Mobilizujeme.cz

Apple iPhone 6 Plus: Přerostlý, ale stále dobře ovladatelný?

  |  3 komentáře  |  autor:

Druhým z nových iPhonů je první phablet společnosti – Apple iPhone 6 Plus. Zjednodušeně přináší to samé, co nový smartphone 4,7″ iPhone 6, akorát ve větším těle s ještě větším 5,5″ displejem. Při bližším pohledu ale zjistíme, že se liší více, než dost.

Doplněno: Aktuální cena iPhone 6 Plus: (zdroj: Heureka.cz)

Jeden větší než druhý. Pokud se někdo obával nárůstu rozměrů iPhonu 6 ze 4″ na 4,7″, co si asi pomyslel při myšlence iPhonu s obřím 5,5″ displejem? Začněme tedy tím nejdůležitějším – Jak si Apple poradil s větší úhlopříčkou displeje. Nový iPhone 6 Plus patří do kategorie phabletů a je tedy jasné, že v jedné ruce půjde ovládat hůře.

Přesto se Apple snažil co mohl a novinka tak zvládá například lépe rozložit obsah displeje v režimu na šířku. V některých aplikacích to funguje stejně jako na iPadech a máte tak například v jedné části displeje přehled emailů a ve druhé pak daný rozkliknutý email. Přesto jde stále primárně o telefon a výrobce tak přidal i možnost (v případě jednodučního ovládání v režimu na výšku) posunout horní polovinu displeje do dostupnější spodní poloviny, poslouží k tomu klávesa Home button.

Mohlo by vás zajímat: iPhone 6 umí volat na mobilní čísla i bez signálu!

Displej typu IPS LCD je tedy 5,5″ a disponuje Full HD rozlišením 1920 x 1080 px, což znamená jemnost 401 ppi. Díky lepším barvám, kontrastu a čitelnosti na slunci dostal nové marketingové označení Retina HD displej. Další parametry nového phabletu iPhone 6 Plus i kostra vychází ze společného vzoru s iPhonem 6. Takže nechybí hliníkové tělo, tenké provedení (zde 7,1 mm), vyšší hmotnost než u předchozích generací (172 gramů) či nový 64-bit procesor Apple A8. Operačním systémem je iOS 8.

Fotoaparát má opět 8 Mpx a dvojitý LED blesk, novinkou je ale optická stabilizace obrazu, kterou Apple přináší vůbec poprvé! Video zvládá natáčet nový iPhone 6 Plus ve Full HD rozlišení (1920 x 1080 px) při 30 nebo 60 fps či zpomalené slow-motion záběry se 120 nebo dokonce až 240 fps, ovšem při nižším rozlišení. Výrazným vylepšením jsou tzv. Focus pixely, díky čemuž umí iPhone nejen rychleji ostřit při focení, ale také při videu dokonale plynule přeostřit z dálky na blízku a opačně. Premiérou je podpora NFC pro mobilní platby, společnost používá vlastní řešení zvané Apple Pay. O bezpečnost i rychlou identifikaci majitele se stará opět Touch ID využívající snímač otisků prstů zabudovaný v klávese Home button.

Mohlo by vás zajímat: Apple Pay: iPhony a hodinky Watch startují revoluci v placení

Doplněno: Aktuální cena iPhone 6 Plus: (zdroj: Heureka.cz)

Nový phablet Apple iPhone 6 Plus půjde do prodeje ve třech provedeních (zlatém, černo-šedém a stříbrném), a to od pátku 19. září (předobjednávky začnou v pátek 12. září). Základní 16 GB verze vyjde na 799 EUR (22 tisíc korun), větší 64 GB a 128 GB konfigurace přijde na 899 EUR (25 tisíc korun), respektive 999 EUR (28 tisíc korun). Na přesné české ceny si však musíme ještě počkat.

ČLÁNKY:, , , ,
Nové Apple Watch 3 mají problémy s připojením. Vyřešit je má update

Nové Apple Watch 3 mají problémy s připojením. Vyřešit je má update

DNES  |    |  diskuze (0)

Nepochybně největší novinkou, které přinesou Apple Watch Series 3, je osvobození od iPhonu skrze vlastní mobilní připojení. To bude probíhat díky technologii…

Češi přišli s novou aplikací pro předpověď počasí. Je dost dobrá

Češi přišli s novou aplikací pro předpověď počasí. Je dost dobrá

VČERA  |    |  38 komentářů

Čeští vývojáři nezaháleli a přišli s velmi zajímavou aplikací, která se zabývá meteorologií. Pokud si myslíte, že se jedná o nějakou jednoduchou aplikaci,…

U O2 si zítra můžete zamluvit iPhone 8, 8 Plus a Apple Watch 3

U O2 si zítra můžete zamluvit iPhone 8, 8 Plus a Apple Watch 3

VČERA  |    |  diskuze (0)

Minulý týden představila kalifornská společnost Apple nové produkty. Trojici iPhone 8, 8 Plus, X nebo Apple Watch 3. První dva zmíněné smartphony…

Mobilní zobrazení