Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

ZTE Grand Memo II naživo: Obří displej a nekvalitní zpracování

  |  1 komentář  |  autor: David Šantora

ZTE Grand Memo II disponuje obřím displejem, tenkým tělem, slušnou baterií a nadstavbou Androidu nazvanou MiFavor 2.3. Problémem je dílenské zpracování, které nás prostě nenadchlo.

Grand Memo II působí na první pohled velmi dobře. Tenké tělo o tloušťce 7,2 mm je opravdu impozantní, navíc pokud přihlédnete k zádům přístroje, které připomínají karbon, lze vzhled nazvat „na úrovni“. Toto platí pouze při pohledu z dálky. Jakmile jsme se k ZTE Grand Memo II dostali blízko, mobil vzali do ruky a prohlédli si jej podrobně, nastalo doslova zklamání. Výrobce si příliš nelámal hlavu s lícováním jednotlivých částí, díky čemuž k sobě jednotlivé části doléhají různě a na hranách tak najdete nevzhledné mezery, které si doslova říkají o prach a další drobnosti.

Taktéž klávesy na boku přístroje nepůsobily příliš dobře a jejich křehkost a špatné dílenské zpracování byla viditelná na první pohled. Klávesa pro zapnutí přístroje na pravém boku se dokonce kývala ze strany na stranu, dle toho, kde se jí dotknete. Osobně mě dílenské zpracování od přístroje odrazovalo, nicméně ZTE má stále dost času na jeho dopilování. Na stánku v tomto stavu sice byl každý ZTE Grand Memo II, který jsem zkusil, nicméně v domovské Číně bude přístroj vydán až v dubnu a zbytek světa bude následovat později. Na druhou stranu, v ZTE to moc asi neřeší, jelikož popsané nedostatky jsou viditelné i na oficiálních promo fotografiích.

Hardwarová výbava je poplatná zamýšlenému účelu přístroje. Tedy čtení, sledování filmů a prezentacím. Snapdragon 400 na zamýšlené činnosti stačí s přehledem, stejně tak je plně dostačující operační paměť o kapacitě 2 GB RAM. Grand Memo II je přístroj velmi svižný a při rychlém pohledu jsme se nesetkali s problémy, které bychom mohli nazvat špatnou odladěností. Taktéž přepínání aplikací bylo bleskové a lze říct, že při běžném problému je Grand Memo II zcela bezproblémový přístroj.

Displej o úhlopříčce 6 palců disponuje rozlišením 1280 x 720 pixelů, což se může zdát na jednu stranu málo, na druhou stranu ne každý se vyžívá v honbě za neviditelnými pixely a spousta uživatelů tak toto rozlišení na dané úhlopříčce považuje stále za plně dostačující.

 

Pokud výrobce zapracuje na dílenském zpracování, dotáhne Grand Memo II do stavu, ve kterém měl být dříve, než jej ukázal novinářům. Čas na to ještě má a jelikož je jinak přístroj z pohledu zákazníků hledající velký displej zajímavý, může se stát dobrou volbou při rozhodování při koupi nového smartphonu.

 

Dění přímo v Barceloně můžete navíc sledovat také v našem speciálním článku s online zpravodajstvím nebo rovnou na našem speciálním Twitter kanálu @mobilizujemeMWC, kde se vše dozvíte z první ruky.

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
dakr1
dakr1

Pokud zapracují na zpracování přístoje a nasadí zajímavou cenu, tak má relativně šanci na úspěch. Nicméně má obrovskou konkurenci u Nokie Lumia 1320, která je sice slabší, ale zpracování je na výborné úrovni.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Ransomware na Androidu nejčastěji využívá vyskakovací okna

Ransomware na Androidu nejčastěji využívá vyskakovací okna

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Z výzkumu společnosti ESET vyplynulo, že nejrozšířenějším typem ransomwaru pro zařízení s operačním systémem Android byly škodlivé kódy, které zablokují zařízení…

Android a iOS již mají 99,9 % podíl, ostatní systémy jsou mrtvé

Android a iOS již mají 99,9 % podíl, ostatní systémy jsou mrtvé

DNES  |  Luboš Srb  |  5 komentářů

Gartner ve své nejnovější zprávě potvrzuje, že v roce 2017 zemřely všechny zbývající operační systémy, které chtěly konkurovat dvojici Android a…

Land Rover Explore: odolný smartphone od britské automobilky

Land Rover Explore: odolný smartphone od britské automobilky

VČERA  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Výrobce poměrně robustních aut, které se nezaleknou ani horšího terénu či počasí, nyní přichází s ekvivalentem na poli smartphonů. Land Rover…

Mobilní zobrazení