Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

6 důvodů proč je iPhone 6 Plus lepší než konkurence

  |  28 komentářů  |  autor: Tomáš Bárta

Apple společně s iPhone 6 Plus vstupuje do zcela nové kategorie přerostlých smatphonů, nebo chcete-li phabletů. Honba za největším počtem jader a nejvyšším rozlišením displeje se však nekoná. Při vývoji se inženýři soustředili především na softwarovou výbavu, která by měla největší iPhone v historii společnosti odlišit od konkurence.

Doporučujeme: 6 důvodů proč je iPhone 6 Plus horší než konkurence

1) Funkce Reachability

Velký displej sebou přináší snížený komfort při ovládání jednou rukou, což bývá často považováno za největší nevýhodu podobných zařízení. Vysunout notifikační lištu nebo zadat adresu do prohlížeče jednou rukou tak může být téměř nadlidský výkon.

Apple se však držel svého hesla “Think Different” a představil funkci Reachability, která by měla tento problém vyřešit jednou pro vždy. Pomocí dvojitého doteku na tlačítko Touch ID se totiž celé prostředí posune směrem dolů a díky tomu jsou všechny horní nabídky ihned po ruce.

2) Používání iPhonu na šířku

Apple iPhone 6 Plus přináší také poprvé upravené prostředí pro používání v režimu na šířku. Odpadá tak nutnost zařízení stále přetáčet při každém přechodu na domovskou obrazovku. Vzhledem k rozměrům celého zařízení je to zcela logický krok a je až zarážející, že tuto funkci nepřinesli již dříve konkurenční výrobci.

3) Optimalizované aplikace

Apple předpokládá, že iPhone 6 Plus bude často používán právě v režimu na šířku a tak přepracoval většinu svých aplikací, které nově využívají lépe celé plochy displeje podobně jako aplikace pro tablety iPad.

Hlavní zbraní celého ekosystému iOS jsou však aktivní vývojáři, kteří velmi rychle dokáží své aplikace přizpůsobit pro používání na větším displeji. Apple si je toho samozřejmě vědom a již při představování ukázal několik upravených aplikací, které tak poslouží jako vzor pro ostatní.

4) Gesta v iOS 8

Další výhodou proti konkurenci jsou gesta, která obsahuje operační systém iOS. Především pak gesto zpět, které Apple poprvé představil již minulý rok společně se sedmou verzí tohoto systému. Pomocí tahu od levého okraje displeje se tak lze rychle pohybovat například v prohlížeči či jiných aplikacích a nabídkách. Není tak nutné se pokoušet zmáčknout softwarové tlačítko zpět, které je ve většině případů umístěno v levém horním rohu.

5) Platby pomocí Apple Pay

Dvojice nových iPhonů poprvé používají také technologii NFC, která však bude sloužit zatím pouze pro mobilní platby Apple Pay. Někteří z vás si teď možná klepou na čelo a říkají, že konkurence již dávno NFC používá a platit také umí. Bohužel však pouze první skutečnost je pravdivá. Mobilní platby se zatím nikomu nepodařilo masově rozšířit.

Apple se však již nyní může pochlubit uzavřením partnerství s největšími hráči na poli bankovnictví a platebních karet. Spolupráci přislíbily také další společnosti jako například Disney, McDonald, Nike, SubWay nebo Starbucks. Apple má tak největší šanci tuto platformu rozšířit celosvětově.

6) Možnost volat pomocí Wi-Fi

Poslední novinkou je volání pomocí Wi-Fi na klasická telefoní čísla. Pokud tedy například v kanceláři nemáte signál, iPhone 6 Plus použije Wi-Fi a kontaktuje server operátora. Ten pak hovor přepojí dále pomocí mobilní sítě. V praxi tedy užiatel nemusí řešit, zda-li signál má nebo ne, stačí být připojen k internetu. Drobnou vadou na kráse této nové funkce je ale zatím omezená podpora ze strany operátorů. Wi-Fi hovory zatím podporují pouze dva operátoři v Americe a Velké Británii.

Napadají vás některé další důvody, proč si pořídit Apple iPhone 6 Plus? Pokud ano, budeme rádi, když se s námi podělíte v diskuzi pod článkem.

A aby to bylo spravedlivé, těšte se také na článek s důvody, proč spíše než iPhone 6 Plus koupit raději konkurenci na poli phabletů.

Doplněno: 6 důvodů proč je iPhone 6 Plus horší než konkurence

ČLÁNKY:, , , ,
Samsung Gear S3 dostávají Tizen 3.0 se spoustou novinek

Samsung Gear S3 dostávají Tizen 3.0 se spoustou novinek

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Pro uživatele chytrých hodinek Gear S3 máme velmi dobrou zprávu. Dnes pro ně Samsung uvolňuje důležitou aktualizaci Tizen 3.0 a přináší…

Jaký smartphone do 5000 Kč? Poradíme, z čeho vybírat

Jaký smartphone do 5000 Kč? Poradíme, z čeho vybírat

DNES  |  Luboš Srb  |  2 komentáře

Jaký smartphone v ceně do 5000 korun vybrat v roce 2017, třeba na blížící se Vánoce? Máme pro vás několik redakčních…

Samsung chce vylepšené 3D rozpoznávání obličeje u Galaxy S9

Samsung chce vylepšené 3D rozpoznávání obličeje u Galaxy S9

DNES  |  Tomáš Richter  |  3 komentáře

Již dříve jsme vás informovali, že společnost Samsung připravuje nový systém rozpoznání obličeje pomocí 3D senzoru na přední kameře. Tato technologie…

Mobilní zobrazení