Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Alza: první majitelé iPhonu X dali na charitu přes 2 000 000 Kč

  |  20 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Přesně před týdnem se spustila vlna kritiky na tuzemského prodejce Alza.cz, který na poslední chvíli prodával první kusy nového iPhonu X pouze s výraznou cenovou přirážkou, kdy se cena vyšplhala až na neuvěřitelných 50 tisíc korun. Přirážka však měla jít na charitu, takže jsme dále zjišťovali podrobnosti o této akci s možná zlým provedením, ale dobrým úmyslem.

Nepřehlédněte: iPhone X za 50 000 Kč? Alza měla dobrý úmysl, ale zlé provedení

Zákazníci Alzy, kteří si pořídili nový iPhone X jako jedni z prvních právě u tohoto prodejce s přirážkou 15 tisíc, respektive v dalších dnech vždy o 3 tisíce za každý den nižší, celkem přispěli na charitu částkou více než 2 miliony korun. Značně tak pomohli neziskovým organizacím Cesta domů, Život dětem a Pestrá společnost. Nejvíce se přispívalo na organizaci Život dětem. Všechny tři vybrané organizace Alza podporuje několik let a různou formou je podpořila v řádu milionu korun.

Zjistili jsme, že 94 % zákazníků, kteří přispěli třem vybraným neziskovým organizacím, mělo předobjednávku na iPhone X. Kdo byl tedy ochotný se do této akce zapojit (leč zákazníci neměli možnost se nezúčastnit, pokud chtěli mít iPhone mezi prvními), tak teoreticky mohl přeskočit ostatní zákazníky ve virtuální frontě, která byla zahájena už od září. Zbylých 6 % zákazníků této možnosti nevyužilo a bude si tedy muset počkat, než dorazí další várka s telefony, které jsou prakticky po celém světě vyprodané.

Mezi přispěvateli a tedy prvními majiteli nového iPhonu X jsou i některé velmi známé osobnosti, například podnikatelé Tomáš Čupr (Slevomat, DameJidlo, Rohlik.cz) nebo Jan Řežáb (Socialbakers), kteří této zvláštní akce u Alzy vedle mnoha dalších dobrosrdečných nedočkavců, či zkrátka nedočkavců využili. Celkem bylo k mání jen 200 kusů, nicméně předobjednávek více než 10 tisíc, takže se logicky dostalo zatím jen na pár zákazníků, a to těch, kteří zmíněným způsobem podpořili neziskové organizace.

A k čemu takto získané peníze vlastně poslouží? Například u neziskovky Pestrá společnost půjdou prostředky na zaplacení výcviku dvou asistenčních psů – náklady na jednoho pejska jsou astronomické, zhruba 230 000 Kč. Ostatní neziskovky, které byly do této charitativní akce Alzy zapojené, své plány jistě také brzy zveřejní.

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
loko
loko

soudě dle úspěchu v Alze by měl Apple upravit prodejní strategii.
Kdyby tak vždy nabízel pár týdnů před regulérním prodejem nového modelu jen omezené množství kusů za 3násobnou cenu, vydělal by a ještě by si někteří připadali neskutečně lepší než ostatní. :-)

dutch
dutch

Tak namiesto odsúdenia a bojkotu, nakoniec tento vychcaný krok ešte budeme velebiť… Bravooo

Willy Tey
Willy Tey

Ale hovno potřebovali odepsat ještě něco víc z daní :DDD

tak teď můžou odepsat celý dvě mega za to co ztěch dementů vytahali :DDD

stuhrlink
stuhrlink

aha takže peníze šli do kanálu formou neziskovek

Velo
Velo

Takže nedobrovolná charita na poslední chvíli je vlastně v pořádku. Aha.

Michal
Michal

Jak nedobrovolna? On ty pitomce snad nekdo nutil to kupovat?

zaxic
zaxic

Né nenutil ty blbečku, ale podělali toho, kdo měl předobjednáno. I kdyby měli jen 50 kusů, měli to rozdat podle času objednávky a čau..

Michal
Michal

Komu řikáš blbečku ty zkurvysyne? Přesto to ti pitomci kupovat nemuseli. A navrh bych je potrestal tím, že už si u nich nic nekoupím.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Samsung Galaxy J8 (2018): převlečené "áčko" s duálním foťákem

Samsung Galaxy J8 (2018): převlečené „áčko“ s duálním foťákem

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (1)

Nový Samsung Galaxy J8 (2018) je docela průměrný telefon střední třídy vycházející ze sesterského modelu Galaxy A6, oproti kterému…

4 telefony Samsungu dostávají nejnovější bezpečnostní update

4 telefony Samsungu dostávají nejnovější bezpečnostní update

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (1)

Nejen Nokia, ale i Samsung vydává nejnovější květnovou bezpečnostní aktualizaci rovnou na několik svých telefonů. Tip: Výrobci telefonů s Androidem…

Na Huawei a Honor telefonech nefungují Google Play služby

Na Huawei a Honor telefonech nefungují Google Play služby

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (1)

Divíte se, proč se na vašem telefonu či tabletu přestaly zobrazovat mapové podklady v některých aplikací? Problém je u…

Mobilní zobrazení