Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Galaxy S8 je lepší volbou než iPhone X, tvrdí Consumer Reports

  |  16 komentářů  |  autor: Tomáš Richter

Experti z Consumer Reports přišli se zprávou, kde se snažili pečlivě analyzovat výhodnost koupě iPhonu X a srovnat ji s prémiovými telefony od společnosti Samsung. Výsledkem studie je konstatování, že iPhone X není až tak skvělá koupě.

Pokud jste náhodou přeskočili anotaci a v hlavě vám uvíznul jen nadpis článku a už se chystáte nám to v komentářích nandat, tak ještě vydržte. S tímto výsledkem přišli kolegové z Consumer Reports, kteří se snaží uživatelům pomoci při výběru zařízení prostřednictvím nezaujatého hodnocení. Smyslem tak je, aby se zákazník mohl snáze rozhodnout, zda-li například chytrý telefon koupí nebo nekoupí a aby měl o zařízení jakýsi ucelenější přehled.

A jak vychází najevo, iPhone X (recenze) se z pohledu zákazníka jeví jako horší koupě než například Galaxy S8 (recenze) nebo Galaxy S8+ (recenze), a dokonce jej předběhnul iPhone 8 a 8 Plus. Metodika měření nebyla úplně ve smyslu výkon/cena/užitná hodnota jako spíše reálný přínos pro zákazníka za danou cenu a možné vynaložené náklady z hlediska odolnosti daného zařízení. Tak třeba iPhone X jasně dominoval v kategoriích „displej“ a „fotoaparát“, kdy displej si zasloužil pochvalu za věrné podání barev a čitelnost a fotoaparát byl shledán tím nejlepším, jaký je momentálně ve smartphonech k mání. Stejně tak Consumer Reports konstatuje, že funkce Face ID funguje“velmi efektivně“ a telefon rychle odemkne.

A jaképak že jsou mínusy? Nižší výdrž baterie, menší odolnost a vysoká pořizovací cena telefonu oproti konkurentům a také vyšší ceny oprav. Například za opravu poškozeného displeje iPhonu X můžete zaplatit až sedm tisíc korun a za poškození zad nebo vnitřních komponentů i dvanáct tisíc. Na druhou stranu kolik stojí taková oprava displeje u Galaxy S8? Kolem šesti tisíc až osmi tisíc? To také není málo. Výměna zadního krytu vyjde na dva až tři tisíce. Takže ano, z celkového pohledu je to u Samsungu levnější, ale samotná „es osmička“ také není bůhvíjak odolná.

Nicméně toto je výsledný verdikt ohledně nejlepší koupě. Na prvních místech jsou Samsung Galaxy S8, S8 + a S7 následovány iPhony 8 a 8 Plus. Až za nimi přícházejí Note 8 a iPhone X. U Notu 8 jsou důvody obdobné. Relativně vysoká cena a velká „křehkost“ zařízení.

A co na tyto telefony říkáte vy?

zdroj: SamMobile, phoneArena

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Bayer
Bayer

Záleží na každém, co od toho očekává.Pro mne je díky SPenu Note 8 výkonný pracovní nástro a ostatní jsou jenom drahé hračky. Když budu chtít dělat pořádné fotky, tak si koupím zrcadlovku. Jestli chce někdo smartfouna „na hraní“, doporučil bych S7 Edge.

Jan
Jan
To vím celou dobu, že Samsung má lepší mobily než Apple s iPhony, už jen iPhone 8 má hnusné rámečky kolem displeje a co má Samsung roky, tak iPhone prodává předraženě. Jsem rád, že nejsem „novinář“, abych lezl do *** a můžu si vyjádřit, že iPhone X dorovnal trh, který mu ujíždí. Apple bude muset dělat iPhony ještě dražší – pro snoby, aby si udržel image značky pro bohaté, příští iPhone 9 bude hardwarově na úrovni Samsungu S7 s cenovkou za 1400$ a zde budou psát, jak je to super mobil. Už je to do očí bijící, že iPhony jsou… Číst vice »
mir
mir

Proboha už to přestaň hulit.

Jerry
Jerry

Honzo, ty jeden brepto, utíkej k TV a zapni si Barrandov ať něco nezmeškáš, tohle je na tebe příliš komplikovaná záležitost :))

Bob
Bob

Uklidni se a dej si prášek. :)) Každý ať si koupí co chce. Někdo si koupí Apple a někdo android.

Petr
Petr

Ty jsi mi ale ,,odborník”
S tímhle rozumem je Té tady škoda

Libb
Libb

Jestli porovnali jen cenu, displej a řešili případné opravy, je to hodně málo.

Richy
Richy

Tihle dva výrobci co si hrajou na prémiové značky, mají chyby ve výrobních procesech a z výsledných sérií jsou akorát tak nedodělky.

Lee
Lee

To se při vývoji nových technologií stává,při jejich kopírování už méně. :D Bez těchto společností bys teď ještě volal z pevné linky a svůj příspěvek psal na nějakém starém počítači.

Marek Studnicka
Marek Studnicka

Samsung S8 Plus a poté Note 8,jednoznačně špička!!!IPhone X,to je co?Aha,ten předraženej Tuctovej model?Už jsem dostal čest si ho vyzkoušet-zhruba na hodinu.Děkuju,Nemám zájem.

Bob
Bob

To víš, že je to pro tebe špička. Android bude vždy pro takové špička. :)) Za mě vyhrává společnost Apple. Kvalita za rozumnou cenu.

Lukáš
Lukáš

Si zaspal tak poslední 3 roky ne ? To ještě ta kvalita platila ale to co předvádí apple poslední dobou bych za kvalitu nepovažoval

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Výrobce Nokií získal finanční injekci ve výši 100 milionů dolarů

Výrobce Nokií získal finanční injekci ve výši 100 milionů dolarů

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

HMD Global, výrobce telefonů Nokia, od investorů získává 100 milionů amerických dolarů v rámci druhého kola financování vedeného společností Ginko…

Nejmodernější elektrický holicí strojek Xiaomi nyní ve slevě

Nejmodernější elektrický holicí strojek Xiaomi nyní ve slevě

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Xiaomi nabízí mnohé produkty do domácnosti, nicméně ne všechny musejí být automaticky i chytré. Příkladem je elektrický holicí strojek.…

Proč vlastně nemá telefon OnePlus 6 bezdrátové nabíjení?

Proč vlastně nemá telefon OnePlus 6 bezdrátové nabíjení?

DNES  |  Jakub Foltýn  |  diskuze (1)

Nová vlajková loď OnePlus 6 ve své nadupané výbavě nenašla místo pro bezdrátové nabíjení. Jaké je vysvětlení společnosti? „Bezdrátové…

Mobilní zobrazení