Mobilizujeme.cz

Je celá aféra vybuchujících Galaxy Note 7 jen vymyšlená?

  |  20 komentářů  |  autor:

Je možné, aby někdo vymyslel dokonalý plán jak hodit špínu na Samsung a jeho povedený Note 7 (u kterého údajně vybuchují baterie), třeba právě některý z konkurenčních výrobců?

Tip: Proč někdy telefony explodují a jak tomu vlastně předcházet?

V dnešním názorovém příspěvku se budeme zabývat tématem, který v posledních dnech a týdnech (kromě nového iPhonu) doslova hýbe celým internetem. Údajně vybuchující telefony Samsung Galaxy Note 7 už prý zranily téměř 100 lidí jen na území Spojených států, čísla v dalších zemích pak zatím nejsou známá. Každopádně jde o největší aféru, jakou snad kdy který výrobce smartphonů v moderní éře zažil – jde totiž nikoliv jen o „pouhou“ závadu, ale přímo o zdraví a životy samotných uživatelů.

Samsung si snad asi ani v tom nejhorším snu nepředstavoval, že by ho vůbec někdy něco podobného mohlo potkat. Důkazem je i to, jakým (nezkušeným) způsobem vlastně jihokorejský výrobce celou aféru řeší (ovšem nic podobného zatím neřešil žádný jiný mobilní výrobce, takže to jistě není nic jednoduchého). Média skoro každý den bombardují své čtenáře „úžasnými“ zprávami o tom, kde došlo k dalšímu vážnému zranění či majetkové újmě nebo že za to Samsung pořádně zaplatí.

Co je ale zvláštní, nikdo se vlastně nepozastavil nad tím (pokud už některé médium ano, pak mě prosím opravte), zda jsou zveřejňované informace pravdivé (zvláštní, že?). „Senzacechtivé“ zprávy (jinými slovy bulvár) se přitom dokáží šířit doslova rychlostí blesku, přičemž jakmile se začnou šířit, už je těžko někdo zastaví.

samsung-galaxy-note-7-vadna-baterie

Co říkají „údajné“ důkazy?

Možná budete překvapeni, ale k dnešnímu dni vlastně existuje pouze jediný „teoretický“ důkaz (pokud jich najdete více, opravte mě prosím), že nějaký Note 7 skutečně vybouchl. Opravdu, je to velmi zajímavé, ale až na jedinou výjimku všechny dosavadní snímky s vybouchnutým phabletem od Samsungu vlastně nemají logo Samsungu (a jediný, který logo má, je v horším rozlišení, přičemž nedá se vyloučit, že by zde zasáhl photoshop). Jde tak jen o nějakou čínskou kopii? Či dokonce o záměr některého z konkurenčních výrobců?

Může a nemusí. Někteří naši čtenáři možná vědí, že jihokorejský výrobce u některých svých telefonů vydal i variantu bez loga, kterou nabízí v Japonsku údajně kvůli horším vztahům Japonců a Jihokorejců. Jenže proč by potom tyto kusy byly používané na území USA, kde se stalo nejvíce hlášených nehod? A dále, proč by se neobjevily další prokazatelné snímky (nebo o něco prokazatelnější video, které dnes může de facto natočit každý) s vybouchlým Notem 7, kde bude logo Samsungu? Zvláštní, že?

Tím to však zdaleka nekončí. Samsung se k problémům u phabletu Note 7 po několika dnech sám přiznal: „V reakci na hlášené případy týkající se Galaxy Note 7 jsme provedli důkladné vyšetřování a zjistili jsme závady na baterii tohoto mobilního zařízení.“ Znamená to, že skutečně objevil závady na svých bateriích, nebo se snad řadši přiznal k něčemu, co neudělal – ale proč by to dělal? Obával se reakcí zákazníků, kteří by si jinak mohli myslet, že se snaží výrobce jen zamést stopy?

Další teorií je, že jihokorejský výrobce měl u některých kusů Notu 7 skutečně vadné baterie (o čemž se při vyšetřování dozvěděl, jak tvrdí v oficiálním vyjádření), a některý z konkurenčních výrobců toho rychle využil a celou aféru kolem Notu 7 pořádně zveličil, aby Samsung co nejvíce poškodil. Víme, že donutit telefon k výbuchu za určitých předpokladů není nemožné. Koneckonců, baterie mohou vybouchnout kterémukoliv výrobci (což se už v minulosti také stalo, třeba i u iPhonu).

Každopádně, Samsung všem majitelům vymění starý Galaxy Note 7 za nový, mělo by se tak stát již od 21. září (uvidíme, zda i v České republice). Snad více prozradí samotní uživatelé, které údajně vadný Note 7 zranil nebo jiným způsobem třeba i majetkově poškodil, nebo případně výrobce (ovšem to je možná méně pravděpodobné, protože by to mohlo vypadat, že se Samsung snaží hodit špínu na někoho jiného).

Co si myslíte o celé aféře Galaxy Note 7 vy, naši čtenáři? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem.

ČLÁNKY:, , , , , , , ,
Získejte nové Vernee Mars Pro zadarmo nebo s výraznou slevou

Získejte nové Vernee Mars Pro zadarmo nebo s výraznou slevou

DNES  |    |  diskuze (0)

Číňané zahájili prodej nového smartphonu Vernee Mars Pro, o kterém hovoří jako o nejvýhodnější vlajkové lodi se 6 GB…

Obrazem: jak má vypadat iPhone 8 ve srovnání s prvním iPhonem?

Obrazem: jak má vypadat iPhone 8 ve srovnání s prvním iPhonem?

DNES  |    |  diskuze (0)

Letos je to už 10 let od uvedení prvního iPhonu, který znamenal ve světě mobilních telefonů nečekaný přelom.…

Je to tady. V Číně ukázali první funkční čtečku otisků v displeji

Je to tady. V Číně ukázali první funkční čtečku otisků v displeji

DNES  |    |  diskuze (1)

O fenoménu čteček otisků prstů zabudovaných přímo do displeje toho bylo řečeno již mnoho. Všichni velcí výrobci –…

Mobilní zobrazení