Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Bude skládací telefon Samsung Galaxy X jen pro vyvolené?

  |  komentovat  |  autor:

První skládací telefon od Samsungu, kterému se zatím přezdívá Galaxy X, bude dost možná nejzajímavějším telefonem roku 2018. Podle nejnovějších informací však půjde o těžce nedostatkové zboží.

Samsung nám příchod prvního skládacího telefonu v roce 2018 oficiálně potvrdil 12. září, tedy přesně v den představení výročního iPhonu X, který má určovat trendy budoucnosti. Jenže to možná nebude Apple, ale Samsung, kdo doopravdy ukáže budoucnost. Jaké jsou nejnovější zprávy o možná nejočekávanějším telefonu nejen příštího roku, ale i několika posledních let? Kdy se Galaxy X poprvé ukáže, či představí?

Jako nejpravděpodobnější se jeví veletrh CES 2018, který proběhne na začátku ledna v Las Vegas. Samsung by zde mohl být hlavní hvězdou a získat veškerou pozornost světových médií právě pro sebe. A navíc by ji také bylo více, než na veletrhu MWC 2018, kde bude větší konkurence. A také se dá očekávat, že tou dobou už se budou blížit novinky řady Galaxy S9, kterým jistě nebude chtít vzít výrobce slávu.

Ať už ale představení prvního skládacího telefonu od Samsungu proběhne na úvod roku, nebo až v jeho průběhu, nyní se opět začíná spekulovat o tom, že půjde pouze o limitovanou edici. Samsung prý nebude chtít zbytečně moc riskovat a svůj první skládací telefon nejprve uvede jen pro domovský trh v Jižní Koreji, navíc jen s omezeným počtem kusů, konkrétně 100 000. Pro představu, špičkových Samsungů nebo iPhonů se jen čtvrtletně prodávají desítky milionů kusů.

Tip: Samsung slibuje revoluci na rok 2018, uvede první skládací telefon

Samsung už tuto méně riskantní taktiku vyzkoušel u phabletu Galaxy Note Edge v roce 2014, který se například v České republice ani dalších zemích nikdy oficiálně nezačal prodávat. Zůstal pouze exkluzivním zbožím v domovské Jižní Koreji, posléze ještě v Indii. Jen někteří novináři, včetně naší redakce Mobilizujeme.cz měli možnost si tehdy ještě unikátní zařízení s ochutnávkou technologie budoucnosti vyzkoušet.

Pokud jde o informace o samotném skládacím telefonu Samsung Galaxy X, už dříve jsme se dozvěděli, že společnost pracuje na dvou různých typech skládacího smartphonu. První ukrývá displej uvnitř na obou rozevíratelných částech a po otevření získáte větší „tabletový“ displej. Druhý koncept má displej na obou rozevíratelných částech zvenku, čili takové zařízení nemusíte otevírat, pokud nepotřebujete větší obrazovku.

zdroj: Forbes

ČLÁNKY:, , , ,
Praha spustila Wi-Fi v metru. Zatím ve zkušebním provozu

Praha spustila Wi-Fi v metru. Zatím ve zkušebním provozu

DNES  |    |  diskuze (1)

Praha se snaží nebojácně prorazit ve smetánce evropských metropolí a značně modernizuje. Postupný rozkvět začal například s novými tramvajemi, ve kterých se…

Léto skončilo a Geekbuying zlevňuje chytré produkty na sport

Léto skončilo a Geekbuying zlevňuje chytré produkty na sport

DNES  |    |  diskuze (0)

Jak už to tak bývá, na konci letní sezóny dochází k různým výprodejům. A jedním takovým je i akce u předního zahraničního…

Nokia představí tento týden nový smartphone. Bude to Nokia 7?

Nokia představí tento týden nový smartphone. Bude to Nokia 7?

DNES  |    |  diskuze (1)

Veškeré předchozí spekulace naznačovaly, že Nokia představí své další telefony až příští rok. Nyní se ale dozvídáme, že tomu tak nebude. Finská…

Mobilní zobrazení