Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Číňané ruší zpackanou aktualizaci u telefonu OnePlus 5

  |  5 komentářů  |  autor: Tomáš Rajnoch

Na konci roku 2017 vypustila společnost OnePlus aktualizaci pro model 5. Aktualizace sebou přináší nový Android 8 Oreo s nadstavbou OxygenOS 5.0 Bohužel je systém dle výrobce plný chyb, a proto aktualizaci nyní stahuje.

OnePlus před nedávnem uvolnilo aktualizaci pro OnePlus 5 (recenze). Konkrétně na telefony začal posílat nadstavbu OxygenOS 5.0, která je založena na nejnovějším Androidu 8. Do telefonu tak dorazily funkce jako Face Unlock, „picture-in-picture“ nebo možnost paralelních aplikací. Vylepšení se dočkala i aplikace fotoaparátu. Pokud jste se ale těšili, že aktualizaci v brzké době dostanete, budete zřejmě zklamáni.

Výrobce totiž tuto aktualizaci ruší. A jaký k tomu má důvod? Jednoduchý. V systému je mnoho chyb. Společnost se tak rozhodla, že pošle rovnou OxygenOS 5.0.1, který je prozatím na modelech 3 (recenze) a 3T. Jaké všechny vylepšení však tato verze systému pro model 5 přinese, není zatím jisté. Pravděpodobně však budou velice podobné těm, které jsou k dispozici v OxygenuOS 5.0. Vše by alě mělo být plynulejší a bez chyb.

Na jednu stranu je tak dobře, že se výrobce rozhodl chyby opravit a nerozesílá aktualizace dále. Na stranu druhou se však společnost určitě setká s naštvanými fanoušky, kteří již netrpělivě očekávali příchod nového systému. Kdy se totiž OxygenOS 5.0.1 s Androidem 8 Oreo objeví na telefonech OnePlus 5, není zatím jisté.

zdroj: gizmochina

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Dejv
Dejv

Neviděl bych to tak dramaticky, verzi 5.0 s oreo mám od 24.12. a kromě jedné aplikace která občas sama spadne mi jede vše dobře. Ale samozřejmě pokud to lehce uspechali je fajn že zbytku vydají rovnou 8.1

lordx
lordx

Já mám Oreo na OP5 asi týden (přes Oxygen Updater) a funguje až na asi dvě drobnosti stejně skvěle, jako Nougat. Štve mě horší Ambient displej (zobrazuje jen ikony a už ne přímo detailní náhled notifikací), asi 2x mi spadla aplikace nastavení při vybírání vyzvánění. A to je vlastně všechno, teď už nepadá a všechno, co jsem vyzkoušel z funkcí, funguje dobře.

Milan
Milan

Dnes mi dorazila aktualizace 5.01
Všechno v cajku.

Chase
Chase
Autor na sebe v textu jen prozradil, že o OxygenOS 5.0 neví zhola nic… face ulock na OP5 totiž s verzí 5.0 vůbec nepřišel. AKtuálně jej má jen Open beta 3, která však přišla jen lidem z betaprogramu. Na ní žádnou chybovost nepočiťuji. Systém funguje v pohodě a bez chyb. Pokud OnePlus přišlo na to, že mám ve stable verzi zásadnější chyby, je naprosto korektní pozastavit aktualizace. Není to první výrobce, kterému se toto povedlo. K OnePlus naopak musím říci, že je to jeden z mála výrobců, který se opravdu stará o to, aby na jeho telefonech byl systém aktuální.… Číst vice »
kolotočar
kolotočar

haha HARABURDA

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Samsung Galaxy Note 9 má přijít dříve, než se čekalo

Samsung Galaxy Note 9 má přijít dříve, než se čekalo

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Nejnovější informace hovoří o tom, že nadcházející vlajkový model Samsung Galaxy Note 9 přijde o měsíc dříve, než se…

LG Q7: voděodolnost, slušná výbava, a nevyříznutý displej

LG Q7: voděodolnost, slušná výbava, a nevyříznutý displej

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (1)

Nejnovější telefon od LG vychází z vlajkového modelu společnosti, ale díky několika kompromisům by měl vyjít podstatně levněji. Ne…

Google pracuje na tajném AR headsetu. Oživí snad Google Glass?

Google pracuje na tajném AR headsetu. Oživí snad Google Glass?

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

V průběhu posledních několika let můžeme jasně sledovat extenzi zábavního průmyslu o technologie spojené s virtuální realitou. Za zhruba…

Mobilní zobrazení