Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

FUP limit u internetu v mobilu od O2 má svou hranici, kdy zas skončí?

  |  22 komentářů  |  autor: Jindřich Srb

Vyzkoušel jsem tak trochu náhodou zajímavou věc. Mám na svém čísle aktivován internet v mobilu od O2, kde je týdenní limit dat 37,5 MB. Poté dojde automaticky ke zpomalení na šnečí rychlost 16 kB/s. Jaké ovšem bylo mé překvapení, když se zas internet rozjel rychle zhruba po překročení 120 MB stažených dat. Že to není možné? Máme důkaz!

Internet v mobilu od O2 je základní datový tarif, který přináší měsíčně pouhých 150 MB dat, rozdělených ještě nesmyslněji na týdenní bloky po 37,5 MB. Po překročení se vždy rychlost automaticky zpomalí na pouhých 16 kB/s, což je v praxi takřka nevyužitelné v dnešní době. Tentokrát jsem však vyzkoušel, jak bude tarif reagovat na to, že přes něj budu stahovat data dále, byť za cenu šíleného omezení. Výsledek se dostavil zhruba po stažení 120 MB! Už zase funguji rychle, jako bych neměl FUP omezení. Týdenní blok mi přitom končí až zítra, ve středu 5.10., což potvrzují přiložené fotografie a naměřená rychlost aplikací Speedtest.net. Vyzkoušel jsem server v Praze i Itálii, pokaždé to šlape podobně rychle.

Pokud máte podobnou zkušenost, dejte nám vědět do diskuze níže.

 

ČLÁNKY:

Diskuze

avatar
10 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
lukasFrantaPájaGeorgloveriki72 Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
mk
mk

A já Vás překvapím ještě víc, zkuste jednorázově dobít za 300kč a máte nárok na výhodu, zvolte internet za 20kč na týden a u tohoto tarifu nedojde ke spomalení nikdy, takhle už to mám rok a jsem velice spokojen. Za 80kč měsíčně absolutně neomezený internet.

riki72
riki72

Jo,jo…ale běží ti to proto, že aktivaci máš již cca rok…když to uděláš teď u nové karty, nebo nové aktivaci tak tě hned stopnou a uplatní FUP…otestováno…používal jsem to skoro dva roky,ale teď je konec

Georglove
Georglove

Přesně tak. Taky jsem měl úplně neomezený net a šlapal skvěle do té doby než jsem si musel vyměnit simku, protože ta stará odešla do věčných lovišť.:-) A pak náhle jsem měl po neomezenosti. Zaščal fungovat FUP.

mk
mk

ano, vždy jednou za čtyři týdny a lepší je den před vypršením, pak už nemusíte nic volit, automaticky se to po 24 hodinách po dobití obnoví.

Mk
Mk

Ještě dodám, že je potřeba zrušit esemeskou ten stávající za 40kč, protože ten by se taky automaticky obnovoval a pak by vám běžely souběžně dva tarify.

tatko
tatko

U O2 nejsem,ale toto mne zaujalo. Lze nejak, nejlip smskou, zjistit, jaky (jake) tarify mam aktivovane, jejich platnost, stazene data?

Palan
Palan

Ten jejich limit snad nikdy nefungoval… Za 5 měsíců využívání (vc. prehravani nekolika youtube videi denne) mi SMSka o překročení limitu přišla jen 1x.
Tohle je jedina (byt nefunkcni) vec, kterou bych O2 pochvalil :D

Sigurd
Sigurd

tak hlavně držte huby, bo nám to O2 zatrhne! využívám to od samého počátku, je to jediná služba ve které porážíme (cenou) okolní země (cca 80-100kč měsíčně za „neomezená“ data)

Zdenek
Zdenek

Bohužel ty vydřiduši ten limit máj ale podle me jen na nové aktivovane služby já jsem měl 3 roky u svého paušálu internet start za 150kc a mohl jsem stahovat klidně 3GB a nic se nespomalilo ten internet jsem měl aktivovanej k nově zakoupenému iPhone 3G jmenovalo se to kdysi nějak jako iPhone neon a VŠE bylo super než jsem před dvěma měsíci prodluzoval smlouvu a dali mi za stejnou cenu ten “ dražší “ tarif za 300 ale tam mi to opravdu odecita data až moc poctivě což si kontroluji přes mojeo2.cz a jsem vázne nas.anej protože mám SGS2… Číst vice »

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Xiaomi Redmi Note 6 Pro uniká už i na živých snímcích

Xiaomi Redmi Note 6 Pro uniká už i na živých snímcích

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Čínské Xiaomi uvedlo model Redmi 6 Pro už v červnu, teď v září pak začaly jeho prodeje v Indii. Nyní na videu…

Blíží se prodej Xperie XZ3 na českém trhu, známe podrobnosti

Blíží se prodej Xperie XZ3 na českém trhu, známe podrobnosti

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Dlouho očekávaný vlajkový model od japonské společnosti Sony jménem Xperia XZ3 by měl v příštích dvou týdnech dorazit na…

Twitter brzy znovu zavede chronologické řazení příspěvků

Twitter brzy znovu zavede chronologické řazení příspěvků

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Zástupci sociální sítě Twitter oznámili, že brzy umožní zobrazování tweetů v obráceném chronologickém pořadí, tedy bez algoritmů. Tedy tak, jak…

Mobilní zobrazení