Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Jak zabezpečit váš telefon podle Edwarda Snowdena?

  |  15 komentářů  |  autor: Lumír Kratochvíl

Schopnost vašeho telefonu se spojit s celým světem je nepochybně velmi přitažlivou vlastností, ovšem tyto schopnosti mají i své stinné stránky. Edward Snowden ukazuje část toho, co musíte udělat, aby byl váš telefon hůře odposlouchávatelný. Jak tedy zabránit tomu, aby byl váš smartphone použit proti vám?

Dnešní smartphony fungují jako vynikající komunikátory, bourají hranice a vzdálenosti. Stačí několikrát kliknout a můžete například skypovat s člověkem na druhé straně planety. Bohužel, tato výsada je kompenzována i hrozbou, která se za dnešními smartphony skrývá. Jde o sledování polohy, nahrávání hovorů, konverzací a sledování vás i vašeho okolí pomocí kamer vašeho smartphonu. Věděli byste vůbec, že máte v telefonu software, který tajně nahrává vaše hovory nebo vás sleduje pomocí kamer?

Edward Snowden přichází s poměrně drastickým řešení. Zakládá si na tom, že není možné věřit softwarovému zabezpečení vašeho telefonu. Pokud vám software negarantuje soukromí, tak jediným zřejmým řešením je obrátit se na hardware zařízení. Snowden doporučuje jednoduše rozebrat smartphone a natvrdo odpojit kamery a mikrofony ze základní desky telefonu.

Samozřejmě, odpojení těchto komponentů je velkým zásahem do zařízení a znatelně sníží jeho využitelnost, i přesto Snowden říká, že i z telefonu bez mikrofonu se může stále volat – stačí připojit sluchátka s mikrofonem. Ovšem, jak již bylo dříve zmíněno, ve skutečnosti může probíhat sledování člověka pomocí sítě operátorů, v tomto případě vám ani odpojení mikrofonu ze základní desky nebude k ničemu platné.

Tato opatření zacházejí dál, mnohem dál, než by kdokoliv z nás zašel, ale mějme na paměti, že nikoho z nás nemá NSA v hledáčku.

Nám by mělo postačit být opatrní při instalaci aplikací z obchodů, například svítilna bude jen těžko potřebovat přístup k vašim kontaktům a zprávám. Dávat si velký pozor, pokud budete instalovat aplikace z neznámých zdrojů, a vždy používat selský rozum.

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
olaola
olaola

„ale mějme na paměti, že nikoho z nás nemá NSA v hledáčku.“
Za tuhle čirou, ničím nepodloženou propagandu vám také nějaký fašista, co nesnáší demokracii, zaplatil?

Martin P.
Martin P.

Ono u mnohých lidí je to …že je má NSA v hledáčku… jen vnějším projevem jejich komplexu méně cennosti. Kdy uvědomění, že je looser, který je nezajímavý a nedůležitý i pro své okolí natož někoho ve vedlejši ulici natož za oceánem. Si léčí tím že vytvoří alternativní realitu, kde se sám staví do role někoho tak „důležitého“, že zajímá NSA…

olaola
olaola

Tvá omezenost je očividná. NSA totiž skenuje všechny, a když dle algoritmu zjistí, že plánuješ nějakou akci proti fašismu USA, hned se na tebe zaměří člověk a zkontroluje tě. Měl bys více přemýšlet, takto NSA má už vytipováno milióny potenciálních „buřičů“ proti SS, která ovládá i EU. Proč jinak myslíš, že Merkelová ukončila vyšetřování NSA, přestože USA to nepopřela? Už ti to došlo? Holt ne všichni mohou být průměrní a lepší, ty jsi holt inteligencí trochu níže, smiř se s tím :)

in
in

Myslím, že je vidět, že jakákoli argumentace je zbytečná. Byly doby, kdy jsem to řešil, ale naštěstí je mi o 20 let více. Fašista řve na ostatní, že jsou fašisti, teď už se tím jen bavím. S Martinem v podstatě souhlas.

olaola
olaola

přesně tak, argumentace pro vymyté mozky neplatí, tyto fakta budou prostě ignorovat, i kdyby se to stalo jim, hloupost je nekonečná:
http://newsfeed.time.com/2012/01/31/british-tourists-tweets-get-them-denied-entry-to-the-u-s/

Loko
Loko

Nikoho z nás NSA nemá v hledáčku, akorát mě zablokovali podle nějakého směšného zákona paypal včetně veškerých prostředků, až do ověření totožnosti. To celé na popud USA – které mělo PRÝ podezření že spolupracuji s teroristama, a připojil jsem se někde z Írácké IP adresy..Takové kecy…a jak víme, jak má USA jednou u někoho podezření, je to navždy:-)

olaola
olaola

Další důkaz, že USA = SS.

S.
S.

Oba dva se nechte vyšetřit.

olaola
olaola

Abychom ztratili schopnost číst fakta? Máš v hlavě blok reality, nebo jsi prostě hlupák? :)
Toto je také důkaz, jak NSA sleduje VŠECHNY! Lidi, proberte se, USA = fašismus = nejvtší hrobza demokracie:
http://newsfeed.time.com/2012/01/31/british-tourists-tweets-get-them-denied-entry-to-the-u-s/

olaola
olaola

to přesně vystihuje USA, jsou sami ve své ulitě bez komunikace, všechny berou jako otroky, díky za vysvětlení psychopatů z USA :)

in
in

Ten člověk je na tom evidentně špatně. Četl jsem, že křečci to mají podobné – když jsou sami, pak se u nich vyvine nadměrná agresivita, neschopnost komunikovat s okolím, jsou asociální. Toto vypadá podobně. A teď se z toho po… jak chceš, já už tady končím.

Loko
Loko

O NSA toho bylo napsáno dost, aby si každý kdo se zajímá mohl udělat obrázek..snad jen pro zasmání, co stačí aby byl člověk v jejich očích podezřelý :
http://technet.idnes.cz/nsa-monitoruje-zajemce-o-sit-tor-doe-/sw_internet.aspx?c=A140707_161820_sw_internet_pka

Aleš
Aleš

Tak pokud někdo potřebuje aby měl zabezpečený telefon tak určitě nebude používat smartphone, ale koupí si za 400 ten nejobyčejnější telefon a ten bude každej tejden měnit za jinej. A nemusí ani odletovávat mikrák (a foťák tam nebude) :-)

olaola
olaola

tam samozřejme šlo o zachování možnosti používat aplikace ;)

ffox
ffox

To, že jsem paranoidní neznamená, že mě nesledujou.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Konec zlatých časů? Prodeje telefonů začínají stagnovat

Konec zlatých časů? Prodeje telefonů začínají stagnovat

DNES  |  Tomáš Richter  |  3 komentáře

Před několika dny jsme přinesli informaci, že Apple v posledním čtvrtletí loňského roku jasně dominoval. A to i navzdory meziročnímu poklesu…

Nové telefony od Sony v předčasném úniku, víme téměř vše

Nové telefony od Sony v předčasném úniku, víme téměř vše

DNES  |  Luboš Srb  |  11 komentářů

Už už to vypadalo, že se Sony tentokrát povede udržet tajemství a tolik očekávaný inovovaný design odhalí skutečně až na plánované…

Očekávaný topmodel Huawei P20 o sobě dává znovu vědět

Očekávaný topmodel Huawei P20 o sobě dává znovu vědět

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Čínské Huawei letos chystá velice zajímavé modely. Největší pozornost pak dozajista upoutá řada P20, která bude obsahovat tři kousky – P20,…

Mobilní zobrazení