Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Že by konečně dlouho očekávaný Microsoft Surface Phone?

  |  1 komentář  |  autor: Jan Hobler

Microsoft není na poli mobilních zařízení zrovna nejúspěšnější. To však neznamená, že nemůže přijít něco nového a revolučního. Možná právě něco takového předurčuje patent udělený Microsoftu minulý týden, že by bájný Microsoft Surface Phone?

Mezi mobilními nadšenci jsou spekulace o tomto telefonu v oběhu již asi 4 roky. Není tak pochyb, že jde o opravdu velkou věc. Sám Microsoft ostatně slíbil, že půjde o něco jedinečného a upřímně, nelhal.

Patentová přihláška popisuje skládací zařízení 2v1, které můžete používat jednak jako tablet, ale také jako „normální” telefon. Celé skládání bude probíhat jednoduše, jako byste ohýbali papír – tedy budete mít dvě nebo tři části, které budou připojené speciálními panty s magnety. Když celé zařízení rozložíte, získáte velký tabletový displej. Pokud budete však chtít pouze telefon, zařízení vezmete a přehnete. V tuto chvíli se k sobě přichytí magnety a celý ohyb budou pevně držet.

Dost ale vysvětlování slovy, tady máte návrhy.

Asi nemá cenu říkat, že se ne každý patent promítne i jako finální produkt, ale v tomto případě by to bylo jistě zajímavé. Každopádně je jasné, že takovýto telefon se nepodobá ničemu, co je aktuálně k dostání na trhu.

Pokud se však Microsoft opravdu rozhodne tento koncept vyrábět, přijde spíš dříve než později. Důvod je jednoduchý a dá se vyjádřit jedním slovem – konkurence. Například právě korejský Samsung se o tuto technologii již také nějakou dobu zajímá a testuje prototypy.

Uvidíme jak to celé dopadne a zda budeme někdy v budoucnu opravdu skládat Origami z tabletu. Líbilo by se vám to?

Zdroj: PhoneArena

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Pastelka Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Pastelka
Pastelka

Chápu, že chtějí něčím zaujmout, ale otázka zní – potřebují nutně uživatelé jeden spojený display a nestačily by dva samostatné s podobnou konstrukcí? On totiž ten čtvercový formát nijak lákavě nevypadá.
Co bych ocenil, tak podobnou koncepci, jeden display venku, klidně monochromatický či e-ink, ale dotykový a dva barevné uvnitř. A když nad tím tak uvažuji, nebylo by to ani nové řešení viz Nintendo DS :)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Obal naznačuje, že Pixel 3 XL dostane jen jeden zadní fotoaparát

Obal naznačuje, že Pixel 3 XL dostane jen jeden zadní fotoaparát

VČERA  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Design modelu Pixel 3 XL od Googlu začíná být stále jasnější. Nedávno uniklé fotky „z terénu“ odhalily vzhled, který výrazně připomíná…

iOS 12 při tísňovém volání automaticky odešle vaši polohu

iOS 12 při tísňovém volání automaticky odešle vaši polohu

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (1)

S tím, jak se GPS čip v dnešních telefonech stává už v podstatě samozřejmostí, se začíná objevovat i využívání této technologie…

Unikly snímky ochranných obalů na všechny 3 chystané iPhony

Unikly snímky ochranných obalů na všechny 3 chystané iPhony

VČERA  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Výrobci příslušenství pro mobilní zařízení Olixar unikly snímky zobrazující řadu iPhonů pro rok 2018 včetně 6,1″ levnějšího modelu, o němž se…

Mobilní zobrazení