Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Jeden z nejdůležitějších iPhonů na světě byl údajně hacknutý

  |  4 komentáře  |  autor: Jan Hobler

Vláda USA to opravdu nemá jednoduché. Do správy státu a celé vlády totiž často přibývají problémy s nezvanými hosty v podobě vlezlých hackerů. Informace o podobných dějích se šíří prakticky pořád, sem tam se však hackeři dokáží dostat opravdu hodně daleko, jako například nyní.

Tip: Jak zabezpečit váš telefon podle Edwarda Snowdena?

White House chief of staff, pozice, na které vystupuje prakticky druhý nejmocnější muž Bílého domu. Ačkoli český ekvivalent neexistuje, představit si tuto pozici můžeme alespoň jako šéfa kanceláře, či personálu. Český překlad sice není nijak pro pochopení celého problému důležitý, ovšem alespoň nám dokáže lépe poukázat na závažnost celé situace.

John Kelly svojí cestu v Bílém domě kráčel dlouhou dobu jako tajemník vnitřní bezpečnosti. S jeho prací bylo ale vedení a prakticky celá vláda natolik spokojená, že byl povýšen právě na pozici šéfa kanceláře. V tento moment se mu v hlavě zrodil nápad, nechat si raději svůj podivně se chovající iPhone překontrolovat. Jak asi čekáte, přišlo strašlivé zjištění, telefon byl již několik měsíců napaden. Podařilo se zjistit, že si hackeři dokázali dokonale podmanit mikrofon a fotoaparát a takto nejspíše zaznamenávat děj okolo pana Kellyho na důležitých jednáních a schůzkách.

Dle IT oddělení, jenž mělo na starost situaci prošetřit, na iPhonu prý nefungovala řada funkcí. Celý případ byl tedy uzavřen jasně a stručně – telefon byl kompromitován, což je poněkud ulehčující synonymum pro „někdo si čte mé zprávy a emaily, ale jediné co dokáži vnímat je neaktualizující se software.”

Jediná pozitivní zpráva přichází od mluvčího Bílého domu. Ten vysvětlil světu a hlavně občanům USA, že takto vysoce postavení zaměstnanci většinou tolik svůj osobní telefon nepoužívají.

Představitelé Bílého domu nyní věří v to, že byl telefon hacknut v prosinci minulého rok ve správní ústředně společnosti Trump ve Washingtonu.

Jaký je váš názor na celou věc okolo hacknutého telefonu, nemyslíte, že měl pan Kelly na podivné chování upozornit dříve?

Zdroj: PhoneArena

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Radek
Radek

Že je iOS samá bezpečnostní díra se už přesvědčili vojáci US Army v Pobaltí, když jim ruské drony vykrádaly iPhony. Všech 12000 zaměstnanců firmy Apple by si mělo pořádně nafackovat.

Jerry
Jerry

Jseš klasický ulhanec typu “kretén s narcistní poruchou osobnosti aka Hulán”: https://www.cnbc.com/2017/10/04/russian-rogue-cell-sites-drones-target-nato-troop-smartphones.html

Ale to je o militantních droidohownech docela známá věc…

Jerry
Jerry

Link by nebyl?

Gotys
Gotys

Kecy o bezpečnosti iPhonu je mýtus. Vím to velice dobře a velice dlouho

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Ransomware na Androidu nejčastěji využívá vyskakovací okna

Ransomware na Androidu nejčastěji využívá vyskakovací okna

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Z výzkumu společnosti ESET vyplynulo, že nejrozšířenějším typem ransomwaru pro zařízení s operačním systémem Android byly škodlivé kódy, které zablokují zařízení…

Android a iOS již mají 99,9 % podíl, ostatní systémy jsou mrtvé

Android a iOS již mají 99,9 % podíl, ostatní systémy jsou mrtvé

DNES  |  Luboš Srb  |  5 komentářů

Gartner ve své nejnovější zprávě potvrzuje, že v roce 2017 zemřely všechny zbývající operační systémy, které chtěly konkurovat dvojici Android a…

Land Rover Explore: odolný smartphone od britské automobilky

Land Rover Explore: odolný smartphone od britské automobilky

VČERA  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Výrobce poměrně robustních aut, které se nezaleknou ani horšího terénu či počasí, nyní přichází s ekvivalentem na poli smartphonů. Land Rover…

Mobilní zobrazení