Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Aktualizace opravuje některé chyby a nedostatky u řady Pixel 2

  |  komentovat  |  autor: Tomáš Richter

Pravidelné měsíční bezpečnostní záplaty jsou pro mnoho uživatelů jistě jedním z hlavních důvodů, proč koupit telefon od Googlu namísto jiného zařízení se systémem Android. Tento měsíc se nese v duchu přidání něčeho navíc než jen obvyklých záplat. Google přidal možnost širšího nastavení barev a spolu s tím přidal i opravy menších chyb v systému.

Tip: Recenze Google Pixel 2: ne zcela přesvědčivý superphone

Samotná aktualizace také přináší plánované změny uživatelského rozhraní za účelem prodloužení životnosti OLED displejů včetně nové možnosti zmizení navigační lišty v dolní části obrazovky při delší nečinnosti. Jde o reakci na četné stížnosti uživatelů, kteří poukazovali na vypalování displeje u většího z obou Pixelů. Došlo i k aktualizaci maximálního jasu.

K tomu Google říká: „Tyto nové prvky byly navrženy s veškerou péčí, a to tak, aby nedošlo k narušení uživatelského zážitku. Tímto krokem se snažíme maximalizovat životnost OLED displejů a odvrátit anebo případně oddálit jejich degradaci, protože to je jeden ze známých jevů.“

Až doposud měly modely Pixel 2 a Pixel 2 XL jedinou možnost přepnutí zobrazení na „živější barvy“. Ale po aktualizaci budou mít uživatelé k dispozici 3 varianty, a to živější, přirozené a sytější. Google upozorňuje, že v případě použití profilu „sytějších barev“ budou barvy opravdu sytější a živější za cenu menší přesnosti barevného podání. Je tedy na uživateli, jaké nastavení barev mu vyhovuje.

Kolegové ze zahraničního Android Central se na to podívali a hlásí, že při použití režimu „živějších barev“ nedochází v žádném případě k omalovánkám, jak bychom si mohli myslet. Barvy i nadále působí vcelku přirozeně a příjemně a oceňují tak snahu Googlu zobrazovat barvy přesnější než „oku sice lahodící“, ale nepřirozené.

Dalším důležitým důvodem vydání aktualizace je bezpečnostní záplata pro zjištěnou zranitelnost Wi-Fi známou jako “Krack” . Pro menší Pixel 2 pak přidává balík drobných Bluetooth updatů a opravu problému v souvislosti s podivným zvukovým šumem při dotyku.

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
První čtečku otisků prstů pod displejem přinese čínské Vivo

První čtečku otisků prstů pod displejem přinese čínské Vivo

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Společnost Synaptics je lídrem v oblasti biometrických technologií. Před pár dny pak představila snímač otisků prstů, který je…

Recenze Huawei P9 Lite mini: s dvojitou zeštíhlující kúrou

Recenze Huawei P9 Lite mini: s dvojitou zeštíhlující kúrou

DNES  |  Michal Maňák  |  diskuze (0)

Huawei vždycky exceloval, pokud šlo o dobře vybavené telefony za slušnou cenu. Otázkou proto je, jak ustojí situaci,…

Huawei P11 by měl být představen v prvním čtvrtletí roku 2018

Huawei P11 by měl být představen v prvním čtvrtletí roku 2018

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

O smartphonu Huawei P11 jsme se již dozvěděli pár zajímavých informací. Dle spekulací to tak vypadá, že se…

Mobilní zobrazení