Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

HTC pokračuje. Google koupil za 1,1 mld dolarů jen část firmy

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Google si oficiálně plácnul s HTC a za 1,1 miliardu dolarů si k sobě od tchajwanského výrobce přetáhne část jeho talentovaných zaměstnanců, či bude moci nahlédnout pod pokličku know-how společnosti a do budoucna dokonce využívat všechny patenty a designové návrhy společnosti.

Tchajwanské HTC bylo už dlouhodobě v nezáviděníhodné finanční situaci, když se firma pohybovala hned 9 čtvrtletí v řadě v červených číslech. Nyní přichází finanční injekce od Googlu a potřebné znovunastartování této legendární společnosti, která už přispěla mnoha povedenými inovacemi, a to nejen na poli chytrých telefonů.

Jak tedy bude vypadat budoucnost HTC?

Pokud jde o HTC, touto dohodou získá od Googlu nemalou částku 1,1 miliardu dolarů, čili více než 24 miliard korun, aby se minimálně na začátek vrátilo do černých čísel. A později třeba přemýšlelo opět i o vyšších metách.

Velké šance pak společnost vkládá do své příští vlajkové lodi, na které již usilovně pracuje. Zatím sice nevíme, jak se bude nástupce smartphonu HTC U11 (recenze) jmenovat, nicméně je jasné, že pokud se jim telefon opět povede a firma bude mít i dostatek peněz na marketingovou podporu, bude mít konkurence silného protivníka.

A finanční prostředky bude moct tchajwanská firma využít i jinde, např. pro rozšíření své platformy Vive VR, tedy virtuální reality, nebo také investovat v oblasti IoT (internetu věcí), AR (rozšířené reality), či AI (umělé inteligence).

Budoucnost HTC by tedy mohla být opět lepší, než jakých výsledků firma dosahovala v posledních letech.

Co dohoda znamená pro Google?

Kromě toho, že utratí zmíněnou 1,1 miliardu dolarů, získá zatím neuvedený počet talentovaných zaměstnanců HTC, kteří budou pro Google zřejmě dále vyvíjet další telefony Pixel a další zařízení, nebo různé technologie.

Dále Google dostane přístup k tzv. duševnímu vlastnictví firmy HTC, jinými slovy nahlédne přímo pod pokličku této společnosti, a bude moct využívat výrobní patenty a design pro své příští Pixel zařízení.

Jako obvykle, i nyní se bude čekat na schválení regulačními úřady. Očekává se, že bude tato „částečná akvizice“ dokončena na začátku roku 2018.

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Land Rover Explore: odolný smartphone od britské automobilky

Land Rover Explore: odolný smartphone od britské automobilky

VČERA  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Výrobce poměrně robustních aut, které se nezaleknou ani horšího terénu či počasí, nyní přichází s ekvivalentem na poli smartphonů. Land Rover…

Doro 8040: smartphone ušitý na míru těm nejstarším

Doro 8040: smartphone ušitý na míru těm nejstarším

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Smartphone už nemusí být pro vaše prarodiče sprosté či přinejmenším nepříjemné slovo, které by v nich vyvolávalo obavy. Švédský výrobce dostal…

LG G6 a LG V30 brzy dostanou aktualizaci na Android 8.1 Oreo

LG G6 a LG V30 brzy dostanou aktualizaci na Android 8.1 Oreo

VČERA  |  Tomáš Richter  |  2 komentáře

Podle nejčerstvějších zpráv plánuje společnost LG brzy vydat do oběhu aktualizaci na Android 8.1 Oreo pro své loňské superphony LG G6…

Mobilní zobrazení