Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Žena do života: Androidka ChihiraAico toho umí opravdu hodně!

  |  5 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Toshiba vyvinula novou robotickou ženu, která jako by z oka vypadla živé lidské ženě asijského původu. Jmenuje se ChihiraAico a nejen, že vypadá jako živá, ale také umí mluvit a pracovat s mimikou a pohyby jako běžní lidé. Dokonce vám i zazpívá. Její využití je tak poměrně rozsáhlé. Podívejte se sami.

Androidka ChihiraAico je sice prozatím jen konceptem, ale očekává se, že v budoucnu zasáhne do oblastí sociální péče, zdravotnictví, výroby, průmyslu a zábavy. Toshiba bude i nadále ve spolupráci s dalšími společnostmi a organizacemi do tohoto konceptu integrovat celou řadu technologií a senzorů, jako například hlasovou syntézu, rozpoznávání hlasu a další mechanismy s cílem umožnit brzké reálné zasazení humanoidních robotů na pozice recepčních a obsluhy informačních přepážek na veletrzích, ale i jinde.

https://www.youtube.com/watch?v=izH08FB2mxU

V roce 2020 plánuje Toshiba uvést tyto roboty do oblastí sociálních služeb a zdravotnictví jako společníky pro seniory a pacienty s demencí, jako vzdálené poradce, pečovatele, překladatele znakového jazyka a pro další určení. Využití je však mnohem více, záleží jen nakolik bude robot zvládat potřebné činnosti ve srovnání s člověkem. A vzhledem k technologickému pokroku mohou nakonec nastat spíše překážky morální, než technologické.

Co na Androidku od Toshiby říkáte? Myslíte si, že najde své využití nebo si spíše myslíte, že mohou být roboti jen na obtíž?

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Oggy
Oggy

Vypadá líp jak nafukovací Anča, to je pravda. :)

Suriwan
Suriwan

Si asi nevidel ty RealDolls vid? Jak se poprvý objevili začal jsem doufat, že z nich nikdo nebude dělat androidy… Zachvilku nebude člověk vědět, jestli má shánět na obranu Glocka nebo EMP :-D

Oggy
Oggy

No proto píšu nafukovací Anča a ne Realdoll. :) A výhoda androidky je, že může být aktivní. Něco jao Wolowitz a robotická ruka. :)

Suriwan
Suriwan

Vyhoda je to dokud ji nebude „bolet hlava“ a nepřehodí tě přes gauč se slovy : „dneska FAKT ne!“ :-D

Toman
Toman

asi před tejdnem jsem si říkal, že se těšim, až někdo něco takovýho vyrobí. Tuhle rychlost jsem fakt nečekal. :-) bral bych jí. Určo bude updatovatelná, zatímco normální člověk s věkem blbne, když jí nebudeš potřbovat, tak jí vypneš, no prostě ideální!

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Xiaomi Mi Max 3 přinese bezdrátové nabíjení a čtečku duhovky

Xiaomi Mi Max 3 přinese bezdrátové nabíjení a čtečku duhovky

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (1)

Nejočekávanějšími smartphony od Xiaomi pro letošní rok jsou jistě vlajkové modely Mi Mix 2S a Mi 7. Ale ne každý chce…

První zařízení s Android Go jsou na spadnutí, přijdou již příští týden

První zařízení s Android Go jsou na spadnutí, přijdou již příští týden

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Jedna z velkých nevýhod Androidu je ta, že starší zařízení se kvůli jeho náročnosti zpomalují a stávají se takřka nepoužitelnými. Minulý…

Konec zlatých časů? Prodeje telefonů začínají stagnovat

Konec zlatých časů? Prodeje telefonů začínají stagnovat

VČERA  |  Tomáš Richter  |  5 komentářů

Před několika dny jsme přinesli informaci, že Apple v posledním čtvrtletí loňského roku jasně dominoval. A to i navzdory meziročnímu poklesu…

Mobilní zobrazení