Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

iPhone X je zlatý důl. Apple na něm vydělává neskutečné peníze

  |  15 komentářů  |  autor: Petr Louda

Apple všem opět ukazuje záda. Alespoň se to tak zdá, navzdory některým pesimistickým názorům, které tvrdily, že iPhone X je předražený a oproti konkurenci neprodejný.

Čínský analytik Jun Zhang odhaduje, že Apple během výprodejového šílenství minulý víkend dokázal prodat až 6 milionů kusů zbrusu nového iPhone X (recenze). A dále tvrdí, že firma prodává dvakrát více modelů s větší 256 GB kapacitou, než těch se základními 64 GB paměti, na čemž prý zřejmě značně vydělává. Díky vyšší ceně a vyšší marži na větší paměťové verzi Applu přitéká opravdu tučný balík peněz.

Podle odhadů bylo dosud celosvětově prodáno přes 15 milionů iPhonů X. Vezmeme-li v potaz spuštění prodeje 3. listopadu, a to, že se ještě k tomu prodávají nové osmičkové iPhony, jedná se opravdu o jablečný zlatý důl. Dle některých odhadů Apple na jednom kusu iPhone X vydělává 418 dolarů, v přepočtu 9 tisíc korun. Toto číslo ale berte velmi zjednodušeně, nejsou zde započítané náklady na vývoj, marketing, distribuci a další faktory ovlivňující koncovou cenu.

Přesto, pokud si chcete spočítat, kolik Apple vydělal pouze na iPhone X za jeden jediný víkend, dostaneme se na číslo 2,5 miliardy dolarů. Po přepočtu na (ne)celý měsíc dostaneme číslo přesahující 6 miliard dolarů. Při vyjádření v korunách se bavíme o téměř 140 miliardách, které Apple vydělal na jednom zařízení za pouhý jediný měsíc prodeje. Ostatní výrobci mohou jen tiše závidět, tedy pokud nejde o Samsung, který díky dodávce komponent také vydělává na každém iPhonu.

Tip: Do ČR míří další zásoby s iPhonem X. Již brzy bude dostupný

Zhang odhaduje, že týdenní produkce iPhone X je nyní až 3 miliony kusů týdně a příští měsíc se toto číslo zvýší o dalších 33 procent na 4 miliony týdně. Vzpomeňme, že po premiéře tohoto telefonu bylo mnoho analytiků k prodejům skeptických a příliš nevěřili tomu, že se díky složitosti výroby podaří na trh dodávat dostatečné množství zařízení. Odhady nyní hovoří o tom, že do konce letošního roku by se mělo prodat až 30 milionů iPhonů X, oproti předchozím 27-28 milionům. Poptávka po iPhone X je obrovská i přesto, že se jedná o jeden z nejdražších smartphonů současnosti.

Zdroj: Phonearena a Fortune

ČLÁNKY:, , , ,
Android Oreo má stále mizivý podíl. A co ostatní verze?

Android Oreo má stále mizivý podíl. A co ostatní verze?

DNES  |  Petr Louda  |  diskuze (1)

Na to, že má Android oproti konkurenčnímu iOS velice pomalé aktualizace, jsme si už dávno zvykli. Na to, že s každou…

Samsung Galaxy S9 a S9+ na renderech ve všech pěti barvách

Samsung Galaxy S9 a S9+ na renderech ve všech pěti barvách

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Jihokorejská společnost Samsung se již plně soustředí na představení nadcházejících vlajkových modelů Galaxy S9 a Galaxy S9+. Na internet se aktuálně…

Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

DNES  |  redakce  |  diskuze (0)

Unikátní maraton soutěží při příležitosti 10 let redakce Mobilizujeme.cz pokračuje tento týden s dalším povedeným smartphonem, tentokrát opět od HTC. Pohledný…

Mobilní zobrazení