Mobilizujeme.cz

Znáte některý? Tohle je 5 nejlevnějších telefonů na světě!

  |  2 komentáře  |  autor:

Nový telefon dnes může stát desetitisíce, ale i jen pár set korun. A právě na nejlevnější pól nabídky se dnes podíváme. Mezi nejlevnějšími telefony jsou i dobře známé značky.

Ve výběru nejlevnějších telefonů na světě je brána v potaz startovací oficiální cena od výrobce, aby všechny porovnávané kousky měly stejnou výchozí pozici. Který z výrobců dokáže prodávat obyčejný telefon nejlevněji?

Nokia 105 – nejlevnější ze všech Finů

Má barevný displej, FM rádio, klávesnici odolnost proti polití vodou, dlouhou výdrž baterie a dokonce několik her. Taková je Nokia 105 – nejlevnější kousek ze všech telefonů, které kdy finský výrobce vyrobil. Vychází na něco málo přes 20 dolarů, tedy asi 400 korun, a ke koupi je na rozvojových trzích.

Vodafone 150 – ještě jednoduší, ještě levnější

O něco levnější než Nokia 105 je kousek zvaný Vodafone 150. Za 15 dolarů, tedy asi 300 korun, dostane zákazník telefon, který má monochromatický displej, LED svítilnu a jinak nic extra – zkrátka obyčejný mobilní telefon. Sehnat se dá v Indii, Turecku a Africe.

Gongkai phone

A jdeme do Číny. Gongkai phone není zrovna dvakrát pěkný telefon, ale co byste také za 12 dolarů (240 korun) chtěli, že? Přesto telefon celkem překvapí s pasivním OLED displejem čítajícím dvě barvy, Bluetooth konektivitou či microSD slotem, díky kterému se jeden z nejlevnějších telefonů dokáže proměnit i v levný hudební přehrávač.

Alcatel OneTouch 1010

Za pouhých 8 dolarů (160 korun) můžete mít ve Velké Británii u operátora T-Mobile telefon od dobře známé značky Alcatel, leč dnes již čínské. Model OneTouch 1010 má barevný displej, LED blesk a umí blokovat hovory z otravujících čísel. Nejlevnější ale není.

Hop-On Hop1800 – já jsem tady nejlevnější

Nejlevnější je telefon s poněkud vtipným názvem Hop-On Hop1800. Nemá vůbec displej a stojí 10 dolarů kvůli recyklaci – vrátíte jej zpátky? Pak dostanete 5 dolarů zpět do kapsy a dostáváte se tak na prodejní cenu pouhých 5 dolarů (100 korun)! K sehnání je například v USA, odkud také výrobce pochází.

I když se výrobci snaží přinést co nejlevnější telefon, pokud hledáte záložní druhý telefon, možná bude přesto lepší porozhlédnout se jinde. Dnes totiž můžete koupit stejně levný telefon s lepšími parametry, pokud zamíříte do bazaru nebo na aukční portály.

zdroj

ČLÁNKY:, , , ,
Google zaplatí 3 miliardy dolarů, aby se s ním Apple nerozloučil

Google zaplatí 3 miliardy dolarů, aby se s ním Apple nerozloučil

DNES  |    |  diskuze (0)

Je všeobecně známo, že největší byznys Googlu je reklama. Zkrátka, když budete hledat autoservis v Praze, tak na prvních místech vám vyskáčou…

Na domácí stránce vyhledávače Microsoftu se objevil penis

Na domácí stránce vyhledávače Microsoftu se objevil penis

DNES  |    |  diskuze (1)

Ne vždy vše vyjde podle plánu, tuto větu si jistě klade na srdce Microsoft po včerejším celkem vtipném odhalení. Na domácí stránce…

6 nových telefonů Asus Zenfone 4 oficiálně: vybere si každý?

6 nových telefonů Asus Zenfone 4 oficiálně: vybere si každý?

DNES  |    |  diskuze (1)

Od Asusu unikly na internet specifikace čtyř chystaných smartphonů už koncem minulého týdne. Nyní tchajwanský výrobce představil šest smartphonů modelové řady Zenfone…

Mobilní zobrazení