zaměřuje na rychlost LTE stahování. V závěru zprávy se hovoří o tom, že iPhone X s LTE moduly od Qualcommu dosahuje výrazně vyšší rychlosti než sourozenec s čipem od společnosti Intel.

Vzpomínáte si, jak jsme vás nedávno informovali o vleklých sporech mezi Applem a Qualcommem? Podle analytiků společnosti Cellular Insights by případné ukončení spolupráce mohlo mít pro Apple citelný dopad. Ptáte se proč? Odpověď je prostá. Analytici totiž vypracovali studii na jejímž základě zkoumali přenosovou rychlost a sílu LTE signálu na dvou verzích iPhonu X (recenze). Že jste nevěděli, že jsou dvě? Vězte, že výrobci mnohdy používají různá řešení. Například Samsung používá ve stejném modelu kameru od Sony anebo svoji vlastní.

Apple zvolil stejné řešení pro své moduly, které obstarávají vysokorychlostní připojení přes LTE. Údajně zhruba jedna polovina zařízení má čip od Intelu a druhá od společnosti Qualcomm. Test se prováděl na území USA, ale jen pro upřesnění. Telefony s Qualcomm LTE čipy vykazovaly vyšší rychlost a lepší sílu signálu v místech, kde Intel těžce ztrácel. Při obzvláště slabém signálu -120 dBm například modem Qualcomm stále stahoval přibližně o 67 % rychleji, než jeho protějšek z Intelu.

Tip: iPhone X je zlatý důl. Apple na něm vydělává neskutečné peníze

Ale, a to je podstatné zmínit, rozdíl je z velké části také způsoben nosiči signálu v USA – CDMA (tamní operátoři Verizon, Sprint nebo US Cellular) či GSM (společnosti T-Mobile a AT&T). Modely CDMA mají modem od Qualcommu, zatímco modely GSM od Intelu. Aby tedy získali v rámci možností objektivnější srovnání, testovali obě zařízení na široce dostupném pásmu LTE 4 (1700 MHz) a i zde znovu zvítězilo zařízení s Qualcomm modulem, byť rozdíl nebyl již tak markatní.

Podle zahraničního zdroje se problém týká zejména amerických zákazníků, nicméně my jsme zjistili, že jsou i v České republice modely s pomalejším čipem od Intelu. Jak to zjistit? Stačí, když v iPhonu X přejdete do Nastavení -> Obecné -> Informace a zde kliknete na Model. Pokud se vám ukáže A1901, pak máte Intel, pokud A1865, tak zařízení využívá čip od Qualcommu. Je však potřeba říct, že navzdory různým hodnotám je v případě dvou alternativ na stejném modelu potřeba vycházet z toho, že obě takové verze musí být v rámci limitů garantovaných výrobcem.

Vadí vám, že jedno zařízení může mít některé komponenty z různých zdrojů nebo vám to nepřijde důležité?

zdroj: techradar

ČLÁNKY:, , , , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Jarda
Jarda

Nic nevadí, hlavně že je to Apple.

Vilda
Vilda

ano :D

haha
haha

ishit ou jeeeeee

Martin
Martin

Hlavně jak se iOvce smáli druhým a oni to samé :D

LOL
LOL

Vidím, že zástupci z řad blbečků se sešli, aby si odplivli netušíc, že tohle není první případ a že jde o rozdíl, který v reálu, ale hlavně mimo US nikdo nezaznamená. Už od iP7 používá Apple modemy obou výrobců.

Vescho
Vescho

Cudujem sa ako je autor neznalí veci. Vo verzi pre Europu sa pouziva len Intel koli inym LTE pasmam,takze kazdy kto si kupil X v Europe ma Intel a je to vzhladom na u nas pouzivane pasma nepodstatny fakt,ze v USA maju iny modem pre ich pasma

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nokia 8 Sirocco: odolná vlajková loď bez jacka

Nokia 8 Sirocco: odolná vlajková loď bez jacka

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

V Barceloně dnes Nokia představila upgradovanou vlajkou loď Nokia 8, která nese přídomek Sirocco. A již na první pohled…

Někteří zájemci získají nové Samsungy o 7 dnů dříve, než ostatní

Někteří zájemci získají nové Samsungy o 7 dnů dříve, než ostatní

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Samsung před malým okamžikem představil své nové vlajkové modely řady S9 a již nyní známe české ceny i dostupnosti.…

Galaxy S9+ je víc než jen zvětšený model S9. A ještě je levnější

Galaxy S9+ je víc než jen zvětšený model S9. A ještě je levnější

DNES  |  Luboš Srb  |  2 komentáře

Větší z nových vlajkových modelů Samsungu není jen zvětšenou variantou klasické „es devítky“, ale přináší i pár dalších vylepšení.…

Mobilní zobrazení