Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Čtečka tváře u iPhonu X není stoprocentní. Jak se dá obelstít?

  |  5 komentářů  |  autor: Martin Skořepa

Převratná čtečka tváře u nového iPhonu X je sice už z principu výrazně bezpečnější než i ten nejdokonalejší senzor rozpoznávající otisky prstů, nicméně existuje reálný případ, kdy se dá snadno obelstít. A jak možná správně hádáte, stačí mít jednovaječné dvojče, které je vám zkrátka velmi podobné.

Tip: Podle analytiků je Face ID technologicky vyspělejší, než se čekalo

U nové čtečky tváře Face ID slibuje společnost Apple přesnost neskutečných 1 000 000:1, oproti dosavadním 50 000:1 u čtečky otisků prstů. Jde tedy o výrazný pokrok v oblasti zabezpečení. Navíc čtečka funguje velmi intuitivně a rychle, odemknutí proběhne ve vteřině.

https://www.youtube.com/watch?v=v_MTjDUzfKQ

První recenzenti již mohli vyzkoušet nejen fungování čtečky na sobě, ale také na některých „zvláštních“ případech. A výsledek?

Face ID si poradí, ať už nosíte sluneční brýle, čepici, šálu, či jiné módní doplňky. S čím si však neporadí, jsou jednovaječná dvojčata. Zde by si tedy majitelé měli dávat dost dobrý pozor, aby jim telefon neodemknul jejich sourozenec. Ale jde opravdu o velmi výjimečný případ, neboť jak jistě tušíte, jednovaječných dvojčat je na světě jako šafránu.

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Radek
Radek

Podle Applu by při současné sedmapůl miliardové populaci mělo dojít k 7500 omylům. Pokud by si všech 40 mil. jednovaječných dvojčat koupili iPhone X, spolehlivost by natolik klesla, že by to mohl Apple rovnou zabalit.

zdenál
zdenál

Není tvrzení „Převratná čtečka tváře u nového iPhonu X je sice už z principu výrazně bezpečnější než i ten nejdokonalejší senzor rozpoznávající otisky prstů…“ trochu mimo, když neexistují dva stejné otisky? To by pak nejdokonalejší senzor otisků přeci chybu neudělal, ne?

kazan
kazan

Jinak to odemykání je pekně pomalý. Človek musí dat telefon vždy pred xicht, sakra to musí byt otravný. Čtečku nahmatam v kapse a už vytahnu odemknutý telefon.

kazan
kazan

Taky sem si říkal. Ten članek je silně zaujatý a neseriozní. .

mrtvá žížala
mrtvá žížala

ten clanek je zplacanina a pičovina v jednom… bravo.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Konec zlatých časů? Prodeje telefonů začínají stagnovat

Konec zlatých časů? Prodeje telefonů začínají stagnovat

VČERA  |  Tomáš Richter  |  3 komentáře

Před několika dny jsme přinesli informaci, že Apple v posledním čtvrtletí loňského roku jasně dominoval. A to i navzdory meziročnímu poklesu…

Nové telefony od Sony v předčasném úniku, víme téměř vše

Nové telefony od Sony v předčasném úniku, víme téměř vše

VČERA  |  Luboš Srb  |  13 komentářů

Už už to vypadalo, že se Sony tentokrát povede udržet tajemství a tolik očekávaný inovovaný design odhalí skutečně až na plánované…

Očekávaný topmodel Huawei P20 o sobě dává znovu vědět

Očekávaný topmodel Huawei P20 o sobě dává znovu vědět

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Čínské Huawei letos chystá velice zajímavé modely. Největší pozornost pak dozajista upoutá řada P20, která bude obsahovat tři kousky – P20,…

Mobilní zobrazení