Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Bill Gates používá telefon s Androidem

  |  1 komentář  |  autor: Tomáš Richter

Stanice Fox News odvysílala zajímavý rozhovor. Jejím hostem byl Bill Gates, bývalý CEO a zakladatel společnosti Microsoft.

Jak jistě víte, Microsoft letos v létě přestal oficiálně podporovat systém Windows Phone. Jak toto rozhodnutí ovlivnilo významné uživatele a na jakou náhradní platformu přešli? V nedělním rozhovoru Bill Gates prohlásil, že i on byl nucen přejít a nyní používá telefon se systémem Android. Na moderátorovu otázku, jestli může prozradit výrobce a typ zařízení, neodpověděl. Řekl jen, že je to telefon s velkým množstvím aplikací od Microsoftu.

Naší kolegové ze serveru PhoneArena se snažili vylučovací metodou zjistit, jaký telefon Bill Gates momentálně používá. Vycházeli z toho, že v současné době mají v USA největší zastoupení tito výrobci: LG, Samsung, Motorola a Google, plus možná i HTC a Sony.  Nicméně nejvážnějším kandidátem se zdá být Samsung. Důvod je prostý. Korejský gigant a společnost Microsoft spolu již několik let úzce spolupracují a od chvíle, kdy byl představen Galaxy S6, má každá následující vlajková loď předinstalovány aplikace od Microsoftu.

Jako možní adepti se tedy jeví Galaxy S6, S6 Edge a S6 Edge Plus, dále S7 nebo S7 Edge, S8, S8 Plus nebo Note 5 a Note 8. Střední třídu a modelovou sérii Active vynechme. Pro člověka takového postavení se nezdají jako vhodné alternativy.

Pokud vycházíme z logiky, že v době, kdy vyšel Samsung Galaxy S6, S6 Edge a Note 5, měl Microsoft stále vlastní vlajkový model Lumia 950/950 XL, tak nelze předpokládát, že by Bill Gates vlastnil jeden z výše uvedených telefonů.

Navíc údajně prohlásil, že není fanouškem zahnutých displejů. To by v tomto případě vyřadilo S8, S8 Plus i Note 8. Mimo to jde o relativně nové telefony. Vyřazovací metodou nám zůstávají modely S7 a S7 Plus, který je ale zahnutý. Touto metodikou dostáváme jediné možné zařízení – Samsung Galaxy S7 (recenze).

ČLÁNKY:, , , , , , , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Radek
Radek

Podle jedné iOvce iPhone nevlastní člověk co žije od výplaty k výplatě. Nejbohatší člověk světa už tolik zchudl?

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Land Rover Explore: odolný smartphone od britské automobilky

Land Rover Explore: odolný smartphone od britské automobilky

VČERA  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Výrobce poměrně robustních aut, které se nezaleknou ani horšího terénu či počasí, nyní přichází s ekvivalentem na poli smartphonů. Land Rover…

Doro 8040: smartphone ušitý na míru těm nejstarším

Doro 8040: smartphone ušitý na míru těm nejstarším

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Smartphone už nemusí být pro vaše prarodiče sprosté či přinejmenším nepříjemné slovo, které by v nich vyvolávalo obavy. Švédský výrobce dostal…

LG G6 a LG V30 brzy dostanou aktualizaci na Android 8.1 Oreo

LG G6 a LG V30 brzy dostanou aktualizaci na Android 8.1 Oreo

VČERA  |  Tomáš Richter  |  2 komentáře

Podle nejčerstvějších zpráv plánuje společnost LG brzy vydat do oběhu aktualizaci na Android 8.1 Oreo pro své loňské superphony LG G6…

Mobilní zobrazení