Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Letos mají dorazit tři nové iPhony, včetně „levného“ iPhonu X

  |  2 komentáře  |  autor: Jakub Fišer

Do příští konference WWDC ještě nějaký ten čas zbývá, je však pochopitelné, že se do popředí dostávají spekulace ohledně nových iPhonů, které nám Apple představí letos v září. V návalu všemožných renderů a drbů ohledně nástupců letošního jablečného triumvirátu není rozhodně jednoduché se zorientovat, ale jde to například za pomoci odlišení velikosti displeje, případně technologie zobrazovače.

Analytici ze serveru Digitimes tvrdí, že Apple letos v září na konferenci WWDC ukáže opět tři nová jablíčka. Na prvním místě půjde o nástupce letošního jubilejního iPhonu X, který opět přinese velikost displeje 5,8palců a také OLED zobrazovač. Druhý nový iPhone má údajně přijít s úhlopříčkou 6,1palců, ale zato se starším LCD zobrazovačem. A nakonec půjde o obra v podobě 6,45palcového iPhonu s technologií OLED.

Kromě velikosti bude Apple nové iPhony odlišovat i podle rozložení kamery. Rozdíly se však najdou i v ceně. K překvapení všech, model s 5,8palcovou úhlopříčkou na OLED panelu, tedy nástupce současného iPhonu X, bude nejlevnějším novým iPhonem. Rozdílnou cenu budou vytvářet především komponenty, jmenovitě operační paměť, která má být u rozměrnějších modelů přímo úměrně větší.

Design, vyjma výkřiků o změně rozpoložení kamery, není nijak probírán médii a je to tak zatím velká neznámá. S bezpečnou pravděpodobností se však můžeme těšit na oblíbený horní výřez, který Apple nevyužívá jen k designovému odlišení (které se stejně vlivem konkurence nekoná), ale i k praktickému uložení několika stěžejních senzorů, jako například kamery TrueDepth, jenž slouží výhradně k chodu Face ID, tedy biometrického zámku displeje obličejem.

zdroj: Digitimes, via: GSMArena

ČLÁNKY:, , , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Bjørn
Bjørn

..oblíbený horní výřez.. :D :D Já jsem spíš zvědavej, kdy nějaká čínská kopírka okopčí i tu chybějící bradu, když už tam cpou ten výhřez trapně a přitom by mohli vše nacpat do prázdný brady (kterou by teda asi měli dát nahoru místo toho výřezu)

Jackson
Jackson

Souhlasím. U Applu se dá říct, že je ten výřez opodstatněný. Chtěli displej přes celou čelní plochu a pro senzory prostě nezbylo místo. 99% výrobců má ale dole bradu, kde je hromada místa a výřez stejně mají. A mají ho tam hlavně proto, že Apple..

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nokia X6 poodhalena: střední třída s výřezem displeje

Nokia X6 poodhalena: střední třída s výřezem displeje

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (1)

Nokii se v poslední době poměrně daří. Na trh přichází pořád s novými modely ze všech možných kategorií. Nyní se chystá…

Xiaomi Mi 6X: čínský drak s umělou inteligencí

Xiaomi Mi 6X: čínský drak s umělou inteligencí

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Již dlouhou dobu se spekulovalo o tom, že Xiaomi představí model Mi 6X. Nyní se tyto spekulace proměnily ve skutečnost. Novinka…

Detektivové na Floridě zkoušeli otevírat iPhone pomocí mrtvého

Detektivové na Floridě zkoušeli otevírat iPhone pomocí mrtvého

DNES  |  Jakub Foltýn  |  diskuze (1)

Dvojice floridských detektivů se pokoušela otevřít telefon mrtvého podezřelého kuriozním způsobem. Policisté chtěli využít k otevření jeho otisku prstu po tom,…

Mobilní zobrazení