Mobilizujeme.cz

HMD na MWC představí nové chytré Nokie a tlačítkovou legendu

  |  5 komentářů  |  autor:

HMD Global, společnost jež má výsadní právo na výrobu zařízení osazených logem Nokia, má v plánu na MWC 2017 představit rovnou 4 nové telefony – 3 smartphony a 1 tlačítkovou legendu.

Tip: První Nokia smartphone je pro Čechy naprosto nezajímavý

Kromě Nokie 6, která si již svou premiéru odbyla a je prozatím dostupná exkluzivně pro čínský trh, HMD představí další dva smartphony s nejnovějším Androidem 7.0 Nougat – Nokii 3 a Nokii 5. Výše zmíněná, již představená „šestka“ nabízí  5,5″ Full HD displej, o výkon se stará Snapdragon 430, doplněný 4 GB RAM a 16 Mpx zadní fotoaparát. Jak už samotné označení telefonů napovídá, Nokia 3 a 5 budou v portfoliu společnosti na nižší pozici, můžeme tedy očekávat slabší výkon a nižší cenu.

Podle dosavadních informací si má Nokia 5 ponechat procesor Snapdragon 430 svého většího bratříčka, zatímco displej se má zmenšit na 5,2″ s nižším HD rozlišením. Velikost operační paměti by měla být poloviční, tedy 2 GB RAM a snížit se má i rozlišením zadního fotoaparátu, očekává se 12 Mpx. Toto osekání specifikací by mělo vyústit ve snížení ceny o cca 1 300 Kč. Nokia 5 by měla být dostupná za zhruba 5 000 Kč a Nokia 3 za 3 500 Kč.

Tip: Číňané zdraví do Nokie. Vyrobili „nástupce celosvětového hitu“

Pravděpodobně nejzajímavějším telefonem, jež má HMD v plánu představit, však není smartphone, ale jednoduchý hloupý telefon. Konkrétně se má jednat o nástupce legendární Nokie 3310. Tento telefon proslul svou nekonečnou výdrží na jedno nabití a téměř nerozbitnou konstrukcí. Za necelých 1 700 Kč by měl nástupce Nokie 3310 cílit hlavně na bývalé majitele této legendy, kteří by ji mohli používat jako záložní telefon.

HMD má naplánovanou tiskovou konferenci na 26. února. Tímto krokem bude údajně mířit přímo na evropské zákazníky, o ostatních trzích se zatím v plánech nezmiňuje.

Zdroj: Venturebeat

ČLÁNKY:, , , , , , ,
Číňané mají roztomilý miniklon iPhonu. Je menší, než byste čekali

Číňané mají roztomilý miniklon iPhonu. Je menší, než byste čekali

DNES  |    |  diskuze (0)

Čínské klony zařízení známých značek nejsou ničím neobvyklým. Jenže když k tomu přidáme i trochu té vlastní invence, vyjde nám něco vskutku originálního.…

Vědci vyvíjejí flexibilní baterii, která může běžet na slané vodě

Vědci vyvíjejí flexibilní baterii, která může běžet na slané vodě

DNES  |    |  diskuze (0)

Ano, je tady další z řady převratných vynálezů, který slibuje zázračnou technologii budoucnosti. Tentokrát sice vědci nehodlají prodloužit výdrž baterie – ačkoliv…

Další únik naznačuje bezdrátové nabíjení v nových iPhonech

Další únik naznačuje bezdrátové nabíjení v nových iPhonech

DNES  |    |  3 komentáře

Představení nových iPhonů pomalu ale jistě klepe na dveře a ve vzduchu i přesto stále visí několik otázek, které ještě nebyly zodpovězeny.…

Mobilní zobrazení