Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Že by konečně dlouho očekávaný Microsoft Surface Phone?

  |  1 komentář  |  autor: Jan Hobler

Microsoft není na poli mobilních zařízení zrovna nejúspěšnější. To však neznamená, že nemůže přijít něco nového a revolučního. Možná právě něco takového předurčuje patent udělený Microsoftu minulý týden, že by bájný Microsoft Surface Phone?

Mezi mobilními nadšenci jsou spekulace o tomto telefonu v oběhu již asi 4 roky. Není tak pochyb, že jde o opravdu velkou věc. Sám Microsoft ostatně slíbil, že půjde o něco jedinečného a upřímně, nelhal.

Patentová přihláška popisuje skládací zařízení 2v1, které můžete používat jednak jako tablet, ale také jako „normální” telefon. Celé skládání bude probíhat jednoduše, jako byste ohýbali papír – tedy budete mít dvě nebo tři části, které budou připojené speciálními panty s magnety. Když celé zařízení rozložíte, získáte velký tabletový displej. Pokud budete však chtít pouze telefon, zařízení vezmete a přehnete. V tuto chvíli se k sobě přichytí magnety a celý ohyb budou pevně držet.

Dost ale vysvětlování slovy, tady máte návrhy.

Asi nemá cenu říkat, že se ne každý patent promítne i jako finální produkt, ale v tomto případě by to bylo jistě zajímavé. Každopádně je jasné, že takovýto telefon se nepodobá ničemu, co je aktuálně k dostání na trhu.

Pokud se však Microsoft opravdu rozhodne tento koncept vyrábět, přijde spíš dříve než později. Důvod je jednoduchý a dá se vyjádřit jedním slovem – konkurence. Například právě korejský Samsung se o tuto technologii již také nějakou dobu zajímá a testuje prototypy.

Uvidíme jak to celé dopadne a zda budeme někdy v budoucnu opravdu skládat Origami z tabletu. Líbilo by se vám to?

Zdroj: PhoneArena

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Pastelka
Pastelka

Chápu, že chtějí něčím zaujmout, ale otázka zní – potřebují nutně uživatelé jeden spojený display a nestačily by dva samostatné s podobnou konstrukcí? On totiž ten čtvercový formát nijak lákavě nevypadá.
Co bych ocenil, tak podobnou koncepci, jeden display venku, klidně monochromatický či e-ink, ale dotykový a dva barevné uvnitř. A když nad tím tak uvažuji, nebylo by to ani nové řešení viz Nintendo DS :)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Známe cenu jedné z variant modelu OnePlus 6

Známe cenu jedné z variant modelu OnePlus 6

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

O telefonu OnePlus 6 se poslední dobou stále více spekuluje. Dozvěděli jsem se například, že po vzoru iPhonu X…

Náctiletou dívku v průběhu hovoru usmrtil výbuch telefonu

Náctiletou dívku v průběhu hovoru usmrtil výbuch telefonu

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

18ti letá indická dívka, která vlastnila obstarožní Nokii 5233, byla smrtelně zraněna výbuchem zařízení během telefonického hovoru. Čí je…

Skupina PPF kupuje za 2,8 mld eur mobilního operátora

Skupina PPF kupuje za 2,8 mld eur mobilního operátora

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Skupina PPF oznamuje, že se dohodla se společností Telenor na koupi jejích telekomunikačních aktiv ve střední a východní Evropě,…

Mobilní zobrazení