Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Apple si nakonec nenechá data ze čtečky tváře jen pro sebe

  |  6 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Zpravodajská agentura Reuters velmi důrazně varuje, že společnost Apple prý nakonec bude poskytovat některá data ze své technologicky pokročilé čtečky tváře Face ID, kterou najdeme u nového iPhonu X, i vývojářům třetí strany. Je to dostatečný důvod k obavám?

Apple se přitom během své keynote s představením iPhonu X a jeho nové čtečky tváře nechal slyšet, že veškerá data zůstanou jen a pouze v samotném telefonu, čili nepůjdou ani na servery Applu. Tedy tak, aby bylo řešení co nejvíce bezpečené. Ovšem nyní se dostala ven zpráva od agentury Reuters, podle které hodlá Apple sdílet některá svá data související se čtečkou tváře s vybranými vývojáři třetí strany.

Je to důvod k obavám?

Na jednu stranu prý Apple bude pečlivě vybírat takové společnosti, které by získaná data se souhlasem uživatelů neměly zneužít, a bude po nich požadovat, aby data uživatelů jablečných zařízení – konkrétně zatím jen iPhonu X vybaveného novou čtečkou tváře – dále nepřeprodávala. Přitom prý Apple nebude poskytovat veškeré informace o svých uživatelích, ale „jen“ hrubou mapu obličeje se zhruba 50 různými výrazy ve tváři. Takže by se teoreticky neměla ven dostat například vaše fotka, nýbrž v nejhorším scénáři jen hrubý vzor, podle kterého nejspíše nepůjde poznat daného člověka. Tato data by měla společnostem sloužit například pro vytvoření různých avatarů v aplikacích, apod.

Tip: Čtečka tváře u iPhonu X není stoprocentní. Jak se dá obelstít?

Ovšem na druhou stranu, co když získají společnosti spolupracující s Applem více, než by bylo zdrávo? Jak si člověk může být opravdu jistý tím, že z jeho telefonu neputují na servery Applu a následně na servery jiných společností, nedejbože nějakých hackerů, až příliš citlivá data? Jak vůbec budou vypadat lidské výrazy na „hrubé mapě“, o které je řeč? Nejen na tyto otázky bude rozhodně potřeba najít odpovědi, které by majitele iPhonu X a uživatele Face ID technologie alespoň trochu zase uklidnily.

Už teď je ale jasné, že paranoidní jedinci by o novém jablečném telefonu neměli raději snad ani přemýšlet.

zdroj: Reuters

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Radek
Radek

To jako že si iOvce včera koupili „bezpečný“ telefon za 50 000 a dnes jejich fotka oblétla svět? Tak taková investice se určitě vyplatila.

koko
koko

I s bankovními účty a profilem dne , se zvyklostmi, nakupy, zálibami ..

Velo
Velo

Volodroid vždy pobaví :-)

koko
koko

Nj. Big brother…

JaroB
JaroB

Áno… Hlavne, že ste odovzdali NEMENNÝ biometrický údaj na základe ktorého sa usvedčuje kriminalita… Ešte som nepočul, že by niekto bol odsúdený za to ako vyzeral ale za to, že našli jeho odtlačky prstov ich „pár“ bolo… Takže tú otázku preformulujte na odtlačok prsta a nie na ksicht… Ja som zbožne čakal kedy prejde tá debilna mánia zo zberom odtlačkov

Petas
Petas

Pro vyvojare tretich stran aby mohli delat avatara v aplikaci??? To jako vazne?? Co sme decka, ze potrebujem v kazde aplikaci hov-o co se tvari jako my?????

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
První čtečku otisků prstů pod displejem přinese čínské Vivo

První čtečku otisků prstů pod displejem přinese čínské Vivo

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Společnost Synaptics je lídrem v oblasti biometrických technologií. Před pár dny pak představila snímač otisků prstů, který je…

Recenze Huawei P9 Lite mini: s dvojitou zeštíhlující kúrou

Recenze Huawei P9 Lite mini: s dvojitou zeštíhlující kúrou

DNES  |  Michal Maňák  |  diskuze (0)

Huawei vždycky exceloval, pokud šlo o dobře vybavené telefony za slušnou cenu. Otázkou proto je, jak ustojí situaci,…

Huawei P11 by měl být představen v prvním čtvrtletí roku 2018

Huawei P11 by měl být představen v prvním čtvrtletí roku 2018

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

O smartphonu Huawei P11 jsme se již dozvěděli pár zajímavých informací. Dle spekulací to tak vypadá, že se…

Mobilní zobrazení