Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

iPhone X byl na některých trzích největším předvánočním hitem

  |  6 komentářů  |  autor: Jakub Fišer

Ačkoliv statistice mnoho lidí nevěří, ve skrze každý se na přehledné tabulky či výpisy rád podívá a sám pro sebe si zhodnotí, co že se za ono uběhlé období stalo. Nadnárodní společnost Kantan Worldpanel pro nás připravila statistiku, ze které nebudou nadšení především odpůrci Applu. Jeho iPhone X je totiž opět za hvězdu.

Vcelku nevinný průzkum trhu opět prokázal, jak hluboce do hlav svých zákazníků Apple vidí. Například polovinu (49,4 %) prodejů smartphonů ve Velké Británii totiž obstaral právě Apple, vlajkový model iPhone X získal konkrétně 14,4 %. Tato statistika pochází z období mezi zářím a listopadem 2017, z téhož období ale pochází i statistika věnována Spojeným státům americkým, ve kterých iPhone X kupodivu nemá takový úspěch a předčil jej jak iPhone 8, tak iPhone 8 Plus, za což zřejmě ale může fakt, že iPhone X se na trhu objevil se zpožděním a zákazníkům v USA se holt nechtělo čekat.

Ovšem na jiných trzích iPhone X opět vede a poráží další, třebaže místní, adepty. Krásným příkladem toho je například průzkum z Japonska, kde bezrámečkový iPhone zabírá 18,2 % celkového podílu prodeje smartphonů, přitom hned procento za ním je souputník iPhone 8. Upřímným překvapením je však trh v Číně, kde během udaného období jubilejní iPhone dosáhl 6 %, což znamená i první místo v žebříčku – iPhone X se tak stal nejprodávanějším smartphonem předvánoční Číny.

Co na to říkáte? Myslíte, že zájem o iPhone X v novém roce opadne?

zdroj: Kantan Worldpanel, via: GSM Arena

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Radek
Radek

Ty dvě Číňanky co si vzájemně odemkly iPhone X a batterygate už proběhlo v povánočním období, tak k čemu je statistika založená na podvodech?

BRudolph
BRudolph

Tak ses nám tady vyzvracel, a teď šup zpátky za pás.

haha
haha

ne ma jen pravdu a ty brecis ovecko co

BRudolph
BRudolph

Kdepak. Já jsem jen spokojený uživatel, firmě se daří, krach se nekoná, podporu a bezpečnost mám zajištěnou, více mě nezajímá :-)

Radek
Radek

V listopadu se čekalo dva týdny, dnes jsou přeplněné sklady, takže zájem opadl, iPhone X je propadák o tom není pochyb, ale počkám na argumenty trolla BRudolpha, ten je ze všech nejchytřejší.

kukolar
kukolar

to mal povedať foter matke, že ako kurva za polievku sa neuživý, ale ked jej dá do análu tak jej zaplatí aj vepř-knedlo-zelo a čuduj sa svete, ako jediný si vyšel na svet cez riť a to maš aj obsah hlavy z rite, hovno

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Je tohle první ochutnávka s malým iPhonem SE 2? (video)

Je tohle první ochutnávka s malým iPhonem SE 2? (video)

VČERA  |  Luboš Srb  |  3 komentáře

Na internetu se objevilo video, které údajně zachycuje připravovaný malý iPhone SE 2. Jde ale skutečně o tenhle telefon? Tip: Očekávaný…

FBI, CIA i NSA zbrojí proti Huawei ve Spojených státech

FBI, CIA i NSA zbrojí proti Huawei ve Spojených státech

VČERA  |  Radek Chlup  |  7 komentářů

Od začátku letošního roku se na americkém trhu čínská značka Huawei potýká se závažnými problémy. Začalo to varováním, že telefony…

Apple plánuje menší revoluci. Již letos použije 7 nm čipset

Apple plánuje menší revoluci. Již letos použije 7 nm čipset

VČERA  |  Martin Skořepa  |  8 komentářů

Už pan Moore v roce 1965 věděl, že nás čeká neustálý vývoj a zdokonalování čipů, které povede k nárůstu výpočetního…

Mobilní zobrazení