Mobilizujeme.cz

Trendy: Soutěž o telefon Sony | jak vybrat telefon | Huawei Mate 20 Pro | Android 9 Pie aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Loterie s iPhonem X. Některé kusy mají pomalejší LTE moduly

  |  8 komentářů  |  autor: Tomáš Richter

Společnost Cellular Insights zveřejnila zajímavou studii, ve které se zaměřuje na rychlost LTE stahování. V závěru zprávy se hovoří o tom, že iPhone X s LTE moduly od Qualcommu dosahuje výrazně vyšší rychlosti než sourozenec s čipem od společnosti Intel.

Vzpomínáte si, jak jsme vás nedávno informovali o vleklých sporech mezi Applem a Qualcommem? Podle analytiků společnosti Cellular Insights by případné ukončení spolupráce mohlo mít pro Apple citelný dopad. Ptáte se proč? Odpověď je prostá. Analytici totiž vypracovali studii na jejímž základě zkoumali přenosovou rychlost a sílu LTE signálu na dvou verzích iPhonu X (recenze). Že jste nevěděli, že jsou dvě? Vězte, že výrobci mnohdy používají různá řešení. Například Samsung používá ve stejném modelu kameru od Sony anebo svoji vlastní.

Apple zvolil stejné řešení pro své moduly, které obstarávají vysokorychlostní připojení přes LTE. Údajně zhruba jedna polovina zařízení má čip od Intelu a druhá od společnosti Qualcomm. Test se prováděl na území USA, ale jen pro upřesnění. Telefony s Qualcomm LTE čipy vykazovaly vyšší rychlost a lepší sílu signálu v místech, kde Intel těžce ztrácel. Při obzvláště slabém signálu -120 dBm například modem Qualcomm stále stahoval přibližně o 67 % rychleji, než jeho protějšek z Intelu.

Tip: iPhone X je zlatý důl. Apple na něm vydělává neskutečné peníze

Ale, a to je podstatné zmínit, rozdíl je z velké části také způsoben nosiči signálu v USA – CDMA (tamní operátoři Verizon, Sprint nebo US Cellular) či GSM (společnosti T-Mobile a AT&T). Modely CDMA mají modem od Qualcommu, zatímco modely GSM od Intelu. Aby tedy získali v rámci možností objektivnější srovnání, testovali obě zařízení na široce dostupném pásmu LTE 4 (1700 MHz) a i zde znovu zvítězilo zařízení s Qualcomm modulem, byť rozdíl nebyl již tak markatní.

Podle zahraničního zdroje se problém týká zejména amerických zákazníků, nicméně my jsme zjistili, že jsou i v České republice modely s pomalejším čipem od Intelu. Jak to zjistit? Stačí, když v iPhonu X přejdete do Nastavení -> Obecné -> Informace a zde kliknete na Model. Pokud se vám ukáže A1901, pak máte Intel, pokud A1865, tak zařízení využívá čip od Qualcommu. Je však potřeba říct, že navzdory různým hodnotám je v případě dvou alternativ na stejném modelu potřeba vycházet z toho, že obě takové verze musí být v rámci limitů garantovaných výrobcem.

Vadí vám, že jedno zařízení může mít některé komponenty z různých zdrojů nebo vám to nepřijde důležité?

zdroj: techradar

ČLÁNKY:, , , , , , , ,

Diskuze

avatar
7 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
RadekjaVeschoLOLMartin Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Jarda
Jarda

Nic nevadí, hlavně že je to Apple.

Vilda
Vilda

ano :D

haha
haha

ishit ou jeeeeee

Martin
Martin

Hlavně jak se iOvce smáli druhým a oni to samé :D

LOL
LOL

Vidím, že zástupci z řad blbečků se sešli, aby si odplivli netušíc, že tohle není první případ a že jde o rozdíl, který v reálu, ale hlavně mimo US nikdo nezaznamená. Už od iP7 používá Apple modemy obou výrobců.

Vescho
Vescho

Cudujem sa ako je autor neznalí veci. Vo verzi pre Europu sa pouziva len Intel koli inym LTE pasmam,takze kazdy kto si kupil X v Europe ma Intel a je to vzhladom na u nas pouzivane pasma nepodstatny fakt,ze v USA maju iny modem pre ich pasma

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Sledujte živý přenos představení nové řady Huawei Mate 20

Sledujte živý přenos představení nové řady Huawei Mate 20

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Dnes v 15 hodin Huawei představí novou vlajkovou řadu Huawei Mate 20. Těšit se tak určitě můžeme na dva…

Zemřel spoluzakladatel společnosti Microsoft Paul Allen

Zemřel spoluzakladatel společnosti Microsoft Paul Allen

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Ve věku 65 let včera, v pondělí 15. 10. 2018, zemřel spoluzakladatel společnosti Microsoft, filantrop a vizionář Paul Allen.…

Uniká design, specifikace i cena chystané Nokie 7.1 Plus

Uniká design, specifikace i cena chystané Nokie 7.1 Plus

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Na dnešní události konané společností Nokia, představí tato firma model 7.1 Plus. Zdá se však, že oficiální představení bude…

Mobilní zobrazení