Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Jeden z nejdůležitějších iPhonů na světě byl údajně hacknutý

  |  4 komentáře  |  autor: Jan Hobler

Vláda USA to opravdu nemá jednoduché. Do správy státu a celé vlády totiž často přibývají problémy s nezvanými hosty v podobě vlezlých hackerů. Informace o podobných dějích se šíří prakticky pořád, sem tam se však hackeři dokáží dostat opravdu hodně daleko, jako například nyní.

Tip: Jak zabezpečit váš telefon podle Edwarda Snowdena?

White House chief of staff, pozice, na které vystupuje prakticky druhý nejmocnější muž Bílého domu. Ačkoli český ekvivalent neexistuje, představit si tuto pozici můžeme alespoň jako šéfa kanceláře, či personálu. Český překlad sice není nijak pro pochopení celého problému důležitý, ovšem alespoň nám dokáže lépe poukázat na závažnost celé situace.

John Kelly svojí cestu v Bílém domě kráčel dlouhou dobu jako tajemník vnitřní bezpečnosti. S jeho prací bylo ale vedení a prakticky celá vláda natolik spokojená, že byl povýšen právě na pozici šéfa kanceláře. V tento moment se mu v hlavě zrodil nápad, nechat si raději svůj podivně se chovající iPhone překontrolovat. Jak asi čekáte, přišlo strašlivé zjištění, telefon byl již několik měsíců napaden. Podařilo se zjistit, že si hackeři dokázali dokonale podmanit mikrofon a fotoaparát a takto nejspíše zaznamenávat děj okolo pana Kellyho na důležitých jednáních a schůzkách.

Dle IT oddělení, jenž mělo na starost situaci prošetřit, na iPhonu prý nefungovala řada funkcí. Celý případ byl tedy uzavřen jasně a stručně – telefon byl kompromitován, což je poněkud ulehčující synonymum pro „někdo si čte mé zprávy a emaily, ale jediné co dokáži vnímat je neaktualizující se software.”

Jediná pozitivní zpráva přichází od mluvčího Bílého domu. Ten vysvětlil světu a hlavně občanům USA, že takto vysoce postavení zaměstnanci většinou tolik svůj osobní telefon nepoužívají.

Představitelé Bílého domu nyní věří v to, že byl telefon hacknut v prosinci minulého rok ve správní ústředně společnosti Trump ve Washingtonu.

Jaký je váš názor na celou věc okolo hacknutého telefonu, nemyslíte, že měl pan Kelly na podivné chování upozornit dříve?

Zdroj: PhoneArena

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Radek
Radek

Že je iOS samá bezpečnostní díra se už přesvědčili vojáci US Army v Pobaltí, když jim ruské drony vykrádaly iPhony. Všech 12000 zaměstnanců firmy Apple by si mělo pořádně nafackovat.

Jerry
Jerry

Link by nebyl?

Jerry
Jerry

Jseš klasický ulhanec typu “kretén s narcistní poruchou osobnosti aka Hulán”: https://www.cnbc.com/2017/10/04/russian-rogue-cell-sites-drones-target-nato-troop-smartphones.html

Ale to je o militantních droidohownech docela známá věc…

Gotys
Gotys

Kecy o bezpečnosti iPhonu je mýtus. Vím to velice dobře a velice dlouho

wpDiscuz
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Galaxy S8 a S8+ dostanou Android Oreo koncem ledna

Galaxy S8 a S8+ dostanou Android Oreo koncem ledna

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  10 komentářů

Vlajkové lodě se výrobce snaží na novou verzi Androidu aktualizovat vždy co nejrychleji. A Samsung není samozřejmě výjimkou, jeho top modely…

Honor 9 Lite bude oficiálně představen 21. prosince

Honor 9 Lite bude oficiálně představen 21. prosince

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Honor dnes potvrdil, že 21. prosince v Shenzhenu představí nový smartphone. Podle nejnovějších informací by mělo jít o Honor 9 Lite, levnější…

Zákazníci chtějí raději aktualizace, než kupovat nový telefon

Zákazníci chtějí raději aktualizace, než kupovat nový telefon

VČERA  |  Petr Louda  |  6 komentářů

Pamatujete si ještě doby, kdy telefony byly prodávané ve výrazné slevě za podmínky, že se u mobilního operátora uvážete na dva…

Mobilní zobrazení