Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Žena do života: Androidka ChihiraAico toho umí opravdu hodně!

  |  5 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Toshiba vyvinula novou robotickou ženu, která jako by z oka vypadla živé lidské ženě asijského původu. Jmenuje se ChihiraAico a nejen, že vypadá jako živá, ale také umí mluvit a pracovat s mimikou a pohyby jako běžní lidé. Dokonce vám i zazpívá. Její využití je tak poměrně rozsáhlé. Podívejte se sami.

Androidka ChihiraAico je sice prozatím jen konceptem, ale očekává se, že v budoucnu zasáhne do oblastí sociální péče, zdravotnictví, výroby, průmyslu a zábavy. Toshiba bude i nadále ve spolupráci s dalšími společnostmi a organizacemi do tohoto konceptu integrovat celou řadu technologií a senzorů, jako například hlasovou syntézu, rozpoznávání hlasu a další mechanismy s cílem umožnit brzké reálné zasazení humanoidních robotů na pozice recepčních a obsluhy informačních přepážek na veletrzích, ale i jinde.

https://www.youtube.com/watch?v=izH08FB2mxU

V roce 2020 plánuje Toshiba uvést tyto roboty do oblastí sociálních služeb a zdravotnictví jako společníky pro seniory a pacienty s demencí, jako vzdálené poradce, pečovatele, překladatele znakového jazyka a pro další určení. Využití je však mnohem více, záleží jen nakolik bude robot zvládat potřebné činnosti ve srovnání s člověkem. A vzhledem k technologickému pokroku mohou nakonec nastat spíše překážky morální, než technologické.

Co na Androidku od Toshiby říkáte? Myslíte si, že najde své využití nebo si spíše myslíte, že mohou být roboti jen na obtíž?

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

5
Komentujte

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
TomanSuriwanOggy Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Oggy
Oggy

Vypadá líp jak nafukovací Anča, to je pravda. :)

Suriwan
Suriwan

Si asi nevidel ty RealDolls vid? Jak se poprvý objevili začal jsem doufat, že z nich nikdo nebude dělat androidy… Zachvilku nebude člověk vědět, jestli má shánět na obranu Glocka nebo EMP :-D

Oggy
Oggy

No proto píšu nafukovací Anča a ne Realdoll. :) A výhoda androidky je, že může být aktivní. Něco jao Wolowitz a robotická ruka. :)

Suriwan
Suriwan

Vyhoda je to dokud ji nebude „bolet hlava“ a nepřehodí tě přes gauč se slovy : „dneska FAKT ne!“ :-D

Toman
Toman

asi před tejdnem jsem si říkal, že se těšim, až někdo něco takovýho vyrobí. Tuhle rychlost jsem fakt nečekal. :-) bral bych jí. Určo bude updatovatelná, zatímco normální člověk s věkem blbne, když jí nebudeš potřbovat, tak jí vypneš, no prostě ideální!

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Sony Xperia XA3 se zjevila v benchmarku se Snapdragonem 660

Sony Xperia XA3 se zjevila v benchmarku se Snapdragonem 660

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Benchmarkem Geekbench prošlo zařízení s označením Sony H4493; nejspíš jde o Xperii XA3 nebo některou z jejích variant (Plus/Ultra). Telefon je jako…

Google vytasil odlehčený Android Pie Go: více místa i výkonu

Google vytasil odlehčený Android Pie Go: více místa i výkonu

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Po úspěšném startu Androidu 9 Pie se Google chce obrátit na ty nejméně náročné. A tak stejně jako vloni, kdy…

Nové rendery lákají na možný skládací smartphone od Samsungu

Nové rendery lákají na možný skládací smartphone od Samsungu

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  3 komentáře

O chystaném skládacím telefonu od Samsungu jsme slyšeli již mnoho. Úniky a zveřejněné patenty nás provází už půl roku, ale…

Mobilní zobrazení