Mobilizujeme.cz

iPhone je ve focení roky před Androidem, tvrdí člověk z Googlu

  |  10 komentářů  |  autor:

Bývalý výkonný ředitel společnosti Google, Vic Gundotra, si na svém osobním facebookovém profilu pustil pusu na špacír. Podle něj má iPhone daleko lepší fotoaparát. A prozradil proč.

Tip: Fotoduel roku je tady: iPhone 7 vs Galaxy S7 (srovnání fotoaparátů)

Gundotra měl v Googlu na starosti sociální síť Google+ a také mobilní vývoj v letech 2007 až 2010. Dá se tedy říct, že jde o vysoce postaveného manažera společnosti, která stojí za nejpoužívanějším operačním systémem Android.

Nicméně s filosofií firmy se očividně Gundotra již neztotožňuje. Nejprve na svém facebookovém účtu vychválil do nebes svůj iPhone a jeho fotografické schopnosti, poté si dokonce i neodpustil rýpnout do konkurenčních zařízení s Androidem.

Podle něj jsou všechny telefony s Androidem, resp. jejich fotoaparáty, stejně omezené. Proč? Protože výrobci musejí spolupracovat s Googlem a čekat, jestli jim do Androidu přidá potřebná API pro využití jejich hardwaru.

Kvůli tomu jsou prý všechny Androidy oproti iPhonu roky pozadu. Tak Gundotra odpověděl jednomu z diskutujících, který se vyptával na Samsung Galaxy S8 a jeho špičkový fotoaparát mnohými oceňovaný jako jeden z nejlepších v telefonech.

Zdá se, že se bývalý manažer Googlu zamiloval do filosofie konkurenční společnosti – Applu, a možná i proto v Googlu skončil. Jak jinak si vysvětlit, že přišel s tak kontroverzním názorem, který v praxi moc neobstojí?

Podle našich speciálních přímých fotoduelů můžeme říct, že smartphony s Androidem, jako např. nejnovější Samsung Galaxy S8, HTC U11, nebo Google Pixel, se dokážou nejnovějšímu iPhonu 7 minimálně vyrovnat, někdy klidně i předčít.

ČLÁNKY:, , , ,
Nová platební aplikace od Googlu posílá peníze skrze zvuk

Nová platební aplikace od Googlu posílá peníze skrze zvuk

VČERA  |    |  diskuze (0)

Google v Indii zavedl novou platební aplikaci a nazval ji Tez, což v hindštině znamená rychlý. A ona je nejen velmi rychlá,ale…

První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

VČERA  |    |  diskuze (0)

Někteří z vás se možná v duchu ptali, jestli svůj „bezrámečkový“ smartphone chystá i společnost Vernee, která už přinesla řadu zajímavých telefonů…

HTC U11 Plus možná nabídne bezrámečkový design

HTC U11 Plus možná nabídne bezrámečkový design

VČERA  |    |  diskuze (0)

Včera se u HTC děly velké věci. Za 1,1 miliardy dolarů odkoupila společnost Google část této tchaiwanské firmy. HTC tak může dál…

Mobilní zobrazení