Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

HTC pokračuje. Google koupil za 1,1 mld dolarů jen část firmy

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Google si oficiálně plácnul s HTC a za 1,1 miliardu dolarů si k sobě od tchajwanského výrobce přetáhne část jeho talentovaných zaměstnanců, či bude moci nahlédnout pod pokličku know-how společnosti a do budoucna dokonce využívat všechny patenty a designové návrhy společnosti.

Tchajwanské HTC bylo už dlouhodobě v nezáviděníhodné finanční situaci, když se firma pohybovala hned 9 čtvrtletí v řadě v červených číslech. Nyní přichází finanční injekce od Googlu a potřebné znovunastartování této legendární společnosti, která už přispěla mnoha povedenými inovacemi, a to nejen na poli chytrých telefonů.

Jak tedy bude vypadat budoucnost HTC?

Pokud jde o HTC, touto dohodou získá od Googlu nemalou částku 1,1 miliardu dolarů, čili více než 24 miliard korun, aby se minimálně na začátek vrátilo do černých čísel. A později třeba přemýšlelo opět i o vyšších metách.

Velké šance pak společnost vkládá do své příští vlajkové lodi, na které již usilovně pracuje. Zatím sice nevíme, jak se bude nástupce smartphonu HTC U11 (recenze) jmenovat, nicméně je jasné, že pokud se jim telefon opět povede a firma bude mít i dostatek peněz na marketingovou podporu, bude mít konkurence silného protivníka.

A finanční prostředky bude moct tchajwanská firma využít i jinde, např. pro rozšíření své platformy Vive VR, tedy virtuální reality, nebo také investovat v oblasti IoT (internetu věcí), AR (rozšířené reality), či AI (umělé inteligence).

Budoucnost HTC by tedy mohla být opět lepší, než jakých výsledků firma dosahovala v posledních letech.

Co dohoda znamená pro Google?

Kromě toho, že utratí zmíněnou 1,1 miliardu dolarů, získá zatím neuvedený počet talentovaných zaměstnanců HTC, kteří budou pro Google zřejmě dále vyvíjet další telefony Pixel a další zařízení, nebo různé technologie.

Dále Google dostane přístup k tzv. duševnímu vlastnictví firmy HTC, jinými slovy nahlédne přímo pod pokličku této společnosti, a bude moct využívat výrobní patenty a design pro své příští Pixel zařízení.

Jako obvykle, i nyní se bude čekat na schválení regulačními úřady. Očekává se, že bude tato „částečná akvizice“ dokončena na začátku roku 2018.

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Xiaomi Mi Note 3 zaujalo odborníky. Umí fotit lépe než iPhone 7

Xiaomi Mi Note 3 zaujalo odborníky. Umí fotit lépe než iPhone 7

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Zhruba v polovině září došlo ke změně metodiky testování fotoaparátů DxOMark ve smartphonech. Od té doby již odborníci…

Odlehčené Google Maps Go jsou nyní dostupné ke stažení

Odlehčené Google Maps Go jsou nyní dostupné ke stažení

DNES  |  Tomáš Richter  |  3 komentáře

Před týdnem jsme vás informovali, že Google vypustil finální verzi Androidu 8.1 a spolu s ním ještě vyšel Android…

Essential Phone půjde nově probudit dvojitým poklepáním

Essential Phone půjde nově probudit dvojitým poklepáním

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  2 komentáře

Zařízení Essential Phone od tvůrce Androidu Andy Rubina se zatím příliš nedaří. Kromě chabých recenzí jeho fotoaparátu a…

Mobilní zobrazení